Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 161   Do dołu

Autor Wątek: JAMNICZKI!!!  (Przeczytany 202184 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« : 2003-05-17, 21:08 »
Witam serdecznie. Może pogadamy o pieskach a w szczególności o jamniczkach :) Sama mam jamnika (no troche mieszanego) ale jamnika:)  :o
Zapisane

Emilka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #1 : 2003-05-17, 21:27 »
ja tez mam mieszanego :) Tzn. Ojciec mojeog psa byl jamnikiem i to calkiem okazalym chociaz na moje oko tez odrobine skundlonym.Ale wyglad jak jamnik :) Moj piesek odziedziczyl imie po ojcu...ale tylko imie, bo wygladem absolutnie nie przypomina jamnika.Nawet nie jeste podobny do swojej mamy gdyz ta miala zupelnie gladka siersc i byla troche od niego wieksza. W kazdym razie przesylam fotke mojego pol jamnika. I sama stwierdzis zze niczym nie przypomina jamniorka..no moze czasem zadziornym charakterkiem ;)
Zapisane

acha

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #2 : 2003-05-17, 21:39 »
Witam!
Ja mam jamniczka długowłosego króliczego,
7 miesięczną, rudą suczkę  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #2 : 2003-05-17, 21:39 »

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #3 : 2003-05-17, 21:39 »
Twoj piesek jest śliczniuchny :) Ma takie uszka jak jamnik długowłosy ;):) Moja kaja jest Jamnikiem krotkowłosym całym czarnym :) :) Szczeże mówiąc to nie oddałabym jej za żadnego rowodowodego pieska ;) Kocham ja taka jaka jest :)  :o  :D  :tazz:  :taniec:  :hehe:  :slonko:
Zapisane

Emilka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4 : 2003-05-18, 12:16 »
uszka zeczywiscie podobne ma :) ale jego ojciec tak czy siak byl jamnikiem krotkowlosym :) Mozna powiedziec ze oboje rodzicow bylo krotkowlosych tak jak rodzenstwo. jedyny puchacz w miocie to Gucio :)
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #5 : 2003-05-18, 18:21 »
Dzisiaj wykapałam moja sonitke Kaję:) Czy wasze jamniorki maja problemy z uszami, bo moja Kaja ma, juz miałam tyle masci i krople ale żadne skutecznie nie pomagają ;( moze wy znacie jakies dobre mascie?? :
Zapisane

acha

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #6 : 2003-05-18, 21:47 »
Nie mogę Ci nic doradzić, bo Viva jest u mnie dopiero tydzień, a uszka ma OK (tfu, tfu i odpukać w niemalowane).

Życzę Twojemu jamniorkowi szybkiego wyleczenia uszek.

A na co choruje, grzybica, zapalenie?
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #7 : 2003-05-19, 15:33 »
Nasi weterynarze nie sa zbyt świetni ale stwierdzili u Kaji grzybicę uszu. I tak jest juz dużo lepiej po leczeniu. Teraz to musze ją smarowac maścią i zakrapiać kropelkami.  Na leczeniu dostała kilka zaszczykow (oczywiście z odstepami kilkudniowymi) Teraz to moja Kaja juz całkiem nienawidzi weterynarzy ;)
Zapisane

acha

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #8 : 2003-05-19, 21:59 »
A robili jej wymaz z ucha? Wtedy można ocenić dokładnie jaki to grzyb i zastosować odpowiednie lekarstwo. A tak to mozna sobie leczyc i leczyć. Ja tak parę miesięcy leczyłam tchórzofretkę - koszmar  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #8 : 2003-05-19, 21:59 »

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #9 : 2003-05-22, 21:53 »
Wiesz u nas nie ma takiego sprzętu u weterynarzy ale powiem ci ze maść pomaga :) \i siem ciesze ;)
Zapisane

Juha

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #10 : 2003-05-28, 23:41 »
Ten Gucio nie przypomina mi w ogóle jamniczka, no ale fajny piesio i sympatyczny bardzio chyba widać;-)

Moja jamniczka miniaturkowa skończy niedługo 10 lat->
załanczam jej fotę:-) ...
jest bardzo żywiołowa nadal, choć ma poważnie już rozwinięty nowotwór z przeżutami! :(  No a do tego ostatnio chyba mi ślepnie ...
Jest jednak bardzio kochana i wspaniała!
Potrafiła w tak  wcale nie młodym wieku zaakceptować małego 2miesięcznego szczeniaka- moją drugą sunię mającą teraz niecały rok!
Było jej trudno, no ale jakoś to przezwyciężyła- a zazdrość jej sięgała zenitu!  :idea:
Zapisane

Sławcio.xww

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #11 : 2003-06-12, 00:29 »
A co powiecie na 'nieprzytomnego' Fredzia? :o
Do godziny 19.00 broni swojego terytorium jak rasowy traktor (warczenie) - ale pozniej można go już tylko ukrasc (wraz z legowiskiem)....

