Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do dołu

Autor Wątek: sataniści  (Przeczytany 18735 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: sataniści
« Odpowiedź #240 : 2005-09-27, 22:28 »
Miej nadzieję, że ona nie trafiła na takich pseudosatanistów, jacy się trafiają, bo są niebezpieczni - ona może rzeczywiście traktować to poważnie, tylko jak trafi na debili to może jej się jakaś krzywda stać - trzeba też na to z tej strony spojrzeć

Grzesiek :lol: No widzisz, czasem takie coś może połączyć, zdarza się :)
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: sataniści
« Odpowiedź #241 : 2005-10-02, 13:06 »
Jehowici to też sekta!Czytałam artykuł w gazecie...Najpierw są mili,potem żądają by wyrzec się wszystkiego...Straszą ludzi,że niedługo będzie wojna,Armagedon,i w tejże wojnie zginą wszyscy katolicy,a wyznawcy Jehowy zmartwychstaną...W tym artykule jakaś dziewczyna pisze,że jej matka jest w zborze,ta dziewczyna też była,ale wszyscy ją wyśmiewali w szkole i jej matka nie potrafi rozmawiać o niczym innym - tylko o Jehowie.Wszyscy pytali tą dziewczynę czemu ona popiera ludzi,którzy nigdy się nie zgadzają na transfuzję krwi i jak odpowiadała to oni się wręcz krzywili...I onakiedyś zapytała swojej mamy,co ona by zrobiła gdyby ją(ta dziewczyna)mogła uratować tylko transfuzja,to ta matka jej odpowiedziała:Wolałabym,żebyś umarła,niż gdybyś była na wieki potępiona. I to był przełom.Ta dziewczyna wyprowadziła się do swojego ojca.Wykluczono ją ze zboru,nie ma ona kontaktu z matką(z wykluczonymi ze zboru jehowici rozmawiać nie mogą).Straszne...Jakby moja mama taka byla to nie wiem co bym zrobiła !:(
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: sataniści
« Odpowiedź #242 : 2005-10-02, 15:51 »
Tak to jest problem Świadków Jehowy, że niedopuszczają do transfuzji. Ja osobiście tego nie rozumiem. Wiem jednak, że są specjalne środki, które można podawać zamiast krwi. Ale ja bym sobie nie wybaczyła, gdyby komuś bliskiemu mogła pomóc transfuzja, a ja bym na to nie wydała zgody. Ale nie o tym chciałam pisać. Świadkowie Jehowy to nie sekta! w każdym razie nie w takim znaczeniu jakie obecnie znamy. W jakiej Ty gazecie to czytałaś :? ? Wiesz, że w taki sposób ich obrażasz? To jest po prostu inne wyznanie
Tutaj za Wikipedią zacytuję fragment kim oni są, a jak chcesz to sobie poczytaj - polecam
chrześcijański związek wyznaniowy powszechnie znany z działalności ewangelizacyjnej i rozpowszechnianych publikacji, zapoczątkowany przez Charlesa T. Russela w 1872 r. w Pensylwanii (USA). Początkowo niewielka grupa zwolenników badających Pismo Święte rozrosła się do rozmiarów sporego wyznania liczącego obecnie około 6,5 miliona głosicieli na całym świecie (2005).
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadkowie_Jehowy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sataniści
« Odpowiedz #242 : 2005-10-02, 15:51 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: sataniści
« Odpowiedź #243 : 2005-10-02, 18:06 »
Wyczytałam to w 'Dziewczynie'.Ale oni raczej dużo zalet nie mają,straszą ludzi takimi rzeczami  :?
« Ostatnia zmiana: 2005-10-02, 18:11 autor *Natte1222 »
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: sataniści
« Odpowiedź #244 : 2005-10-02, 19:51 »
ech, tak "Dziewczyna" to bardzo ciekawa gazeta, prawie jak "Fakt" :?
raczej przeczytaj w jakimś normalnym piśmie, czy właśnie w tym co Ci podesłałam. Ciekawe jak się poczuli Świadkowie, jak przeczytali taki artykuł...
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: sataniści
« Odpowiedź #245 : 2005-10-02, 20:00 »
Ja daże wielkim szacunkiem świadków Jehowy, sama mam wielu naprawdę dobrych znajomych tego wyznania. Szanują   katolików i ich poglądy. Czasem do mojego domu przychodzą Jehowi i dają książeczkę o swoim wyznaniu. Może i ma pare minusów, ale nie zeby odrazu nazywac to sektą. To wyznanie jak kazde inne, różniące się poglądami, a nprawdę są małe różnice między tymi wyznaniami. Oni też są ludźmi i uszanujmy ich ;)
Jehowici to też sekta!
No comment :roll:
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: sataniści
« Odpowiedź #246 : 2005-10-03, 10:56 »
Tak się składa ze mam połowe rodziny Swiadków. Ad primo nazywanie ich Jehowitami ich obraza, i swiadczy o małej znajomości Waszej religii... IHVH to Bóg ojciec.. do waszego osądu nalezy czy wyzwiskiem jest nologizm powstały o tej wyzszej częsci w trojcy którą uwazacie za swiętą...
Co do sekty. Juz nie raz mówiłem na tym i innych forach, a jaka religia nie jest sektą? Przeciez kazda ma jakieś wymagania co do swoich chwalców. Prawda jest taka ze SJ są strasznie wymagająca religią.
 Co do krwii.. tak sj nie przyjmują transfuzji krwii - zgodnie z biblią która mówi ze krew jest swięta i ZAKAZUJE jej spozywania. wdł ich doktryny to grzech - ale jak kazdy inny grzech, będzie rozliczany w kontekscie sumienia kazdego z nas.
Co do krwii - to jest milion srodków krwiozastepczych - które sa o wiele bezpieczniejsze, i kazdy kto trochę liznął medycyny powie wam jaki ma skutek transfuzja... Krew jest TANIM srodkiem - i dlatego stosowanym w polsce, ale to nie znaczy ze JEDYNYM ktory przenosi tlen.
SJ mogą przyjmowac frakcje - cos co krazy w krwii ale niekoniecznie jest jej składnikiem (chormony i takie inne...) ale to tez zalezy od sumienia.
 Dalej - mozna podac dziecku krew w chwili slabosci, przeciez nikt sie nie dowie - uwazacie ze jakis tam zbór ma wgląd do kart szpitala? A co do krwii i smierci dzieci.. no cóz - ludzie umierali i umierają w imię idei cały czas.. Bóg Honor Ojczyzna - i posyłanie 15 letnich chłopców do partyznatki, jihad itd.. sj przynajmniej mają poparcie biblii.
  Jesli interesują cię bardziej szczegulowe informacje to mozesz sobie pogadac z moja kuzyną na pw.
 
