Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(  (Przeczytany 2488 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pomarańczowa

  • Gość
Cześć! Zawsze mogłam na was liczyć, a teraz znowu mam wielki dylemat. Ale tym razem nie chodzi o moje zwierzaki tylko o moja przyszlosc! Będe teraz chodziła do 2 klasy liceum. Na semestr chcialam sie przepisac do lepszego liceum poniewaz w moim jest bardzo niski poziom, a chce byc dobrze przygotowana do matury! Problem w tym ze mam duze zaleglosci. szczegulnie z angielskiego ale mysle ze w ciagu pol roku zdaze to nadrobic. Boje sie ze to tylko takie moje gadanie i nie uda mi sie nadrobic zaleglosci! Po gimnazjum skladalam do tej szkoly papiery ale ja mialam tylko 108 a potrzebowalam 135 ( niepamietam dokladnie ale napewno nie mniej) teraz moje swiadectwo tez wygladalo beznadziejnie. Mialam srednia ok 3,15 . W ogole nie przylozylam sie do nauki. W tej szkole jest bardzo lekko chociaz i tak duzo osob nie zdalo! Chodza do niej juz same odrzutki, i ja do nich naleze. Moja rodzina jest na mnie strasznie zawiedziona. Nawet babcia powiedziala ze jej sie slabo robi na sama mysl. Naprawde jestem najgorsza z calej rodziny, wszyscy chodzili do dobrych liceów i mieli swietne stopnie. Wiem ze jakbym sie naprawde postarala to bym potrafila! Tylko cvzy sie uda przepoisac? Chcialabym to zrobic dopiero na semestr zeby zdazyc nadrobic zaleglosci! Ale nie wiem czy przepisanie sie bedzie w ogole mozliwe. Jedyne do czego sie naprawde przylozylam to byl francuski, a klasa do ktorej chce isc to wlasnie jezykowa z francuskim. Do takiej tez chodzilam tylko angielski byl na smiesznym poziomie a ja i tak go olałam! Jesli ktos mogl by cos powiedziec, poradzic, skometowac to bylabym bardzo bardzo bardzo bardzo wdzieczna!
Dziękuje z gory!
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #1 : 2004-08-25, 09:17 »
Napewno nie mozesz myśleć że jesteś najgorsza  ;)  Przpisanie napewno bedzie możliwe ale przez to półrocze musisz naprawdę ostro wziaść sie do pracy- nie dość ze trzeba nadrobić zaległości to wypadaloby też mieć dobre oceny na semestr  :D Z angielskiego możesz wziąść jakieś korepetycje, zapisać się do szkoły językowej... Nie wiem czy coś się uczyłas przez wakacje, ale to właśnie ten czas dobry był na naukę języków.
Musisz się jeszcze zastanowić czy poradzisz sobie w dobrym liceum, napisałaś ze w tym roku niezabardzo przyłożyłaś się do nauki- a może w drugiej klasie też tak bedzie ale wtedy może sie to juz gorzej skończyć.... Ale napewno masz dużo silnej woli i samozaparcia więc wszystko powinno być dobrze :) POWODZENIA :):):):)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #2 : 2004-08-25, 09:37 »
nikt Ci nie odpowie na pytanie czy da sie przepisac :) ale mysle ze warto probowac, daj sobie szanse, ale wtedy juz musisz sie naprawde przylozyc!! bedzie dobrze!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedz #2 : 2004-08-25, 09:37 »

iwa

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #3 : 2004-08-25, 09:44 »
musisz dokładnie wiedzieć,jakie są warunki przeniesienia. czy liczy się średnia. a poza tym mimo,że liceum może mieć niski poziom,nie znaczy,że nie można nic więcej osiągnąć! możesz przecież zostać i wziąć się porządnie za naukę!!! jeżeli masz fajną klasę.

moja siostra dostała się do bardzo dobrego liceum,ale niestety klasa do której trafiła nie miała zbyt wysokiego poziomu (jak to dla anki skakanki ;) ) po 1 semestrze przeniosła się. tyle,ze caly czas była w tym samym liceum. ważne było,jaką ma średnią.
może mogłabyś zmienić klase? jakby nie było,jak poważnie myślisz o zmianie szkoły to rób to szybko!!! ciężko zmieniać szkołę,jak już jest blisko do matury. każda szkoła,niestety ma inne wymagania,tryb nauki,sposób.

nie martw się!!! matura to pestka,tylko trzeba się trochę pouczyć!!! potem studia to niezłe tany tany z książkami 8)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #4 : 2004-08-25, 13:13 »
W slabszym liceum tez mozna sie duzo nauczyc i byc nie gorzej wyedukowanym od uczniow najlepszych szkol. Pod warunkiem, ze sie chce i do tego przylozy.
Jesli zas chcesz koniecznie zmienic szkole, to tak jak juz ludzie tu radzili-dowiedz sie dokladnie, jakie sa warunki przeniesienia i wez sie ostro do pracy.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #5 : 2004-08-25, 16:53 »
a ja uważam, że lepiej przenieść się od razu na początku roku, bo później nie nadążysz za materiałem, który opracowała klasa w innej szkole, ja przepisałam się w I klasie szkoły średniej, 20 października, a miałam niezłe zaległości z paru przedmiotów, trzeba na to też być przygotowanym, w sumie jak już o tym myślałaś, mogłaś opracować sobie wszystko podczas wakacji. Życzę powodzenia i trzymaj się jakoś, musisz mieć silną wolę inaczej nic z tego nie wyjdzie ;)
Zapisane

