Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: roślinki znów, a raczej to że marnieją..  (Przeczytany 988 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
marnieja mi roslinki (zarastaja glonami, wiedna itp.) w akwa. chodzi o akwarium 10 litrow, temp. 26-28, napowietrzania nie ma. a roslinki o ktorych mowie to dwie PISTIE.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
roślinki znów, a raczej to że marnieją..
« Odpowiedź #1 : 2004-03-16, 20:21 »
Nie znam chyba tej roslinki.
Sprawdzalas, jakich warunkow potrzebuje?
Moze woda za ciepla, moze oswietlenie nieodpowiednie, moze brakuje im tlenu, moze za malo maja substancji odzywczych?
Na glony mozesz podzialac jakims srodkiem kupionym w zoologiku (albo wpusc glonojada  :wink:  ), sa tez do kupienia rozne specyfiki "nawozowe" do roslin w akwa.
Zapisane

Agnes

  • Gość
roślinki znów, a raczej to że marnieją..
« Odpowiedź #2 : 2004-03-17, 11:22 »
do akwa 10 l raczej glonojady sie nie nadaja...moze masz niedobory czegos? nawozisz czyms?
Zapisane

Forum Zwierzaki

roślinki znów, a raczej to że marnieją..
« Odpowiedz #2 : 2004-03-17, 11:22 »

Asmi

  • Gość
roślinki znów, a raczej to że marnieją..
« Odpowiedź #3 : 2004-03-17, 19:07 »
Pisalas gdzies, ze nie masz oswietlenia w tym baniaczku. I to jest przyczyna. Rosliny do wzrostu i wogole do zycia potrzebuja swiatla. A jak zyja to pobieraja z wody m.in. azotany i fosforany. A ze prawie zyc nie moga to szybsze w pobieraniu wlasnie tych zwiazkow sa ... glony.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
roślinki znów, a raczej to że marnieją..
« Odpowiedź #4 : 2004-03-17, 20:16 »
tzn mam swiatlo dzienne plus jak jest ciemno to od min. 1 godziny do max. 7 godzin oswietlam..
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
roślinki znów, a raczej to że marnieją..
« Odpowiedź #5 : 2004-03-18, 23:17 »
To są rośliny do oczka wodnego, w akwarium ciężko je utrzymać.
 :roll:

Piasta rozetkowata (piscja) - roślina pływająca o oryginalnym wyglądzie. Jej korzenie stanowią idealne miejsce do składania ikry. Lubi dużo światła i temperature wody 20-28 stopni. Rozmnaża się z nasion i odrostów.
Nie lubi zbyt ciepłego, starego powietrza ponad ciasno przylegającą szybką akwarium. Jest wrażliwa na wilgotność powietrza.
Jak wszystkie tego typu rośliny nie powinna być mokra np. przez spadające krople z górnej szyby akwarium - trzeba ją umieścić pod kątem, tak aby krople spływały.
Zapisane

Raffy

  • Gość
roślinki znów, a raczej to że marnieją..
« Odpowiedź #6 : 2004-03-19, 06:38 »
Kesi - nie zgodzę się z tobą, mam chyba aż 20 pisti w aquarium i wszystkie nadal mi rosną i mnożą od pół roku ...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
roślinki znów, a raczej to że marnieją..
« Odpowiedź #7 : 2004-03-24, 21:28 »
Nie napisałam, że trzymanie ich w akwarium jest niemożliwe. Tylko, że trzeba szybę odpowiednio ustawić i że najlepiej rosną w oczku wodnym.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami.