Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dylemat- buty skorzane..  (Przeczytany 1332 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dylemat- buty skorzane..
« : 2004-11-26, 20:26 »
no wlasnie. napalilam sie strasznie na jedne buty- glany. mam juz jedne, ale po miesiacu zaczynaja mi sie rozwalac i jest mi w nich zimno.. zreszta byly kupione na szybko.

okazalo sie ze te buty sa skorzane, choc myslalam ze jest inaczej. no i teraz dylemat..

moim zdaniem skoro jestem vege to bez sensu jest nosic buty ze skory- ustalac zassady zeby je lamac? eh..

moja mum mowi ze musze do wszystkiego podchodzic stopniowo, ze jesli jestem vege, a buty nie ze skory kupione na szybko mi sie rozwalaja tak szybko to powinnam sie "skusic" na te ze skory ktore mi sie podobaja, a innych nieskorzanych dobrych NIE MA.. ze polska nei jest jeszcze przystosowana dla wege i po prostu nie stac nas na kupowanie nieskorzanych butow 5 razy co miesiac.. i ze lepiej kupic raz te, ale porzadne, ale nastepnych juz szukac porzadnych, neiskorzanych- z cierpliwoscia. ze teraz potrzebuje butow na zime i powinnam kupic chocby skorzane, skoro nie ma innej mozliwosci..

help.. :( co o tym myslicie?? 1000 razy bardziej wolalabym neiskorzane, ale moja mama ma po czesci racje.. :(
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #1 : 2004-11-26, 20:44 »
Ja bym kupiła skórzane. Wegetarianizm, wegetarianizmem, ale nie możesz sobie przecież nog odmrażać. We wszystkim trzeba znać umiar Vio, i tak podziwam Cię w Twoich postanowieniach :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #2 : 2004-11-26, 20:46 »
dzieki Skarbie za rade ;) bo tak se gryyze te paznokcie i juz sama nie wiem..
Zapisane

Forum Zwierzaki

dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedz #2 : 2004-11-26, 20:46 »

Trinity...

  • Gość
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #3 : 2004-11-26, 20:53 »
też bym kupiła skórzane butki.... ale zrobisz jak uważasz...
Zapisane

Flaś

  • Gość
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #4 : 2004-11-26, 20:53 »
Wikuś kochana kup te butki. Jak już gadałyśmy na gg - krowe się zabija na mięcho a nie na skóre. Skóra jest tylko dodatkowym "plusem" zabicia zwierzęcia.
Ja dopiero zaczynam z vege a buty skórzane i tak nosze - bo po 1. sa mocniejsze ( o czym sie sama przekonalas ) a po 2. powtarzam - skóra jest tylko "dodatkowym efektem".

A zrobisz jak uważasz :cmok:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #5 : 2004-11-26, 21:03 »
eh.. kupilam przez "Kup Teraz";) dzieki Wam :)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #6 : 2004-11-26, 22:06 »
Zgadazm się z Twoją mamą. Do wszystkiego podchodzi się stopniowo. Jeśli już kupiłaś te buty to je noś nie wywalaj ich,skoror jeszcze się nadają do chodzenia. Glany bardzo dużo kosztują...Po prostu nastepnym razem zdecyduj sie na cos nieskurzanego ;)
Zapisane

mili

  • Gość
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #7 : 2004-11-26, 22:16 »
ja mam buty z tworzywa i noszę je ponad rok cały czas i mają się całkiem dobrze, jedynie małe dziury, ale to przez przetarcia.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #8 : 2004-11-26, 22:31 »
Hm.. Ja uważam, że wcale tak nie jest, że glany nieskórzane są ee.. szybko psujące się ;)
Myślę, że masz swoje zasady, wiesz kiedy możesz je nagiąć a kiedy nie.. :) Z resztą - już kupiłaś
Zapisane

Forum Zwierzaki

dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedz #8 : 2004-11-26, 22:31 »

whiper

  • Gość
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #9 : 2004-11-26, 22:41 »
Ja skórzane buty noszę i czuję niesmak sumienia (muszę = rodzice)... nawet jeśli skóra to dodatkowy plus z zabicia zwierzęcia dla mięsa to zawsze niejaki wyraz sprzeczny z moimi przekonaniami...
Kazdy robi jak uważa.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #10 : 2004-11-27, 09:43 »
Cytuj

Hm.. Ja uważam, że wcale tak nie jest, że glany nieskórzane są ee.. szybko psujące się  


ja tez nie, ale trafilam na pechowe, sama widzialas ..
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #11 : 2004-11-27, 13:58 »
gdy bedziesz kupowała buty nieskórzane np za 200 zł co trzy miesiace to wydasz na nie w ciagu roku 800 zł, tym czasem jeśli kupisz buty ze skóry np za 300 zł to zostanie Ci tak jakby 500 zł które mozesz przekazać np na ratowanie koni prowadzonych do rzeźni  ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dylemat- buty skorzane..
« Odpowiedź #12 : 2004-11-27, 15:29 »
Marta
tez racja ;) gdybym dorwala buty tansze/w tej samej cenie co skorzane i mialyby "zyc" tyle ile skorzane, to nie zastanawialabym sie ;) ale tak to sama widzisz :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 24 zapytaniami.