Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Zbrojniki i Prętniki  (Przeczytany 4501 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #30 : 2003-09-14, 19:47 »
może taka ich natura, u mnie nigdy nie miały poszarpanych ogonów, zaczeło sie jak wprowadziłam drapieznika - skalary.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #31 : 2003-09-14, 19:56 »
No to nic musze się ztym faktem pogodzić  :? tylko jeden z tych 6 samców ma ładny duży ogon.
Młode gupiki co są z dużymi ,  mają prawie przez cały czas zwiniętą płetwe przypuszczam że sie boją , co o tym sądzisz :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #32 : 2003-09-14, 20:04 »
Musisz dłużesz podpatrywać ryby, może jest wśród nich dominant który "ustawia" reszte po kątach w taki właśnie sposób.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedz #32 : 2003-09-14, 20:04 »

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #33 : 2003-09-14, 20:27 »
Właśnie dużo patrze zachowują sie normalnie :roll:

hmm jeszcze jedno pytanko zwiazane z prętnikami o tóż jakie naświetlenie mają mieć prętniki czy wymagają ostrego światła czy żeby tylko letko naświetlało akwarium :?:
Sory że tyle pytań zadaje ale poprostu jestem ciekawy ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #34 : 2003-09-14, 20:35 »
Nie przepraszaj, lepiej sie zapytać niż eksperymentować samemu ;)
Pretniki lubią światło przytłumione, gęstą obsade roślin, bardzo ważne są rośliny pływające, najlepsze sa pistie.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #35 : 2003-09-14, 22:23 »
Masz jakąś strone z roślinkami  :?: żebym zobaczył tą pistie albo innę pływające roślinki .
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #36 : 2003-09-15, 06:36 »


Tu masz pistie, pobuszuj po www.holenderskie.aip.pl tam jest o akwariowych roślinach bardzo dużo.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #37 : 2003-09-15, 08:21 »
tylko niewiem czy w zologicznym będzie ta roślinka  :( najwyrzej jak niebędzie kupie inną pływającą roślinke ... jakbyłem ostatnio to niebyło pływających były tylko sadzone  :(
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #38 : 2003-09-15, 10:55 »
Byłem w zologicznym ale :(  :(  prętników niebyło  :( palicho wzieło hodowle prętników :( ale będę wiedział na przyszłości co i jak z Prętnikami
Ale kupiłem Akare (parke) możesz mi powiedzieć jaka ma być teperatura... wiesz wszystko onich... jak można je rozmnorzyć itp...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedz #38 : 2003-09-15, 10:55 »

Asmi

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #39 : 2003-09-15, 16:24 »
Cytat: KAMILO
prętników niebyło  
Ale kupiłem Akare (parke)


Pare czy dwie sztuki? BTW to trzeba sie dowiedziec cos wiecej o rybach, ktore chce sie trzymac w baniaku, a dopiero potem sie je kupuje. NIgdy na odwrot. Nie piszesz jaka to akara. Bo niektore dorastaja do 20cm i do Twojego akwa sie nie nadaja.
Polecam strony do przeczytania:

http://www.akwarium.org.pl/
http://www.akwafoto.pl/
http://www.akwarystyka.pl/
http://www.akwa.aip.pl/

Poczytaj troche bo jest o czym. Wiedzy nigdy za wiele.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #40 : 2003-09-15, 17:03 »
Właśnie zapomniałem jaka to jest odmiane Akary ... sprubuje cii ją opisac i może wtedy będziesz wiedział jaka to odmiana dł. samca jest około 7 cm ,cały biały a z koleji samica nieco mniejsza około 4 cm biało czerwona... zauwarzyłem że samiec już zalatuje do samicy jak jest koło niej to otwiera płetwy na fulla ... ale samica od niego ucieka  :( aha jeszcze samiec bierze do pyszczka kamienie i wypluwa ??dlaczego??
kupiłem parke (samca i samice)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #41 : 2003-09-15, 17:49 »
Cytat: KAMILO
sprubuje cii ją opisac i może wtedy będziesz wiedział jaka to odmiana dł. samca jest około 7 cm ,cały biały a z koleji samica nieco mniejsza około 4 cm biało czerwona...


Cos mi sie wydaje, ze nie masz czasu poszukac w internecie co to za akara. Ja Ci nie pomoge bo niestety widze, ze idziesz na latwizne.

Cytuj
zauwarzyłem że samiec już zalatuje do samicy jak jest koło niej to otwiera płetwy na fulla ... ale samica od niego ucieka  :( aha jeszcze samiec bierze do pyszczka kamienie i wypluwa ??dlaczego??


Wlasnie. Jakbys poczytal troche o rybach to z pewnascia bys wiedzial. I nie po to podalem Ci kilka adresow zebym ja wyszukiwal co sie Tobie zachce, a po to zebys sam na te strony zajzal.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #42 : 2003-09-15, 17:55 »
No to sprubuje ją poszukać ale to będzie długie szukanie patrzyłem do ksiąrzek i niebyło  Akary tej ... przynajmniej mi powiedz jak się nazywa , jakiej odmiany jest ta akara :?:
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #43 : 2003-09-15, 18:11 »
Przeczytałem w tej ENCYKLOPEDI że są Trzy podgatunki, akara żółta, błękitna, pomarańczowopłetwa , równierz dowiedziałem sie że przekopują żwirek , wychowują młode no i tyle mało tam pisze .
Pomógłbyś mi troszke  :?:
Zapisane

Asmi

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #44 : 2003-09-15, 18:17 »
Jesli nie znalazles to moze to nie byc akara, a jaks inna ryba. W sklepie roznie bywa z nazwami ryb i sprzedawca moze przyczepil nazwe ryby nie tam gdzie trzeba.
Proponuje akwafoto i sukcesywne przeszukiwanie zawartosci tej strony :)


PS. Chyba nie siedzisz na modemie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedz #44 : 2003-09-15, 18:17 »

KAMILO

  • Gość
Zbrojniki i Prętniki
« Odpowiedź #45 : 2003-09-15, 18:19 »
Nie!! to napewno Akara ...ok przeszukam ale jeśli nieznajde pomorzesz mi  :?:
Mam Stałe ;)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.