Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kruczki prawne...  (Przeczytany 1115 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
kruczki prawne...
« : 2005-08-08, 20:18 »
w temacie o dresiarzach pojawiła sie kwestia pozwoleń na miecze... jak sie okazuje nie sa wymagane choć policja i straż miejsca często wymaga...
jakie jeszcze idiotyzmy prawne oraz kruczki znacie?
moze komus się to przyda.

z rzeczy ciekawych:
szczecin jest jednym z niewielu miast w którym nie ma zasiłku pielęgnacyjnego na dziecko z astmą...
podobnież jest jednym z niewielu gdzie aby dostać rodzinne konieczne sa zasądzone alimenty... (oczywiście nie dotyczy mężatek)
w szczecinie za wożenie dziecka w przyczepkach dostaje sie mandat (nie wiem jak to w innych miastach) mimo, że mają one wszelkie atesty, sa przystosowane do wożenia dzieci (ograniczenia sa wagowe tylko) i w całej europie sa uznawanym środkiem trasportu... dla porównania wiklinowe koszyki, które wogóle nie zabezpieczaja dziecka w czasie jazdy i żaden rodzic mający pojęcie o rowerze nie wsadzi w coś takiego dziecka...
 w gryficach weterynarze nie zgadzają sie na sterylizacje psów! (sprawa ma pare lat więc jest szansa że to juz sie zmieniło)

a jakie ciekawostki Wy znacie?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: kruczki prawne...
« Odpowiedź #1 : 2005-08-08, 21:23 »
pao.. z astmą, z cukrzycą.. co do rodzinnego to nie tylko w Szczecinie, to w calej Polsce...  starałam sie o dofinansowanie na przebudowe Lazienki..jakże  było moje wielkie zdumienie,kiedy okazało się że muszę przedstawić dochody mojej mamy( u niej mieszkamy, a mam córke niepełnosprawną) . summa summarum -i okazało sie że przekroczyłam limit .. więc zostałam z tym co mam.. i powiem szczerze w poopie mam te wszystkie prawne kruczki,
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: kruczki prawne...
« Odpowiedź #2 : 2005-08-08, 21:58 »
to że przedstawiałaś dochody mamy to normalne, bo licza się wszysscy zameldowani domownicy. a co do astmy i cukrzycy to w bardzo wielu miejscach jest to honorowane i ludzie dostaja pielęgnacyjny...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: kruczki prawne...
« Odpowiedz #2 : 2005-08-08, 21:58 »

izunia

  • Gość
Odp: kruczki prawne...
« Odpowiedź #3 : 2005-08-08, 23:34 »
nie wiem czy to na temat, ale oglądałam ostatnio program w tv i był o tym, że nawet agencja towarzyska z tzw. "paniami do towarzystwa" moze dostać dofinansowanie z Unii  Europejskiej. wyobrażacie to sobie??
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: kruczki prawne...
« Odpowiedź #4 : 2005-08-09, 10:22 »
a mnie to akurat nie dziwi... na zachodzie jest to traktowane jako zawód... u nas jako cos niegodnego...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
Odp: kruczki prawne...
« Odpowiedź #5 : 2005-08-09, 12:59 »
Likwidacja Funduszu Alimentacyjnego - odebrano wszystkim powyzej 21 roku zycia alimenty. Czyli wiele osób stracilo studia. Co więcej prawo było tak skonstruowane, ze najpierw odebrali wszystkim. Po 3 miesiącach okazalo sie ze do 21 roku zycia. Więc ludzie sie odwolywali, ale ddadzą kasę tylko od daty zlozenia wniosku petenta. Więc Państwo jest do przodu o 3 miesiace alimentów najbardziej potrzebujacych. Tak w naszym kraju się łata dziure budrzetową. Z resztą moja dziewczyna oddała im 900zł. (3x 300) bo uparli się ze jej sie nie nalezy bo wdł ich obliczen ma 21 lat.. pomyli.li sie o rok...
 
Leki na raka - sląska kasa chorych daje leki bez problemu. Wielkopolska nie. Doipiero interwencja w TV dała jakąs rekację. Ale na 20 osób które bez tego leku umrą lub będa miały nawrót - dano 13 ... mają sobie wylosowac ???

Psy - płacimy podatek od posiadania psa. Przy czym wszekie szczepienia sa płatne, nie ma ubezpieczenia. Rozumiem w blokach moze to ma sens jakis.  (utrzymanie trawników). Ale płaca ten podatek tez ludzie  w domkach jednorodzinnych. A psów poza posesją przeciez nie trzymają.

Alkohol - panstwo pobiera kilkudziesięcipprocentową akcyzę na papierosy/alkohol - przy czym te pieniądz enie idą na leczenie uzaleznien. Wszelkie kluby AA prowadza swoją działalnosc z własnej kieszeni, a alkoholicy płacą za odwyk. Rak płuc to 3 największy morderca w naszym kraju.

Polska to jeden z biedniejszych krajów UE - a stac nas na sponsorowanie partii politycznych.

Wojsko - kupujemy samoloty f-16 bez mozliwosci zmiany ich oprogramowania. W dzisiejszym lotnictwie bez komputera samolot nawet nie wystartuje. Wszystko jest wspomagane przez elektronikę. A chyba nie musze mówic czym jest komputer bez oprogramowania.. tak wygląda nasza autonomia??

Oprogramowanie - mozesz kupic program ze stajni M$ - ale on nigdy nie będzie twoja wlasnoscią, wypozyczasz go, i jak kupisz oem to nawet nie masz wsparcia technicznego w M$... tak wygląda legalne oprogramowanie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 23 zapytaniami.