Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nie wiem, czy mam jechać  (Przeczytany 2381 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gopi

  • Gość
Nie wiem, czy mam jechać
« : 2005-05-06, 14:56 »
Potrzebuję porady.
Zaczęło się tak, że moja matka chciała mnie wysłać do rodziny mojej rodziny, do Bawarii na wakacje, żebym mogła się trochę podszkolić w Niemieckim. Jednak ktoś jej powiedział, że tam nie mówią czystym niemieckim i że mi to na dobre nie wyjdzie. Wtedy przyszło jej na myśl, by mnie wysłać na kurs językowy do Niemiec. Ja jej mówię, że tam bym się wiele nie nauczyła, bo miałabym 1 godzinę języka dziennie, a potem mówiłabym już z innymi tylko po polsku, bo to wiadomo jak jest na tych wakacyjnych kursach. Dodałam, że ja bym wolała na obóz konny pojechać (myślałam oczywiście o Polsce) a moja mama zinterpretowała to jako, że ja o Niemczech mówię i stwierdziła, że jakbym znalazła jakąś stajnię to czemu nie. Cóż, stajnię znalazłam blisko granicy, właściciele to chyba z pochodzenia Polacy, bo takie nazwisko - Boborowsky. Tylko właśnie, nie wiem czy to aby dobry pomysł...  :? Z jednej strony to byłyby bardzo ciekawa, a z drugiej nie wiem, czy ja bym się z nimi dogadała. Mam bardzo dobrą nauczycielkę niemieckiego (podobno, jak uczy cię przez 4 lata, to jedziesz do Niemiec i swobodnie rozmawiasz), z tym, że uczę się dopiero rok. Moja matka twierdzi, że jak mam podstawy dobre to właśnie jeśli pojadę to się nauczę i to szybciej niż na kursie czy lekcjach, bo nie będę miała kontaktu z Polakami. Co wy o tym wszystkim sądzicie? Ja z jednej strony bym chciała, bo konie i niemiecki mrr, a z drugiej to jednak mam stracha  :|
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #1 : 2005-05-06, 15:07 »
Pojedz! Taka okazja moze sie jzu nei zdarzyc, a w jezyku choc troche sie podszkolisz i bedziesz miala mile wspomnienia :)
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #2 : 2005-05-06, 15:09 »
Jedź! "Ryzyk-fizyk!"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedz #2 : 2005-05-06, 15:09 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #3 : 2005-05-06, 15:26 »
ja na Twoim miejscu bym pojechała tam ;]...
Skoro jest to blisko granicy, to nastawiają się pewnie na turystów nie tylko z Niemiec, ale i z Polski, także na pewno się z nimi dogadasz...

No i można podszkolić obcy język :]
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #4 : 2005-05-06, 15:34 »
Jedz, jedz :) Czego sie obawiać? :) Twoja mama ma racje że jeśli umiesz podstawy poradzisz sobie. Ja na Twoim miejscu bym brała kumpelkę za szmatki i wio na obóz :)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #5 : 2005-05-06, 15:38 »
Mnie również tata chciał wysłać do rodziny do niemiec. Moja siostra tam pracuję.
Jednak ja bym wolała gdzieś do Stanów, podszkolić ang :)
A ja Ci radze, abyś jechała, lepiej pojechać i np. żałować niż nie pojechać i dopiero w tdy żałowac :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #6 : 2005-05-06, 16:02 »
Jedź! Jeśli masz podstawy to zawsze możesz wyciągnąć słowniczek izawsze sobie poradzisz! Kobito, moja koleżanka SAMA łaziła po tokijskim metrze i ulicach, kupowala w sklepach. Z japończykami można porozumieć się tylko po angliesku i to z niewielką ilością japończyków, a przeżyła i to dwukrotnie z dwa czy trzy tygodnie!

P. S. Gopi strasznie mi się twój kotek podoba, gdziem ogę przelukać więcej jego fotek? :)
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #7 : 2005-05-06, 16:03 »
myslę,że warto pojechać ;) Taka okazja Ci sie pozniej nie natrafi i będziesz tego żałować do końca życia..Tak jak napisała większość...
Ja jakbym miała taka okazje nie zastanawiałabym się :) ale ja się nie ucze niemieckiego i bym bardziej wolała do Anglii :mrblue:Ten prawdziwy angielski mi się tak podoba,ze jak go słyszę to chce mi się uczyć :lol: Ja bym wolała do Anglii..ale Ty jak się uczysz niemieckiego to sie nie zastanawiaj :)
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #8 : 2005-05-06, 17:26 »
Ja bym pojechała, podstawy języka znasz, a jak coś to zawsze rączkami można sobie pomóc :P Poza tym jak to blisko granicy
to pewnie po polsku coś niecoś rozumieją, a może nawet mówią. Nie ma to zresztą jak skok na głęboką wodę,
najlepiej uczyć się języka właśnie słysząc go dookoła 24 godziny na dobę, a nie jak sama stwierdziłaś, mając godzinkę języka dziennie.
Ja byłam zupełnie sama przez miesiąc w Paryżu i przeżyłam :P a francuskiego to ja w ogóle nie znałam i dalej nie znam, bo wcale nie jechałam się go uczyć ;) Inna sprawa, że Paryż to międzynarodowe miasto.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedz #8 : 2005-05-06, 17:26 »

