Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.  (Przeczytany 9995 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonus

  • *
  • Wiadomości: 6
Po odejściu naszego pudelka, Misia, który miał już niemal 20 lat, nie chciałem już więcej zwierząt w domu, a jeśli już, to tym razem zdecydowałbym się raczej na kotka. Ale moje panie, żona i córka, poszły odwiedzić schronisko, gdzie miejscowy hycel trzyma złapane psy i wróciły z młodym psiakiem. Następnego dnia miał być uśpiony, bo nie zjawił się żaden jego właściciel więc trzeba go było szybko ratować. Piesek jeszcze nie miał nawet roku, bo ciągle rósł i szybko stał się pełnoprawnym członkiem naszej rodziny.

Reks, bo takie otrzymał imię, to mieszaniec Border Terriera z nie wiadomo czym, ale charakter pozostał mu "terierski". Poluje, "wystawia zwierzynę" i ma energii tyle, co pięć innych psów.

     

Minęło kilka miesięcy i moje panie znowu wybrały się do schroniska, tym razem prowadzonego przez Humane Society of Charlotte, takie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, z zamiarem zaadoptowania towarzysza dla Reksa. Wróciły z towarzyszką, która na dodatek była zwykłym kociakiem. Kotka rasy "Russian Blue" (choć bez rodowodu), mająca osiem tygodni, a ja pomyślałem sobie, że teraz dopiero będziemy mieli tu dom wariatów.  :D

   

Dom wariatów mamy rzeczywiście, ale bardzo pozytywny i szczęśliwy. Zajęło nam dwa dni, by je ze sobą zapoznać i by się zaprzyjaźniły, ale teraz są najlepszymi przyjaciółmi. Jedzą z jednej miski, śpią na jednym posłaniu, a gdy nie śpią, bawią się ze sobą, goniąc się zawzięcie i rozrabiając jak pijane zające. Zwykle Reks goni Frygę, a ona ucieka i chowa się na meblach, ale jak mu się znudzi, albo się zmęczy, ona go zaczepia, podgryza mu nogi, albo bawi się jego ogonem.

   

Reasumując, chciałbym zachęcić wszystkich, którzy szukają futrzanego towarzysza do odwiedzin schroniska. Nie kupujcie zwierząt w sklepach, to tylko zachęca hodowców do rozwijania swego biznesu, który nie ma nic wspólnego z miłością do zwierząt. I pamiętajcie, by poddać swe czworonogi operacji uniemożliwiającej posiadanie przez nich potomstwa. To jest już normą w USA i schroniska takie, jak Humane Society nie wyda zwierzaka, zanim nie zostanie on "zafiksowany". Jest wystarczająco dużo niechcianych zwierząt, nie powiększamy ich liczby. A zwierzętom to w niczym nie przeszkadza - wręcz przeciwnie. są szczęśliwe, zdrowe i spokojne, mając o jeden problem w swoim życiu mniej.  :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #1 : 2015-10-11, 17:48 »

Reasumując, chciałbym zachęcić wszystkich, którzy szukają futrzanego towarzysza do odwiedzin schroniska. Nie kupujcie zwierząt w sklepach, to tylko zachęca hodowców do rozwijania swego biznesu, który nie ma nic wspólnego z miłością do zwierząt. I pamiętajcie, by poddać swe czworonogi operacji uniemożliwiającej posiadanie przez nich potomstwa. To jest już normą w USA i schroniska takie, jak Humane Society nie wyda zwierzaka, zanim nie zostanie on "zafiksowany". Jest wystarczająco dużo niechcianych zwierząt, nie powiększamy ich liczby. A zwierzętom to w niczym nie przeszkadza - wręcz przeciwnie. są szczęśliwe, zdrowe i spokojne, mając o jeden problem w swoim życiu mniej.  :)
Święte słowa. A zwierzaki wspaniałe, szczęśliwe... Gdyby wszystkie trafiały do takich domów...
Zapisane
IBDG Wrocław

Polonus

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #2 : 2015-10-11, 19:00 »
A zwierzaki wspaniałe, szczęśliwe...

Właśnie oba śpią koło mnie, w klatce, która kiedyś była posłaniem Reksa, a teraz musi ją dzielić z Frygą.  :D



A tutaj film z moimi futrzakami:

https://www.youtube.com/watch?v=MK0D3EYc-1A
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedz #2 : 2015-10-11, 19:00 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #3 : 2015-10-12, 13:21 »
Nie mogę się napatrzeć na fotki... Sama psio-kocia słodycz... Gratuluję podejścia do zwierzaków, a im samym gratuluję wspaniałego domu :VoV:
Zapisane
IBDG Wrocław

Polonus

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #4 : 2015-10-12, 14:46 »
Dzięki. A tu kolejny film. Fryga nie daje sobie dmuchać w kaszę i to ona wyjada Reksowi smakołyki z miski. ;-) Ale poza tym pełna zgoda.

https://www.youtube.com/watch?v=EDcUf1cU4YM
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #5 : 2015-10-12, 15:18 »
Podejrzewam, że gdyby Reksio został teraz sam, nudno by mu było... A tak wzajemne lizanko, wspólne spanko i zabawy... Fajnie jest :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #6 : 2015-10-12, 20:27 »
Fajne zwierzaki, mój pies też chciałby mieć kota.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #7 : 2015-10-14, 14:27 »
Fatty, życzenia zwierząt należy spełniać :P
Zapisane
IBDG Wrocław

geodetka123

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #8 : 2016-10-19, 16:36 »
Piękne zdjęcia i super zwierzaki :D fajnie, że są osoby, które biorą koty i psy ze schroniska

Forum Zwierzaki

Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedz #8 : 2016-10-19, 16:36 »

joanndg5

  • *
  • Wiadomości: 4
    • WWW
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #9 : 2016-11-21, 08:49 »
To prawda, zwierzaki naprawde słodko wyglądają.
Zapisane

paszzaani

  • *
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #10 : 2016-12-05, 16:17 »
Ale fajne cudaki.
Zapisane

wloszek

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #11 : 2020-10-08, 10:11 »
oo słodziaki kochanne , rzadki widodok chodź wciąż spotykany :)
Zapisane

dekur45

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Jak pies z kotem, czyli moje zwierzaki ze schroniska.
« Odpowiedź #12 : 2021-07-20, 08:28 »
Ale cudne zwierzaki, aż się uśmiech na twarzy rysuje :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 25 zapytaniami.