Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wróbelek  (Przeczytany 3411 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fun Strawberry

  • *
  • Wiadomości: 2
Wróbelek
« : 2010-07-12, 20:11 »
Otóż dzisiaj znalazłam wróbelka. Miał bliskie spotkanie z płotem i psem. Cóż, wzięłam go i przyszykowałam klatkę z sianem. Nauczyłam go pić, zamaczam palec w wodzie i przytykam kropelkę do jego pyszczka a on pije. Z jedzeniem jest gorzej. Nie chce jeść, nie otwiera dzióbka. Siedzi w miejscu, kilka razy świergota, a jak go wezmę, nie chce ze mnie zejść, a jak go delikatnie zrzucam, podlatuje mi na rękę. Jest upierzony i kilka razy próbował latać. Przeleciał metr.
To tyle z jego charakterystyki. Teraz pytanie. Jak go karmić? Wiem czym, ale nie wiem jak. Nie otwiera dzióbka, nie wiem co robić. ;/
FuS
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wróbelek
« Odpowiedź #1 : 2010-07-12, 22:51 »
Może przyda Ci się taka rada na uparciucha ;)

'Trzeba go karmić, w razie potrzeby "na siłę", czyli otwierając mu delikatnie dziobek - w tym celu dobrze jest ptaszka owinąć jakąś cienką szmatką, położyć na stole i przytrzymać od góry jedną ręką. Drugą ręką, paznokciem lekko podważyć dziobek, żeby się otworzył - ale żeby go nie uszkodzić, i otwarty dziób szybko zablokować palcem ręki, którą przytrzymuje się ptaka, a wolną ręką włożyć grudkę pokarmu do dzioba za pomocą pęsety lub patyczka.
Dziobek trzeba próbować podważać z boku, bo tak jest bezpieczniej'
.
Zapisane
IBDG Wrocław

Fun Strawberry

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wróbelek
« Odpowiedź #2 : 2010-07-13, 11:22 »
Dziękuję Ci za ten post. Dzięki temu zjadł, napił się, a później żwawo latał po klatce ćwierkając. Rano nawet wyszedł przez dziurę w górze klatki i latał mi po domu :)
Nauczył się latać, więc go wypuściłam i od razu dołączył do sikorki i kilku wróbli. Dziękuję za pomoc.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wróbelek
« Odpowiedz #2 : 2010-07-13, 11:22 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wróbelek
« Odpowiedź #3 : 2010-07-13, 18:30 »
Proszę bardzo, cieszę się, że wróbelek ma się dobrze :VoV:
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 28 zapytaniami.