Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: pierszy upadek z konia  (Przeczytany 36476 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: pierwszy upadek z konia
« Odpowiedź #90 : 2007-08-29, 21:14 »
ee znowu dałam na łeb 2 razy.... :/
« Ostatnia zmiana: 2017-06-03, 13:12 autor IBDG »
Zapisane

Atthis

  • Gość
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #91 : 2007-08-29, 22:53 »
Ale to nie była typowa jazda na lonzy (w kółeczko itd) oni poprostu go prowadzili.. kurcze, tylko nie tak, że instruktor trzymał konia za uprząż, tylko za nieco luźniejszy kawałek liny. Bo jazda na lonży kojarzy mi się bardziej z tym, że koń jest oddalony od instruktora i biega po obrębie koła. Natomiast to wyglądało jak spacerek z koniem na niezbyt długiej...eee..smyczy. :D

Co do kłusa, dziś miałyśmy straszny problem z przejściem w kłus - mnie uczono wprowadzać konia w kłus samym dodawaniem łydek, a tu okazało się, że koniki wymagają jeszcze popchnięcia krzyżem, czego nie umiemy. Dlatego instruktorzy biegali z nami żeby koniki weszły w kłus.. może w ten sposób też uczą poczatkujących kłusować? oO
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #92 : 2007-08-30, 10:37 »
Atthis sproboj tak: docisnij lydkami i wypchnij dosiadem i przede wszystkim wyprostuj sie. Mnie w kazdym badz razie tak ucza i dziala :_)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedz #92 : 2007-08-30, 10:37 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #93 : 2007-08-30, 11:11 »
Atthis też mnie uczyli tym sposobem, ale teraz się oduczyłam,bo to wygląda nieestetycznie.
Ja ruszam do kłusa na 2 sposoby:
1. łydka (jak koń nie reaguje, bo mu sie nie chce: łydka + bacik na zad)
2. 2 razy pukam łydką na popręgu odrazu przenoszę łydkę za popręg i mocno dociskam (nie każdy koń to czai odrazu dlatego powtarzam to póki nie skuma,ale za 2 razem koń już łapie i idzie)
 Ten 2 sposob używam częściej, 1 jak sie zpaomne ;p. I one wyglądają bardziej estetycznie i si,e przydaja bardziej do konkursów. Bo wypychanie z krzyża niezbyt ładnie wygląda :)
A poganianie konia przez instruktora do kłusa to nie zbyt dobre rozwiązanie xP
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Trinity...

  • Gość
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #94 : 2007-08-30, 12:47 »
od kiedy przy zakłusowaniu robi się cokolwiek innego oprócz wzmocnionego działania łydkami? Krzyżem działa się TYLKO I WYŁĄCZNIE przy zagalopowaniu !!

P.S. To troszkę nie temat na takie rozważania. Tu ma być o upadkach.
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #95 : 2007-08-31, 16:28 »
Trinity  raczej do konca sie nie zgodze.Przy zakłusowaniu działanie krzyza jest o wiele wiele mniej widoczne ale jest a raczej powinno byc.Masz byc elastycznie z koniem dajesz łydke ale z krzyza minimalnie wypychasz mniej wiecej tak jak pozniej wysiadujesz kłus..przeciez w kłusie wysiadywanym krzyz pracuje i to bardzo..jak bedziesz sztywno siedziec to kon nie zbierze sie,nie wyciągnie lub nie skróci a jedynie usztywni..
Przy kłusie anglezowanym tej pracy krzyzem włąsciwie nie ma ale przy samym zakłusowaniu jednak minimalnie jest.
Ja jednak tez uzywam bardziej łydki mało krzyza bo w sumie az tak nie potrzeba no a fakt faktem ze przy zagalopowaniu jak nie pójdziesz dupą za ruchem to cie pociągnie na tylni łęk i szarpniesz za wodze.ot cała filozofia  :P

Dobra koncze OT
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #96 : 2007-08-31, 21:44 »
Newada to co napisałaś to jest oczywiste, tylko, ze nie o tym dziewczyny mówiły. Dla mnie słowa " docisnij lydkami i wypchnij dosiadem " są jednoznaczne z tym co dzieje się w wielu szkółkach jeździeckich, gdzie na takie zachowanie pozwalają. Na koniu masz siedzieć luźno, a nie pchać go krzyżem. Jeśli siedzisz luźno to wyczujesz moment w którym koń rozpocznie wyższy chód np kłus.
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #97 : 2007-09-01, 19:42 »
Aha jesi tak to ok ;) nie chcialo mi sie wysztkiego czytac,...ale moze to co napisalam tez sie komus przyda na przyszłosc :P
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #98 : 2007-10-20, 14:53 »
dzisiaj zaliczylam taki powazniejszy upadek ;/ bolalo. jechalam klusikiem, kobyla sie wystraszyla i poniosla galopem. Bylismy na duzej ujezdzalni, nigdy tak szybko nie pedzila, noi chwycilam sie szyi i spadlam ;/ na glowe. na poczatku nie moglam ruszac reka, ale teraz juz jest lepiej :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedz #98 : 2007-10-20, 14:53 »

kasztanka456

  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: pierszy upadek z konia
« Odpowiedź #99 : 2010-07-25, 13:16 »
Ja jak miałam 4 latka zaczełam uczyś się jeżdzieć konnio;]
Gdy 6 raz w życiu wsiadłam na kucyka ( na oklep ) on wyrwał galopem i spadłam na ziemię !!! :) Odrazu wstałam i zaczełam się śmiać że zaliczyłam pierwszy uapdek  :jupi2: :jupi2: :jupi2:
Nie było aż tak żle xdd
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.181 sekund z 25 zapytaniami.