Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 16 17 [18]   Do dołu

Autor Wątek: ABORCJA  (Przeczytany 49014 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #510 : 2007-05-23, 08:32 »
Ja się urodziłam normalnie. Moja siostra prawie normalnie
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Kira

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #511 : 2007-05-29, 11:19 »
nie dla aborcji !!!
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #512 : 2007-05-29, 14:23 »
Nie popieram aborcji, ze względu na to że dziecko nie jest temu winne, że ktoś sie nie zabezpieczył, facet sie wystraszył i zapadł się pod ziemie... to nie rozwiązanie.

Ale jeżeli chodzi o dzicko z gwałtu to w pewnym stopniu bym nie zaprzeczała temu. Chociaz w tym pzrypadku dziecko także nie jest winne, ale jezeli mamą ma zostać 14-15 latka? To w części zrozumiem, sprawa tej osoby.

W końcu moja mama urodziła mnie jak miała niespełne 17 lat...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #512 : 2007-05-29, 14:23 »

Olka1992

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #513 : 2007-05-29, 21:48 »
W końcu moja mama urodziła mnie jak miała niespełne 17 lat...

Ale ty urodziłaś się dlatego, że rodzice "wpadli", a nie z powodu gwałtu. Nigdy nie byłam zgwałcona (i oby tak pozostało), więc nie jestem w stanie poczuć tego, co czuje taka kobieta. Ale mimo to potrafię sobie wyobrazić jak straszne jest to uczucie. Żeby wyjść z dołka psychicznego potrzeba zazwyczaj wielu lat. Taka kobieta z pewnością czuje ogromną nienawiść do krzywdziciela i darzy go potężną nienawiścią. I jeszcze, żeby w tym momencie napatoczyło się dziecko... Ja znam siebie i wiem, że pokochanie owocu gwałtu byłoby dla mnie straszliwie ciężkie. Z tym, że ja mam kochających rodziców i mogłabym liczyć na ich wsparcie. Niestety, większość dziewczyn/kobiet w Polsce na taką pomoc liczyć nie może. Zmuszanie ich do rodzenia dziecka uważam za bestialstwo i psychiczne molestowanie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #514 : 2007-05-29, 22:54 »
Tylko kobieta może podjąć decyzję o rodzeniu lub aborcji. Nie wyobrażam sobie, by można było zmuszać do macierzyństwa. Obojętnie, czy chodzi o owoc gwałtu, czy o zagrożenie życia kobiety, czy o inne okoliczności. To zbyt intymna sprawa, by ktokolwiek inny, poza kobietą, miał prawo decyzji.
Zapisane
IBDG Wrocław

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #515 : 2007-05-30, 08:09 »
IBDG, zgadzam się, ale jeżeli kobieta nie chce mieć dziecka, to się zabezpiecza (partner też powinien o tym pomyśleć). I nie ma, że "pod wpływem chwili", przecież atrybutem dorosłości powinno być zapanowanie nad swoimi zachciankami, a nawet jak już tak będzie, to przecież istnieją te pigułki działające do iluś tam godzin. Więc sądze że z głupoty kobiety dziecko nie powinno cierpieć

Oczywiście poza tym, uważam że kobieta powinna mieć wybór jeśli dziecko:
-jest wynikiem gwałtu
-jest nieuleczalnie chore
-zagrożenie życia
-nie ukończyło któregoś tam miesiąca/tygodnia

czy inne takie.

Czyż nie lepiej donieść tą ciąże a potem oddać do domu dziecka?
tylko niby trzeba by się potem wyprowadzić bo sąsiedzi by żyć nie dali...
ehh...
Myślę że to kwestia sumeinia.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #516 : 2007-05-30, 19:51 »
Zabezpieczenia bywają zawodne, a otrzymanie pigułki, działającej do 72 godzin po, wcale proste nie jest. Słyszałam o przypadkach, gdy zapłakana dziewczyna musiała wybłagać u lekarza receptę... Dla jakiegoś widzimisię nie miał ochoty pomóc :/ Z tego wniosek, że najlepiej taką pigułkę mieć w pogotowiu...
A co do "cierpienia dziecka"... Szczerze mówiąc, w początkowym stadium ciąży raczej nie ma o nim mowy. Ani to dziecko jeszcze, ani nie cierpi, gdy jest usuwane... Pokazywano nam kiedyś na biologii kilkutygodniowy zarodek. Gdybyśmy nie wiedzieli, że to zarodek ludzki, powiedzielibyśmy, że raczej zwierz jakiś...
Dla jasności, nie jestem za aborcją, tylko za prawem do niej.

Cytat: Dory
Czyż nie lepiej donieść tą ciąże a potem oddać do domu dziecka?
Ja raczej wolałabym usunąć, niż skazać na niepewny los. Ale absolutnie nie potępiam nikogo, kto postanowi inaczej, nawet, jeśli nie rozumiem decyzji. Niedawno dowiedziałam się, że moja przyszywana ciocia wiele lat temu urodziła dziecko, które zostawiła w niemieckim szpitalu. Powiedziała, że nie chce syna i żeby go komuś oddać. Nie wiem, czemu tak postanowiła, czy po prostu nie chciała, "bo nie", czy były jakieś konkretne powody... Ja chyba bym tak nie potrafiła, prześladowała by mnie myśl, że dziecko może cierpieć, być nieszczęśliwe, chore, niekochane... Tak czy siak, ciocia miała prawo do takiej decyzji... I nikomu nic do tego...
Zapisane
IBDG Wrocław

Retriva

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #517 : 2007-05-31, 23:56 »
ja jestem przeciw. ale jeśli dziecko
Cytuj
-jest wynikiem gwałtu
-jest nieuleczalnie chore
-zagrożenie życia
to kobieta powinna mieć wybór.
co do
Cytuj
-nie ukończyło któregoś tam miesiąca/tygodnia
czemu? mój siostrzeniec urodził się w niespełna 7 miesiącu, świetnie się rozwija, 9/10 w skali Apgar.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #518 : 2007-06-01, 11:13 »
Cytuj
Nie wyobrażam sobie, by można było zmuszać do macierzyństwa.

i tu padły słowa istotne: "zmuszać do macierzyństwa"

jak myślicie, jaką matką będzie kobieta, zmuszona do urodzenia dziecka którego nie chce, a co gorsza którego może nienawidzić? kobieta która przez urodzenie staje sie kaleka, lub której ciąża kojarzy się z gwałtem i przemocą?

zamiast zakazywać aborcji powinni zabezpieczyć takie kobiety należytą ochroną, zapleczem psychologicznym i wsparciem, a tego niestety w polsce brak. jak zwykle temat skupia sie nie tam gdzie powinien.  wpierw edukacja seksualne i zabezpieczenie emocjonalno-psychiczne dla kobiet w trudnym położeniu, a potem mowa o aborcji.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #518 : 2007-06-01, 11:13 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #519 : 2007-06-01, 20:37 »
Nie chciałabym urodzić dziecka z gwałtu... dużo kobiet psychicznie tego nie mogłoby wytrzymać. Ja mam niewiadomy los tu gdzie mieszkam i modle się aby nigdy do takiego zdarzenia nie musiało dojść. I tak już jestem wykończona psychicznie, dla mnie radość jest raz na bardzo krótki czas.
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 24 zapytaniami.