Jedyny dzwięk na ktory reaguje o każdej porze - to odgłos zgniatanej, plastikowej butelki... To go zawsze rusza! Hi hi hi...
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #12 : 2003-08-21, 16:16 »
Jejku jak ja tu dawno nie zaglądałam! wogole to ja zapomniałam hasło i jaki miałam nick :/ u mojego piesia wszystko ok a co u waszych piesiów???
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #13 : 2003-08-21, 16:59 »
Heh widac kazda rasa ma swoj watek :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Siersc

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #14 : 2003-08-22, 09:57 »
Ja mam jamniczke :) gladkowlosa podpalana :)) ma 13 latek i jest super kochana :> wczoraj ja kapalam :) moja nigdy nie miala problemow z uszami...ma za to z kregoslupem i co jakis czas jej sie to odzywa :(( Wabi sie Deizi :D
pozdro.
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #14 : 2003-08-22, 09:57 »

aneta

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #15 : 2003-08-22, 11:47 »
Cytat: lawenda
Moja kaja jest Jamnikiem krotkowłosym całym czarnym :) :)

Tak jak i moja, z tym ze moja ma 10 latek  :D  :)

Cytat: lawedna
Czy wasze jamniorki maja problemy z uszami, bo moja Kaja ma, juz miałam tyle masci i krople ale żadne skutecznie nie pomagają ;( moze wy znacie jakies dobre mascie?? :

My podawalismy jej Plyn Do Przemywania Uszu Psow i Kotow. A nazywa sie Otiseptol .

Cytat: Siersc
ma za to z kregoslupem i co jakis czas jej sie to odzywa

Moja tez miala problemy. Miala ucisk w dwoch miejscach na rdzen. Do tej pory nie chodzi tak jak w wieku mlodzienczym. Ale biega, sami zobaczcie  :)

Slawcio.xww masz sliczniutkiego piesia.
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #16 : 2003-08-22, 13:20 »
Mój jamnik odszedł ode mnie ostatniego lutego zeszłego roku. Dożył 14 latek i był cudownym rudzielcem, należącym do tych większych jamników. Był rasowcem z rodowaodem - nawet raz byliśmy na wystawie (zdobył ocenę doskonałą), ale przez cały czas próbował mnie wywlec z ringu, więcej już nie jeździliśmy.
Uszy - chm odkąd pamiętam zawsze mieliśmy z nimi problem, aż wreszcie zrobił się grzyb i przeniósł się na skórę. Miał też raka jąder i w wieku 9 lat wycieli mu wszystko. Potem były przeżuty, mimo to do 14 roku życia trzymał się suuuper. Niestety ostatni tydzień życia był zarówno dla niego jak i dla mnie (i całej rodziny) wielkim koszmarem - z dnia na dzień zatrzymywały się poszczególne funkcje życiowe  ... i odszedł ....  :cry:

Zawsze będę go pamiętać, bo był cudownym psem !!!! Wychowywałam się z nim, a on dzielnie znosił moje dziecinne wymysły, m.in. po "Czterech pancernych" musiał być Szarikiem, potem Cywilem, a jak ja wyrosłam to przyszedł na świat mój brat, którego odwiecznym hobby było dokuczanie psu. Zresztą mój jamnior też mi dawał popalić - szczególnie uwielbiał całodniowe wypady, zapadał się jak igła w stogu siana. Nie lubił sam zostawać i dzięki temu kilka razy na święta mieliśmy nową tapicerkę na kanapach bo stara "wyszła" .... Był najukochańszym psiurem na świecie !!!!  :)

