Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mało czasu dla zwierzaka  (Przeczytany 2229 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotr0112

  • *
  • Wiadomości: 1
Mało czasu dla zwierzaka
« : 2020-02-01, 19:06 »
Witam, piszę ponieważ mam wielki dylemat, muszę poradzić się doświadczonych psiarzy. Mam w centrum miasta własne mieszkanie 3 pokojowe, jeden pokój wynajmuję studentowi. Od dłuższego czasu myślałem o zwierzaku psie/kocie. Tutaj pojawiają się schody. Jestem pielęgniarzem, pracuje po 12h średnio 190h w miesiącu. Zwierzakowi niczego nie zabraknie, nie licząc mojego czasu, którego wiem, że nie mam za dużo. Nie ma problemu jeśli chodzi o spacery itp, zawsze po dyżurze będzie czas na dłuższy wieczorny spacer, analogicznie w dzień, kiedy będę pracować w nocy. Myślałem o psu ze schroniska, myślałem o kocie. Ale cały czas mam widmo tego ze psiak lub kot będą po prostu tęsknić ponieważ nie będzie mnie w domu 24/7. Czy w takim wypadku powinienem w ogóle rozmyślić się nad zwierzakiem? Lepsze dla nich będzie jeśli nie przygarnę ich do domu? Myślałem ze może dobra opcja będzie pies+kot żeby w trakcie mojej nieobecności mieli siebie. A może się mylę? 17 razy w miesiącu to dość sporo dyżurów, ale jeśli po/przed nimi jestem w stanie zapewnic towarzystwo i zabawę to da się to przeskoczyć? Proszę o stosowne i dorosłe odpowiedzi. Z góry dziękuje.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Mało czasu dla zwierzaka
« Odpowiedź #1 : 2020-02-01, 20:46 »
Psa definitywnie odradzam -  on tęskni(bardzo), do tego przez wzgląd na spacery wymaga więcej zachodu niż kot. Kto weźmie go na spacer, kiedy Ty będziesz w pracy? Moja suczka wychodzi min.3 razy dziennie. W dużej mierze kwestia indywidualna psa  przyzwyczajenia, ale jak wysika się o 7, to o 12 już przebiera nogami pod drzwiami - nie ma opcji aby wytrzymała 12 h bez spaceru.

Ja przez wzgląd na to, że długo mnie nie ma w domu (pracuję standardowe 8 h + potem też wychodzę, czasami dopiero poznym wieczorem wrócę) zdecydowałam się na 2 koty. DOROSŁE - kocięta są bardziej upierdliwe + też wymagają więcej uwagi. One są ze sobą od kociaka, bawią się razem czasami biją - po prostu mają siebie. W dni wolne widzę jak prawdopodobnie funkcjonuje ich dzień beze mnie - po śniadaniu i porannej głupawce po prostu idą spać. O ile nic ciekawego nie dzieje się w kuchni to ożywiają się dopiero ok 18... Psa nigdy nie zostawiłabym samego na tak długi czas jak kotysze.

Wspominałam, że mam psa - przez wzgląd na to, że mnie całe dnie w domu nie ma, suk jest u moich rodziców - codziennie ją wyprowadzam, czasami biorę do siebie. Niestety póki co pies na pełny etat do mojego życiorysu nie pasuje, bo nie mam czasu (a pracuję w krótszy wymiarze niż Ty).

Zastanów się nad 2 kotami (polecam zżyte ze sobą, dorosłe) lub ewentualnie inne zwierzaki? Świnki morskie(teraz kawie domowe), króliki? Zajęczaki i gryzonie wymagają mniej czasu niż pies, nie cierpią gdy Cię nie ma
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

JWilliams81

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Mało czasu dla zwierzaka
« Odpowiedź #2 : 2020-02-07, 09:45 »
ja również psa odradzam! Absolutnie odradzam. Pies będzie tęsknił. Poza tym, pieski nie lubią siedzieć w domu same, całymi dniami. Poza tym, z psem trzeba wyjść na spacer... musi przecież się załatwiać.

Już chyba lepszy kot, chociaż nie znam się na nich zbytnio, bo nie przepadam za kotami. Myślę jednak, ze kot łatwiej zaakceptuje i dostosuje się do Twoich nieobecności, ale - jak napisałem - nie znam się na kotach. Niech wypowiedzą się Ci, co się znają ;)

A nie myślałeś o chomiku, króliku, rybkach, śwince morskiej?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mało czasu dla zwierzaka
« Odpowiedz #2 : 2020-02-07, 09:45 »

Cukierekkot

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
Odp: Mało czasu dla zwierzaka
« Odpowiedź #3 : 2021-11-23, 16:36 »
Polecam kota. Nigdy nie miałam psa, więc o tym nie mogę dużo powiedzieć. Dobrze ułożony kot wytrzyma i chętnie też się pobawi po powrocie. Trzeba tylko pamiętać, że kiedy kot się nudzi to tylko je i śpi! Uważaj, żeby nie zostawiać na widoku żadnego jedzenia ( oprócz tego w misce kota, może mieć jedzenie przez cały czas dosypywane do miski, byle tylko nie przekraczał dziennej porcji! Zajęcie dla kota podczas nieobecności: szukanie smakołyków, drapak, tor przeszkód itp. :)
Zapisane

BurekPręgowany

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Mało czasu dla zwierzaka
« Odpowiedź #4 : 2022-10-19, 13:45 »
Polecam wyjątkowo koty, one  są gładkie i słodkie.
Niewiele kotów ma lęk separacyjny. Nasz nie ma i w wigilię do dziadków można go było zostawić 10 godzin bez problemu.
One są śpiochami urodzonymi. Wystarczy że jak mu sie obetnie pazurki raz na 3tygodnie/2 miesiące i zmieni w kuwetce raz na 2 dni żwirek to będzie szczęśliwy.
Kot brytyjski należy do kotów najbardziej spokojnych i leniwych więc właśnie jego polecam. Tak samo jak dachowce lecz brytyjskie koty bardzo lubią jeść więc trzeba uważać żeby nie przytył.

 :jupi2:
Zapisane

lolita66

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Mało czasu dla zwierzaka
« Odpowiedź #5 : 2024-02-08, 11:22 »
W najbliższym czasie planuję zakupić kota, ale jeszcze nie wiem, jaka rasa będzie odpowiednia?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 26 zapytaniami.