Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Informowanie, apele, przedstawienia...  (Przeczytany 1170 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Informowanie, apele, przedstawienia...
« : 2006-05-11, 16:44 »
Ostatnio mnie denerwuje jedna sprawa. Mieliśmy przedstawienie, o alkoholu, papierosach, narkotykach, że to daje ulge, ucieczkę od problemów. A nigdy nic nie mówią o problemie cięcia się! Ostatnio zauważam go w mojej miejscowości coraz częściej, a nie informują o tym ani nic. I jak tacy ludzie mają z tego wyjść, skoro nie mają żadnego wsparcia!? Mnie to tak zdenerwowało dlatego, że mam kumpelki z neta, które się tną i mi ten problem jest bliski. Czy was też takie coś obchodzi? Bo ja bym się chętnie dowiedziała czegoś więcej o pomocy dla ludzi samookaleczających się.

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Informowanie, apele, przedstawienia...
« Odpowiedź #1 : 2006-05-11, 18:03 »
A ja jestem ciekawa jakaby byla reakcja ludzi, gdyby ktos zaczal cosniecos mowic na temat samookaleczania sie...
Ja jestem jak najbardziej za pomoca osobom, ktore sie tna, bo sama podczas wielkiego dola mialam ochote zrobic podobne glupstwo... ale mi przeszlo. Wiec rozumiem ludzi, ktorzy to robia.
A wlasnie najgorsze jest to, ze ten problem dotyczy coraz czesciej ludzi coraz mlodszych...
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Informowanie, apele, przedstawienia...
« Odpowiedź #2 : 2006-05-11, 20:36 »
Właśnie o to mi chodzi. Niewiele się o tym mówi i nie wiedzą ludzie jak to rozpoznać, ja już u jednej dziewczyny z mojej szkoły ponałam, że się tnie - jej opisy na gg, głównie to ją zdradzało, ale pocięła się tylko raz i więcej nie zamierza...

Forum Zwierzaki

Odp: Informowanie, apele, przedstawienia...
« Odpowiedz #2 : 2006-05-11, 20:36 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Informowanie, apele, przedstawienia...
« Odpowiedź #3 : 2006-05-11, 22:20 »
Z drugiej strony po co to rozglaszac? Niektorym nigdy by do glowy nie przyszlo ze wogole jest takie zjawisko jak samookaleczanie sie. A w mlodym wieku to czlowiek chce sie czasem popisac, czyms wyrozniac, wiec po co podsowac coraz nowsze pomysly. Ja na przyklad dopiero na forum sie dowiedzialam ze w taki sposob coniektorzy wyladowuja sie. Tak wiec moim zdaniem, nie powinno sie poki co robić hałasu, bo chlebem powszednim tak jak narkotyki czy alkohol to nie jest. Tyle ;)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Informowanie, apele, przedstawienia...
« Odpowiedź #4 : 2006-05-11, 23:08 »
Nie wiem czy to by pomogło. Sama mam kolege ktory sie tnie, probowałam z przyjaciolka wszelkich sposobow aby przestal i idzie nam coraz lepiej. Dopiero teraz zaczyna rozumiec, chociaz jeszcze musi troche nas soba popracowac...

Nie wiem czy obcy ludzie by cos zdziałali... Niby sa akcje, o niepaleniu, piciu itp. ale szczerze mowiac ktos kto chce palic/ pic bedzie to robil mimo wszystko... Zadne akcje wtedy nie pomoga.
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Informowanie, apele, przedstawienia...
« Odpowiedź #5 : 2006-05-12, 07:34 »
Takie akcje moim zdaniem by sie na wiele nie przydały. Przede wszystkim dlatego, że każdy ma inny powód cięcia się (nawet jeśli kilka osob robi to np. dlatego, że ktos tam go nie kocha, to i tak sytuacja jest zawsze inna), no i kazdy ma inna psychike. Wiec wg mnie nie jest możliwe, żeby jednym jakims tam przemowieniem, czy prezentacja trafic do wielu osob -to byloby raczej takie ogólne lanie wody, ktore na pewno by nie pomoglo.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Jaśka

  • Gość
Odp: Informowanie, apele, przedstawienia...
« Odpowiedź #6 : 2006-05-12, 09:10 »
Dokladnie zgadzam sie z tarunia, zreszta... mam glupie wrazenie ze ludzie ktorzy nie wiedza nic o cieciu sie sprobowali by tego skoro o tym zrobilo by sie glosno, apele itp....
Myśle że tu nie pomoga jakies ogolnikowe apele... do kazdego trzeba dotrzec inaczej.


ja już u jednej dziewczyny z mojej szkoły ponałam, że się tnie - jej opisy na gg, głównie to ją zdradzało
taaa jak to bylo? Jedno życie,jedna żyla cos tam bla bla bla :roll:
porazka
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Informowanie, apele, przedstawienia...
« Odpowiedź #7 : 2006-05-13, 18:00 »
taaa jak to bylo? Jedno życie,jedna żyla cos tam bla bla bla :roll:
jedno zycie, jedna chwila, jedna zyletka, jedna zyla :)
zgadzam sie ogolnie z magdaland sama dowiedzialam sie przez forum o cieciu sie, a mlodzi ludzie choc czesto imponowac swoim kolegom, nawet przez ciecie sie...
Zapisane
-
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 24 zapytaniami.