Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18   Do dołu

Autor Wątek: ABORCJA  (Przeczytany 49017 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #480 : 2006-03-18, 15:55 »
Od tego jest antykoncepcja, żeby nie wpadać- nie aborcja.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #481 : 2006-03-18, 16:36 »
Szkoda tylko,ze caly czas powtarzaja,ze antykoncepcja to grzech.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #482 : 2006-03-18, 17:14 »
A chcesz powiedzieć, że to nie grzech?

eh przepraszam niedoczytałem myślałem, że chodzi Ci o aborcje.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #482 : 2006-03-18, 17:14 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #483 : 2006-03-18, 17:26 »
No niestety powtarzają, że to grzech....ale moim zdaniem wystarczy jednak zadać sobie pytanie- co jest grzechem śmiertelnym, bo oim zdaniem zabójstwo... wiecie, jest przykazanie "Czcij ojca swego i matkę swoją" tylko dlaczego nie ma nic o szacunku do własnych dzieci?????
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #484 : 2006-03-20, 14:47 »
Szkoda tylko,ze caly czas powtarzaja,ze antykoncepcja to grzech.
Lepiej wybrać "mniejsze zło" - zabezpieczać się, a nie zabijać nienarodzonych dzieci.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #485 : 2006-03-20, 14:54 »
Nie toleruje aborcji.

Widziałam te dzieci... i pomyśleć że kiedyś mogłyby załozyc rodzine, chodzic do pracy... Jeżeli już to tylko w wypadku, gdy zagrożone jest życie matki. Nic pozatym. Wolałabym oddać do domu dziecka niż zabić bezbronne maleństwo.
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Olka1992

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #486 : 2006-03-20, 20:09 »
Od tego jest antykoncepcja, żeby nie wpadać- nie aborcja.

Ale niestety są takie przypadki, gdy antykoncepcja nie pomoże w żaden sposób. Na przykład gwałt :(
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #487 : 2006-03-21, 16:42 »
a ja dalej uważam, że kobieta nie powinna w żadnym przypadku być zmuszana do urodzenia niechcianego dziecka. Nie ważne, czy zaszła w ciążę po gwałcie, czy po "wpadce".

To co napisałam tyczy się niejako tej wypowiedzi. To jest traktowanie aborcji na porządku dziennym, tylko dlaczego nie było tu jeszcze mowy o konsekwencjach aborcji?
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #488 : 2006-03-25, 22:00 »
Serce dzidziusia nie bije tak zupełnie od początku, lecz od około 6 tygodnia ciąży. Nie mniej fakt pozostaje faktem, że nie powinno tego być. Może jednak jest za mało w Polsce zapobiegania aborcji? Rozmawiałam wczoraj z dziewczyną, którta dokonała aborcji. I wiem, że najgorszą karą za to co zrobiła- jest `o, co czuje teraz wobec samej siebie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #488 : 2006-03-25, 22:00 »

Wega

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #489 : 2006-10-25, 01:36 »

To co napisałam tyczy się niejako tej wypowiedzi. To jest traktowanie aborcji na porządku dziennym, tylko dlaczego nie było tu jeszcze mowy o konsekwencjach aborcji?

ależ pytaj, a ja postaram się odpowiedzieć. Znam się na temacie, uwierz mi. I powiem jedno: konsekwencje aborcji- jeśli istnieją- są dużo mniejsze niż niechcianej ciąży.

Też kiedyś byłam przeciwna aborcji, na szczęście zmieniłam zdanie i zaczęłam udzielać się w walce o godność kobiet- za co dziękuję osobie, która sprowadziła mnie na tę drogę: jestem Ci dozgonnie wdzięczna, ale Ty o tym wiesz...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #490 : 2006-11-07, 19:03 »
Cytuj
I powiem jedno: konsekwencje aborcji- jeśli istnieją- są dużo mniejsze niż niechcianej ciąży.
znasz wszystkie kobiety po aborcji?
znasz wszystkie kobiety z niechcianą ciążą?

tego typu uogólnienie jest niebezpieczne  i łatwe do podłapania przez fanatyków. Kazdy przypadek jest indywidualny. Nie pochwalam aborcji, szukałabym każdej możliwej innej drogi, jednak zakaz aborcji a w szczególności piętnowanie tych którzy sie na nią decyduja niczym nie ustępuje fanatyzmowi proaborcyjnemu. kazdy fanatyzm jest niebezpieczny.

