Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Oswojone dziki :)  (Przeczytany 3362 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Oswojone dziki :)
« : 2002-10-07, 14:36 »
Najpierw małe przemwnienie (mmm):
Dzięki Adminku za ten dział
Koniec przemówienia.

Co sądzicie o dokarmianiu dzików przez ludzi?

Gdy byłam na wakacjach szłam sobie z rodzicami (już wnocy) z conocnej wycieczki po brzegu plaży, i słyszmy hrumkanie. Co to moze byc? Przy innym ośrodku obok było coś czarnego (nie widziałam, bo było ciemno). Rodzice myśleli, ze to psy. Przeszlismy z 10 metrów obok nich. Potem idziemy po schodach i docieramy do drzwi. Otwieramy, wchodzimy na balkon a tu chmara ludzi na swoich balkonach. Dookoła było słuchać -"Dziki!!!" . Ludzie rzucali wszystko od herbatników do skórek po bananie. Ja nie rzucałam, bo bałam się że jeszcze będą przychodzić... Przypomniałam sobie jak tata dawniej narzekał na wandale niszczące tutejsze kosze na smieci ;)) To były dziki. POtem w kiosku okazało sie, ze dziki tak zawsze. To normalne, sa oswojone i często tu przychodzą. Sprzedawca dodał, ze gdy ludzi nie ma (ludzie=najprostrze dokarmianie) dziki bardziej zajmuja się koszami i całym ośrodkiem, stad też te porozwalane kosze. Od tego czasu na nocne spacery zawsze zabieraliśmy latarki ;))
Zapisane

Amelia

  • Gość
Oswojone dziki :)
« Odpowiedź #1 : 2002-10-08, 15:06 »
Kiedys jak bylam w starym mieszkaniu mojego hmmm... "ojczyma" to pod blokiem (Gdansk-oliwa!) byly dziki! i ludzie wyrzucali im np. ziemniaki, a one jakby nigdy nic je jadly. Ale ja mysle, ze nie powinno sie dokarmiac dzikow, jak juz to w lesie, (w zimie), ale mysle, ze to nie byloby potrzebne. Przeciez to dzikie.. dziki.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Oswojone dziki :)
« Odpowiedź #2 : 2002-10-08, 15:56 »
Naprawdę regularnie to dokarmiają leśnicy i myśliwi aby na nie później polować  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Oswojone dziki :)
« Odpowiedz #2 : 2002-10-08, 15:56 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Oswojone dziki :)
« Odpowiedź #3 : 2002-10-09, 15:41 »
Ja  uważam ze to nic nie daje, atkie dokarmianie. Niech same polują, ale ida na łątwiznę... To już nie są dziki jedzące batoniki..
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Oswojone dziki :)
« Odpowiedź #4 : 2002-10-13, 20:54 »
Jak bylam w wakacje w Trzęsaczu to za sitaką, na plaży widzialam samice dzika z małymi  :)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Oswojone dziki :)
« Odpowiedź #5 : 2002-10-13, 21:05 »
A w mieście też był dzik (na chodniku) stała grupka ludzi i sie gapili.. A Jakiś fotograf (profesjonalista-zapewne) robił mu peeełno fotek...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Oswojone dziki :)
« Odpowiedź #6 : 2008-10-29, 20:19 »
http://i36.tinypic.com/1t315d.jpg
znowu po niemiecku...
Artykuł o oswojonym dziku, sorry, że w takim starym temacie, ale nie chciałam zakładać nowego.
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 24 zapytaniami.