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #9 : 2005-05-06, 17:30 »
Ja również radzę ci żebyś jechała!!! Taka okazja żeczywiście się może nie powtórzyć!!! JEDŹ!!!:)
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #10 : 2005-05-06, 19:10 »
Ja bym też pojechała... Tylko nie do Niemiec, bo niemieckiego nie trawie, ale np. do Anglii albo Hiszpanii... Takie szkolenie w obcym kraju języka jest dobre ;)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #11 : 2005-05-06, 19:38 »
pojedz Gapi napewno nie pozalujesz ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #12 : 2005-05-06, 20:15 »
Jedź - jako metodyk języka niemieckiego mówię ci, że to najlepsze, co można zrobić dla rozbudowania języka :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #13 : 2005-05-06, 20:40 »
Jedz, jedz. Skoro mama chce zafundowac, to nie ma sie co zastanawiac.
A i pod wzgedem jezdzieckim mozesz sporo skorzystac ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #14 : 2005-05-06, 23:05 »
Co do rodziny - sama często bywam u rodziny w Niemczech, ale nie wpływa to jakoś istotnie na moje umiejętności. Tyle, co posłucham na ulicy, w radui, czy telewizji i pogadam np w sklepie, coś kupując... Z rodziną i tak po polsku.
A na takim wyjeździe będziesz musiała mówić po niemiecku i wiele się nauczysz. Do tego będa konie :)
Skoro nawet ja sobie poradziłam na angielskiej konferencji, to Ty tym bardziej poradzisz sobie w Niemczech :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedz #14 : 2005-05-06, 23:05 »

Gopi

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #15 : 2005-05-07, 08:50 »
Dzięki wielkie :wink: W takim razie pojadę, przecież mnie tam nie zjedzą :D Jeszcze raz wielki cmok! :*

P.S. Charon, zdjęć Gop nie ma w necie na razie, ale jakieś mogę do albumu wrzucić :)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-07, 08:52 autor Gopi »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #16 : 2005-05-07, 08:59 »
Wrzuć! Wrzuć! (To ona?)
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #17 : 2005-05-07, 11:27 »
Jedź! Moja koleżanka jedzie do Francji (rodzice wysyłają ją do rodziny gdzie będzie musiała mówić po Francusku) i całą podróż odbędzie ze znajomym jej rodziny z Francji, Jerard czy jakoś mu tam, a on mówi chyba tylko po Frabcusku, więc, będzie miała ciekawie ;)
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #18 : 2005-05-07, 11:28 »
i dobrze ze jedziesz :) Napewno poznasz tam wielu ciekawych ludzi :)
Zapisane

k_lap

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #19 : 2005-05-07, 14:19 »
Gopi, fajnie że się zdecydowałaś. Taki wyjazd dużo da. A dogadać się zawsze można, jak nie po niemiecku to na migi :)
Zobaczysz, że czas spędzony w Niemczech bardzo poprawi Twoją znajomość tego języka, a dodatkowo poznasz wielu ludzi, spędzisz czas z konikami.
Super !!!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #20 : 2005-05-07, 23:39 »
Gopi super decyzja, gratuluje ;) Ja chyba troche bałabym sie sama jechać, "bo mnie zjedzą" :lol: Ale przeciez nie ma sie czego bać :P A i pracę będzie Ci potem łatwiej dostać :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedz #20 : 2005-05-07, 23:39 »

kasia

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #21 : 2005-05-08, 09:47 »
To później czekamy na opowieści jak było ;)
Zapisane

Gopi

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #22 : 2005-05-08, 09:51 »
To jeszcze trochę poczekacie, bo wakacje daleeeeko, a ja najchętniej bym jechała w połowie licpca :P

P.S. Charon, tak to ona. Zapraszam cię do albumu ;)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #23 : 2005-05-08, 09:51 »
garuluje decyzji!;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #24 : 2005-05-08, 10:16 »
odwaga nie polega na braku strachu ale na jego przezwyciężaniu :)
jedź a potem opowiedz jak było :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #25 : 2005-05-08, 12:15 »
"P.S. Charon, tak to ona. Zapraszam cię do albumu"

Oglądałam, przepiekna, śliczny kolor...

"jedź a potem opowiedz jak było"

O tak, koniecznie opowiedz!
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #26 : 2005-05-08, 12:36 »
Sama bym sobie tak pojechała podszlifować angielski :d dobra decyzja. Życzę powodzenia :)
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #27 : 2005-05-08, 17:27 »
Ess, ale ona podszlifuje NIEMIECKI ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedz #27 : 2005-05-08, 17:27 »

Essey

  • Gość
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #28 : 2005-05-08, 17:53 »
Wiem ;) Chodziło mi o to ze sama bym sobie chętnie tak pojechała ale poszlifować angielski a nie niemiecki :)
Zapisane

Pinka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1787
  • DZIEKI KITKO:*
Odp: Nie wiem, czy mam jechać
« Odpowiedź #29 : 2005-05-08, 18:02 »
GOPI musisz jechac do swojej RODZINY koniecznie musisz jechac..ja tez sie ucze NIEMIECKIEGO ale daje rade z NIEMIECKIM :) ;) pozdrawiam pinka...ps o powiesz nam jak było :)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-08, 18:04 autor Pinka »
Zapisane
..... infde...
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.