Nie mówmy, że aborcja jest dobra, bo to nieprawda.
nie mówmy, że aborcja jest zła, bo to nieprawda.

Aborcja jest i niech każdy podejmuje decyzje wedle własnego sumienia. jednak nim sie człowiek zdecyduje na tak drastyczny krok warto poszukac innych rozwiązań, bo przecież sa takie. przynajmniej w znacznej większosci przypadków.

Ja osobiście mówię aborcji nie, ale nie zamierzam nikogo piętnowac jesli ma inne zdanie i inne decyzje chce podejmować. to moje zdanie, osobiste, prywatne subiektywne.
Jesli obok mnie staje osoba w potrzebie staram sie pomóc, robię to jednak przez pryzmat moich doświadczeń i szukamy innych dróg.

Aborcja to ostateczność.  Bywa, że nieunikniona, ale niezaleznie od tego, czy da sie jej uniknąć, czy tez nie, piętnować za nia nikt nie ma prawa. a tego niestety w polsce nie ma. Jeśli ktoś tego dokonał jest napiętnowany i nikt nie pyta co było powodem.

Dyskusja na ten temat ma dwa nurty:

1 - to sama aborcja jako rzecz nieetyczna i to temat mocno poruszany i promowany przez kościół. Dobrze że ludzie zaczynają widzieć że żyjemy na długo przed narodzinami, że czujemy, że ruszamy się, ze snimy. Dzięki temu widzimy ze w naszym brzuchu jest zycie, prawdziwe, piekne zycie.

2 - to nagonka na każdego, kto chocby zalozy, iz może byc to dobre. to już nie jest dobre. to buduje fanatyzm, ograniczenie, otępienie. potem mimo koniecznosci (sa takie przypadki, że aborcja jest konieczna) lekarze nie chcą sie podjąć a kobieta jest napiętnowana.

nie bójmy sie mieć własnego zdania, nie wazne jak bardzo jest ono uzasadnione, czy ile mamy na to przykładów. Niezaleznie po której stronie stoimy pamiętajmy, ze druga strona ma równie wiele kontrargumentów co my.

wazne byśmy sami żyli zgodnie z własnym sumieniem.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #491 : 2006-11-07, 19:57 »
wazne byśmy sami żyli zgodnie z własnym sumieniem.

...i byśmy pozwolili innym na to samo, zachowując dystans i wstrzemięźliwość w krytykowaniu i zakazywaniu. Masz rację, Pao, wielu naszych rodaków bez mrugnięcia okiem, wręcz z wielką satysfakcją zmusiłoby wszystkich do przestrzegania tych zasad, które im pasują. A jeśli ktoś ma inne przekonania, czy wyznaje inną religię, ten jest głupi i zły. Należy go przywołac do porządku za pomocą prawa. A najobrzydliwsze jest to, że ci nawiedzeni naprawiacze świata czasem sami popełniają dokładnie to samo, za co plują na innych... Tak fajnie poudawać świętoszka... A poproś takiego o konkretną pomoc, odwróci się czterema literami... Co innego pokrzyczeć, pomachać transparentem z odpowiednio szokującym napisem. Konkretna pomoc już nie jest tak atrakcyjna...
Zapisane
IBDG Wrocław