 Co do rozmawiania z wykluczonymi. Wyklucza się NIE OSOY KTORE GRZESZĄ tylko ktore tkwią w błędzie i nie chca okazac skruchy. nikt Sj sie nie rodzi i gdy zmienia zasady to musi sie liczyc z tym ze bedzie wywalony. to jak z forum, nikt na sile was nie zapisywał to sie nie obrazajcie jak was wywalą za postoj***....
a rozmawiac rodzina moze z wykluczonym. trudno zeby bylo inaczej..
Jak zawsze propaganda kosciola jest wszechobecna...

A zadam wam pytanie.. kiedy byli u was SJ ??? ile razy w roku??
A teraz sobie odpowiedzcie na pytanie jak czuje sie jakikowliek innowierca ktory w katolickie swieta włącza tv, ktory jest zmuszany wręcz w zakladach pracy czy szkole do obchodzenia katolickich swiąt?? Jak sie czują te dzieci np. SJ, gdy za kazdym razem muszą tlumaczyc dlaczego nie powiedzą Bogurodzica, dlaczego nie namaluja na plastyce choinki, dlaczego nie uciekną z lekcji, dlaczego , dlaczego dlaczego...  kto kogo naciska?
 
 Ja jestem strasznie uczulony na wszelkie koscioly - bo kosciol to ludzie , a moim pasterzem jest Chrystus. Ale chcialbym wam przypomniec ze gdy umierał i umarł Russel (wdł propoagandy guru sekty) nikt nie szalał z rozpaczy.. a gdy umarł JP2 widzialem na wlasne oczy w tv jak na placu ludzie darli z siebie szaty a jedna babka waliła głową o ziemię... no comments.

Kazdemu z was przydaloby sie miec w rodzinie wiecej religi niz jedyna polską własciwą - bo potem rosną w polsce takie nietolerancyjne parhle.
 
Przypomnę wam ze 97% polaków to katolicy.. to przez sekty jest taka przestepczość ze strach po ciemku wyjsc na ulice? co SJ was znokautują biblą, krisznowcy przemalują na pomarańczowo, a banda muzełmańskich beduinów uprowadzi na pustynię?? nie sądzę...
  Sekta szatanistów w polsce to taka pręzna organizacja ze przez 15 lat swojego istnienia po upadku na dobre komuny zabili 20 kurczaków i 5 kotów bezdomnych...  to naprawdę wielkie zagrozenie dla naszej spokojnej katolickiej polski.. LOL
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: sataniści
« Odpowiedź #247 : 2005-10-03, 13:12 »
Galago - to było piękne :) zwłaszcza podobało mi się z prężną organizacją satanistyczną :)
Co do śmierci papieża - teraz pewnie będę wyklęta przez większość - strasznie mnie przerażały zachowania ludzi, które opisałeś. Ja rozumiem, że to był wielki człowiek i w ogóle, no ale bez przesady.
Dla mnie nazwanie Świadków Jehowy "Jehowitami" równie dobre by było jak, już teraz mniej używane, określenie "Kociki" - po prostu super :?
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: sataniści
« Odpowiedź #248 : 2005-10-03, 16:32 »
Kocia wiara - to okreslenie powstalo w powojennej polsce - jednym z pierwszych misjonarzy badaczy/swiadków w polsce był jakis tam facio o nazwisku Kot. To nie ma nic wspolnego ze zwierzakami... dowiedzialem sie tego niedawno. Ja zawsze myslalem ze to jakas parafraza do plodnosci kotów lub cos takiego... :) ...

Sorki ze tak postro poprzedni post,  ale mie po prostu smieszy ta sytuacja. ksierza przedladają dogamty i liturgie ponad TREŚĆ ewangelii jezusa - a potem jak ludzie odchodzą to sie zwala nie na swoje BŁĘDY w nauczaniu a na "sekty". Gdyby kosciol robil tak jak kazal Jezus - to by nie bylo swiadków badaczy ewangelikó i innych jeszcze... bylibysmy jedną szczęsliwą rodziną.. a tak. wszyscy drą "koty" o przecinek w wersecie o historię itd... mnir tylko ciekawi jak w dniu sądu ostatecznego te wszystkie fałszywe proroctwo będzie sie tłumaczylo przed Bogiem...
« Ostatnia zmiana: 2005-10-03, 17:23 autor Galago De Codi »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sataniści
« Odpowiedz #248 : 2005-10-03, 16:32 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: sataniści
« Odpowiedź #249 : 2005-10-03, 16:38 »
ooo dzięki za wytłumaczenie o co chodzi z tą nazwą, bo szczerze mówiąc też się zawsze nad tym zastanawiałam :)
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 25 zapytaniami.