Jednak mówiąc szczerze już nigdy nie zdecydowała bym się na jamnika - baaardzo chorobliwa rasa.
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #17 : 2003-08-22, 13:50 »
Matko aż mi łza popłyneła przez Asinke:( JA jak pisałam na samym poczatku nie mam rasowego jamnika. Tylko jej ojciec był pięknym rasowym jamnikiem a mamusia juz nie...Jak narazie Kai uszy sa juz zdrowe, z kręgosupem nie ma problemów :) (i całe szczeście) Moja Kaja jest bezpłodna :( moze to i lepiej bo po co maja się rodzić nierasowe szczeniaki (teraz każdy kupuje rasowe pieski) A bezpłodna jest dlatego ze jak miała 2 lata to miała problemy z macicą. I od tamtej pory nie miała cieczki (napoczatku ja i moja rodzina myslelismy ze to powód zastrzyków przeciw cieczce, ale potem okazało sie ze to wina choroby macicy) Na całe szczescie mój piesek ma juz drowe uszy (to był jej głuwny problem)  a teraz lece ja wykapać :) papap pozdroofka dla miłośników zwierzątek a  szczególności JAMNICZKÓW:)
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #18 : 2003-08-25, 19:34 »
Ale mnie zwiesiło kiedy , jak miałam zamiar kapać moja sonitke okazało sie że nie mam szamponu, musze pójśc jej kupić :)  Hihi a wy jakim szamponem myjecie swojego pieska?? Może znacie nazie jakiegos dobrego szamponu do śerści krótkiej ??
pozdrówka dla piesków i ich właścicieli :)
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #19 : 2003-08-25, 20:13 »
Miałam jamniczkę Psotkę, odeszła we wrześniu 2002 a ja bardzo za nią tęsknie.... :(  Była cudownym pieskiem, troche upartym i leniwym, ale kochanym i wesołym :) . bardzo ją z moją rodznką kochaliśmy i bardzo nam jej brakuje... Była chora i odeszła w wieku 8 latek. Nie miała rodowodu, ale wyglądała dość rasowo. Była krótkowłosa. Uwielbiała jeść husteczki higieniczne i żelki owocowe.  :roll:  Jak była młodsza to kochała długie spacery po lesie i działkach.  Na wiosnę będę miała nowego pieska, prawdopodobnie posokowca bawarskiego. Przykład Psotki, która miała dziedziczną chorobę nauczył mnie żeby kupować raczej psy z rodowodem. Mogą mieć co prawda dolegliwości przypisane konkretnej rasie, ale rodowód w 90% wyklucza choroby dziedziczne. W każdym badź razie jamniczki to cudna rasa. Pozdrawiam wszystkie jamniory i ich właścicieli bo to cool ludzie:)
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #20 : 2003-08-25, 21:23 »
Jejku znowu mi łeska poleciała jak Asia E. opowiadała o swoim jamniorku :cry:  Ja sobie nie wyobrażam rozstania z moja Kajunią Ma juz prawie 6 lat i narazie jest zdrowa (i dobrze  :D )papatki
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #20 : 2003-08-25, 21:23 »

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #21 : 2003-09-28, 09:46 »
oj dawno niebywałam i widze ze wy też dawno nie bywaliście ;/ odwiedzajcie czasem to forum o jamniczkach.  Moja Kaja ma cieczke. Nie dostawała cieczki od trzech lat (mysleliśmy ze to przez chorobe ktąra przeżyła gdy miała 1,5 roku chodzi mi o chorobe macicy)  a tu nagle okazuje sie ze sonitka moja ma Cieczke. trzeba teraz uważać na pieski inne:/ paaaa pozdrawiam :)
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #22 : 2003-10-07, 21:45 »
JA MAM JAMNICZKĘ KORĘ PIĘKNĄ RASOWĄ BEZ RODOWODU.JEŚLI JAMNIKA NIE ZAPASIE SIĘ JEST SZANSA ŻE NIE BĘDĄ AŻ TAK CHOROWAĆ.MOJA PSINA MA PRAWIE 8 LAT I JEST BARDZO SPRAWNA ,NIE WIDAĆ ŻE MA TYLE LAT.[/b][/url][/list][/list][/code][/quote]
Zapisane

Apiska

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #23 : 2003-10-08, 09:49 »
ŚLICZNOŚĆ :)
Zapisane

myszka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #24 : 2003-10-08, 10:16 »
Cytat: EWASARA
RASOWĄ BEZ RODOWODU.


No to chyba nie rasową...  :roll:
Zapisane

onka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #25 : 2003-10-08, 19:33 »
Cytat: !_Emilka_!
ja tez mam mieszanego :) Tzn. Ojciec mojeog psa byl jamnikiem i to calkiem okazalym chociaz na moje oko tez odrobine skundlonym.Ale wyglad jak jamnik :) Moj piesek odziedziczyl imie po ojcu...ale tylko imie, bo wygladem absolutnie nie przypomina jamnika.Nawet nie jeste podobny do swojej mamy gdyz ta miala zupelnie gladka siersc i byla troche od niego wieksza. W kazdym razie przesylam fotke mojego pol jamnika. I sama stwierdzis zze niczym nie przypomina jamniorka..no moze czasem zadziornym charakterkiem ;)


Emilka :lol:  to już fakt stary temat ale wyciagniety wiec aktualny  ;)
pokulałam normalnie :lol:
psiak jest cudny ale do jamnika to mu ho ho ho ho ho  :wink:
Zapisane

awangarda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #26 : 2003-10-08, 20:00 »
heheh jamniczki sa coffane i tak im fajnie lebki smierdza ;) hiehie
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #27 : 2003-10-08, 20:15 »
hehe śmerdzą im łebki????????/ czy ja wiem;/ a tak wogole to rozwińmy tenm temat:))))))!!!!!Wiecie moze kiedy bnęda jakieś wystawy!?????
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #27 : 2003-10-08, 20:15 »

onka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #28 : 2003-10-08, 20:19 »
Cytat: awangarda
heheh jamniczki sa coffane i tak im fajnie lebki smierdza ;) hiehie


aaa pierwsze słysze :?:
Zapisane

siba

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #29 : 2003-10-08, 20:35 »
:shock:
Moze chodzi o to ,ze maja czesto chore uszy .Nie pamietam aby ktorys z moich jamnikow mial smierdzacy lepek  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 161   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 28 zapytaniami.