Mesz

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #492 : 2006-11-07, 21:07 »
Mi by na coś takiego sumienie nie pozwoliło, gryzło by mnie do końca życia. Ale wkońcu nie jestem kobietą...
...i byśmy pozwolili innym na to samo, zachowując dystans i wstrzemięźliwość w krytykowaniu i zakazywaniu. Masz rację, Pao, wielu naszych rodaków bez mrugnięcia okiem, wręcz z wielką satysfakcją zmusiłoby wszystkich do przestrzegania tych zasad, które im pasują. A jeśli ktoś ma inne przekonania, czy wyznaje inną religię, ten jest głupi i zły. Należy go przywołac do porządku za pomocą prawa. A najobrzydliwsze jest to, że ci nawiedzeni naprawiacze świata czasem sami popełniają dokładnie to samo, za co plują na innych... Tak fajnie poudawać świętoszka... A poproś takiego o konkretną pomoc, odwróci się czterema literami... Co innego pokrzyczeć, pomachać transparentem z odpowiednio szokującym napisem. Konkretna pomoc już nie jest tak atrakcyjna...
Dokładnie. Dajmy przykład, ktoś jest katolikiem, spowiada sie, modli... Ale, ale jeśli spotyka kogoś kto nie wierzy w Boga, poprostu nie wierzy i ten ktoś prosi tego 'katolika' o pomoc, a ten odmawia i to tylko z powodu że nie wierzy w Boga... I tutaj właśnie wyłania sie bycie katolikiem przez tą osobe którą odrzuciła... Bóg przecież mówi żebyśmy nauczali innych i mówili innym o ich stwórcy, a nie odrzucali, bo ta osoba nie wierzy w Boga... I przykazanie "...kochaj bliźniego swego jak siebie samego..."...
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #493 : 2006-11-07, 21:22 »
I z aborcji temat przechodzi na katolicyzm.
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Mesz

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #494 : 2006-11-07, 21:24 »
Tu jest mała barieria między tymi dwoma rzeczami :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #494 : 2006-11-07, 21:24 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #495 : 2006-11-07, 21:26 »
Mi by na coś takiego sumienie nie pozwoliło, gryzło by mnie do końca życia. Ale wkońcu nie jestem kobietą...

Ale kiedyś zwiążesz się z dziewczyną (no, chyba, że nie... :P) i kto wie,, przed jakim dylematem staniecie? Czego Ci, oczywiście, nie życzę...
Zapisane
IBDG Wrocław

Mesz

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #496 : 2006-11-07, 21:27 »
Ehhh... Nie zapeszaj xP
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #497 : 2006-11-07, 21:32 »
No coś ty, Mesz... Ja tylko tak, żeby panowie zdali sobie sprawę, że nie są tak całkiem obok tematu. Co nie znaczy, że ostatnie słowo nie powinno należeć do kobiety...
Zapisane
IBDG Wrocław

Mesz

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #498 : 2006-11-07, 21:34 »
Dobra, dobra wiem, że ty tak nie 'specjalnie'... :P
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #499 : 2006-11-08, 08:46 »
Oto artykuł na temat tego, do czego doprowadza utrudnianie legalnej aborcji.
Tytuł mylący, nie chodzi o antykoncepcję, tylko o wywoływanie poronienia:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8171&wid=8589267&rfbawp=1162971491.180

Nie lepiej byłoby móc usunąć ciążę legalnie, pod opieką lekarza? A tak zdesperowane kobiety eksperymentują, narażając własny zdrowie.
Zapisane
IBDG Wrocław

Wega

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #500 : 2006-11-11, 00:47 »
dobrze też wiemy, w jakich warunkach bywaja wykonywane nielegalne zabiegi przerwania ciąży... zdecydowanie lepiej, gdyby aborcja była legalna, a przez to bezpieczna.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #500 : 2006-11-11, 00:47 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #501 : 2006-11-12, 20:54 »
IBDG niestety ale hipokryzja to szerokie zjawisko i nieuleczalne jesli pacjent nie chce wyzdrowieć... niestety ale większosc budzi sie dopiero przy terapii wstrząsowej (o ile wogóle się budzi)

kwestia legalności/nielegalnosci związana jest ściśle z mentalnością narodu a tu pokutuje (i to chyba niebywale trafne okreslenie) pochopnie pojęta wiara. Bowiem nie o samą wiarę tu chodzi co o nadinterpretację i manipulację tradycją...

niedawno oglądałam jakiś program, gdzie wypowiadaly sie dwie kobitki co to ciąże usunęły i rozmawiał z nimi ksiądz. Tak jak za czarnym klerem nie przepadam (w przeciwieństwie do bialego) to ten konkretny ksiadz naprawde miał w sobie wiele zrozumienia, wiele szacunku i gdyby osoby podpisujące sie pod wiara mieli takie podejście, to problemu by najpewnije nie było. niestety ale osoby światłe zawsze nalezały do mniejszosci, niestety...

generalnie temat jest rozległy i zahacza o wiele aspektów i to często skrajnie rozbieznych (przynajmniej pozornie). niemniej mentalnośc ludzka, ogólna hipokryzja, wypaczona wiara i dumne ludzkie ego mocno utrudniaja komunikację i niemal uniemozliwiaja dialog. niestety, czym bardziej fanatyczny umysl, tym mniejsza szansa na znalezienie rozwiązania...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Mesz

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #502 : 2006-11-12, 22:54 »
Bo jak ktoś nie musi stanąć przed wyborem swoje życie, albo dziecka to według niego aborcja jest nie legalna i powinni tego zabronić... Pao masz racje tacy księża i ogólnie ludzie to rzadkość :/
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #503 : 2006-11-12, 23:57 »
ludzie sa różni, wszędzie. w każdym srodowisku znajda sie i ci "święci" jak i ci "przeklęci". jednak to tylko etykiety nałozone im przez innych ludzi. ten sam człowiek w jednym środowisku znienawidzony przez innych moze byc uwielbiany. taka jest natura ludzka, zreszta pisane było byśmy nie sądzili...

niby w tym kraju prawie sami katolicy ale do osądów to każdy pierwszy. taki mały paradoks i duża hipokryzja, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto od niej wolny...

w każdej grupie sa ludzie wartościowi z którymi można prowadzić dialog, niestety najcześciej słychac i widac nie tych co mówią mądrze, ale tych co krzycza głosno. tylko od nas zalezy, czy w jakiejkolwiek dyskusji (również tej o aborcji) będziemy umieli słuchac zamiast przekrzykiwać, bowiem ludzie z innymi poglądami mają często ciekawe i istotne argumenty.

kwestia otwartosci. jesli chcemy widziec to dojrzymy, jesli zas zapieramy sie przy jednym, nie dostrzegamy całego ogromu bogastwa.

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #504 : 2007-05-22, 16:54 »
wiem że stary temat ale bardzo chce umieścić ten wiersz
Brak tytułu
Coś się stało, ja żyję
Ja naprawdę żyję Dar życia otrzymałam.
O, braciszka z boku poznałam
on też prawdziwie się raduje
I świata oczekuje.
Dzięki Ci mamusiu
I kochany tatusiu.
Braciszku patrz, coś się stało
Jakieś światło się tu dostało
Jakieś narzędzie błyszczące.
Ała!! Jakieś kłujące
Braciszku, co oni Ci robią?
dlaczego dziórę w brzuszku ci skrobią?
Mamusiu!!! Braciszka rozrywają
Raczki mu wyrywają!!!
Właśie wykłuli mu oko
I serduszko rozdarli głęboko.
Jestem krwią braciszka zbryzgana.
Mamusiu moja kochana,
Już nie ma nas dwoje - zostałam sama.
Jak ja się mamusiu boję
Pocę się w kolorze krwi
Mamusiu nie pozwól umrzeć mi.MAMUSIU!!!
Ten potwór paluszki mi obcina
Już jest kaleką Twoja dziecina.
Mamusiu, co ja takiego zrobiłam?
Ja tylko się życiem cieszyłam.
Mamusiu!!!
Ja jestem miłością Boga dla Ciebie
On naprawdę chce mieć nas w niebie?
Jego miłość nigdy się nie kończy
Nawet po śmierci się sączy
Ratunku mamo!!
On urwał mi już kolano.
Tatusiu! ja będę Twoim skarbeczkiem
Będę Twoim aniołeczkiem, ale pomóż mi
Niech nie wyrywa drugiej rączki mi
Tatusiu, Mamusiu!!!
Ja mogę być głodna, nie potrzebuję pieniędzy
Kochani, ja mogę żyć w nędzy
Ale nie pozwólcie, aby mnie zamordowali
I życie mi zabrali.
Mamusiu, ja jestem jeszcze mała
Ja zawsze będę Cię kochała
W Twojej starości będę promyczkiem słońca
Będę miłością Cię obdarzała do dni Twoich końca
Mamusiu!!! Jakiś błyszczący nóż
Gardlo podrzyna mi już
Nawet nie wiem jak Wy wyglądacie
I dlaczego mnie nie kochacie.
Mamusiu! Czy ja umieram dlatego, że tatuś Cię dręczy?
Że Cię nie kocha i męczy?
Ja Cię tysiąc razy mocniej będę kochała
Ja Twoja córunia mała
Ja będę Ci buzi na dobranoc dawala
Ja się będę z Tobą bawiła i śmiała
Mamusiu kochana!
Nie pozwól, żebym została zmasakrowana
MAMUSIU! On teraz szczypcami oczy mi rozdusi
Nie będę widziała mojej mamusi
Ale Ty mnie mamusia będziesz widziała
Spójrz do śmietnika, tam będę leżała
Mamusiu, dlaczego życie mi dałaś?
I tak okrutnie odebrałaś?
Mamusiu patrz!
Twoją córunię w krematorium spalili
Ale duszy jej nie zabili
Ja w Twoim umyśle będę żyła
Będę po nocach Ci się śniła
I będę po nocach do Ciebie wołała
Ja Twoja córunia mała Mamusiu!
Dlaczego zatykasz uszy?
rzecież nikt Cię nie ogłuszy
To przecież ja, Twój skarbek kochany
Ten, co miał brzuszek rozerwany
Mamusiu! Pamiętasz jak się bałam?
Jak o pomoc do Ciebie wołałam?
A pamiętasz, Mamusiu, oczy tego lekarza?
Co śmiercią dzieci obdarza?
Kto mu dał prawo, by zabił Twoją dziecinę?
Twoją niewinną kruszynę
Mamo... Czy ta powolnej śmierci porcja
Nazywa się ABORCJA?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #505 : 2007-05-22, 18:54 »
Renia, na poprzedniej stronie jest ten sam wiersz.
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #506 : 2007-05-22, 20:14 »
no racja poprostu czytałam temat ale tyle tego jest....
jak jeszcze moge się wypowiedzieć to ja jeste za aborcją(w niektórych przypadkach) jak był gwałt, jak jest zagrożenie życia matki i dziecka. jak jest 100%pewności ze będzie ułomne i będzie że tak powiem "warzywem"
co do religi to moim zdaniem bgłupotą jest uważanie antykoncepcji za grzech. praktycznie morderstwo jako na żywej istocie może być dopiero na zygocie a nie na nie wiem plemniku bo tylko one cierpią  :/ no bo jeśli nie dochodzi do zapłodnienia to czemu to ma być grzech??
więc aborcja nie chyba ze są okoliczności podane wcześniej.
a co do tego wiersza :idea: wcześniej to ta autoka przesadziła bo o ile mi wiadomo nie tak dokonuje się cesarki. skąd tam był nóż :mysli:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #507 : 2007-05-22, 20:23 »
a co do tego wiersza wcześniej to ta autoka przesadziła bo o ile mi wiadomo nie tak dokonuje się cesarki. skąd tam był nóż :mysli:
Skąd Ci się tutaj cesarka wzięła? Mam nadzieję, że tylko Ci się nazwa pomyliła :). Cesarka, inaczej cesarskie cięcie to zabieg chirurgiczny umożliwiający wyciągnięcie dziecka z brzucha matki w sytuacji, kiedy normalny poród jest niemożliwy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #507 : 2007-05-22, 20:23 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #508 : 2007-05-22, 21:38 »
Skąd Ci się tutaj cesarka wzięła? Mam nadzieję, że tylko Ci się nazwa pomyliła :). Cesarka, inaczej cesarskie cięcie to zabieg chirurgiczny umożliwiający wyciągnięcie dziecka z brzucha matki w sytuacji, kiedy normalny poród jest niemożliwy.

dokładnie nazwa mi się machneła. skąd ta cesarka... nie mam pojęcia.
tak przy okazji to ja się urodziłam przez cesarskie cięcie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Luka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #509 : 2007-05-22, 22:02 »
Dużo dzieci się przez ten sposób rodzi - ja też, moja siostra...
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 27 zapytaniami.