Gopi

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #6 : 2004-08-25, 18:52 »
Radziłabym ci się przenieść do tej szkoły i to najlepiej jak najszybciej - tak jak mówi Gerda, chyba że od razu cie nie przyjmą z powodu ocen, wtedy weź sie do nauki i popraw oceny na półrocze i spróbuj znowu. Nadrobić angielski możesz od samego początku roku szkolnego - po prostu będziesz musiała sie więcej uczyć. Ja mam już wprawę w nadrabianiu. W gimnazjum w drugiej klasie nadrabiałam rok francuskiego i po trzeciej klasie wyszłam na 5. Teraz poszłam do liceum na profil z kontynuacją niemieckiego w dodatku rozszerzoną - a uczyłam się go tylko rok i w wakacje nadrabiałam 2 lata sama. Wiem jednak, że i tak będzę się musiała starać więcej niż inni, bo poszłam do najlepszego liceum w Białymstoku.
A radzę ci sie przenieść, bo mimo wszystko poziom szkoły jest ważny. Moja kuzynka mieszka właściwie w takiej miasto-wiosce i tam chodziła do gimnazjum. Bardzo inteligentna dziewczyna, uczyła się więcej ode mnie. Miała lepsze oceny niz ja. Ona miała na tescie gimnazjalnym punktów około 50, a ja 80. Zresztą po tobie też widać, że poziom szkoły jest istotny. Wiesz, że szkoła jest słabsza od tej, do której chciałaś się dostać i automatycznie odechciewa ci się uczyć. Poza tym bardzo ważny jest stosunek do samej siebie. Załamujesz się i uważasz się za gorszą, bo jesteś w tej szkole, więc jak najbardziej powinnaś coś z ty zrobić. Popieram twój pomysł przeniesienia.
Przepraszam za tak długi wywód i życze powodzenia :wink:
Zapisane

Krówka

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #7 : 2004-08-25, 19:43 »
ja z calej rodziny tez sie najgorzej ucze  :wink:
chociaz nikt mi nie mowi w twarz, ze jestem do D i ze sie na mnie zawiedli, ale i tak  wiem, ze tak jest...
wszyscy młodzi z rodziny (troszke stasi ode mnie) sa (lub byli) w jednych z lepszych liceow, a ja... ale coz, zwierzaczki sa wazniejsze  :P
Zapisane

Arwen

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #8 : 2004-08-25, 19:47 »
Cześć!

Ja też jestem z Lublina :) W tym roku idę do 1 liceum i też sie strasznie boję...

Myślę, ze jesli przyłożysz się do nauki, to odrobisz zaległości. Uda Ci się! Nie mow, ze jestes najgorsza, bo widzialam już gorsze osoby...Serio. Musisz tylko poświęcić temu więcej czasu. Będzie dobrze :wink:

PS Do ktorego liceum chodzisz, a do którego chcesz się przenieść?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedz #8 : 2004-08-25, 19:47 »

anneri

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #9 : 2004-08-25, 21:30 »
Ale to nie ona chce sie przeniesc tylko rodzina wywiera na nia presje. W kazdym razie pokaz co potrafisz w tej szkole przez te pol roku.

Jestem w dobry lo. w moim miescie i co z tego? Do matury przygotuje sie SAMA - angielski poziom niby rozszerzony a robimy za malo zebym sie czula pewnie, wiec i tak mam lekcje dod. Tak samo reszta przedmiotow. Renoma szkoly nie zapewni mi zdania dobrze matury ani tym bardziej dostania sie na studia. Wszystko zalezy ode mnie!!
Zapisane

Arwen

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #10 : 2004-08-25, 22:02 »
Cytuj
Na semestr chcialam sie przepisac do lepszego liceum poniewaz w moim jest bardzo niski poziom, a chce byc dobrze przygotowana do matury! Problem w tym ze mam duze zaleglosci. szczegulnie z angielskiego ale mysle ze w ciagu pol roku zdaze to nadrobic.


Może rodzina wywiera presję...Ale głównym powodem chęci przeniesienia się, jest to, ze Pomarańczowa chce dobrze przygotować się do matury. Czasem rzeczywiście w szkołach o wyższym poziomie uczniowie są lepiej przygotowywani... :roll:
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #11 : 2004-08-26, 10:03 »
Zgadzam sie z Gerda, sprobuj nawet i teraz jak nie przyjma, moze postawia jakies warunki, np. na polrocze i bedziesz miala sprawe jasna nad czym popracowac. Zycze powodzenia.
Pamietaj daz do postawionego celu!!
Zapisane

pomarańczowa

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #12 : 2004-08-26, 14:56 »
Dziękuje wszystkim za odpowwiedzi :) Zaraz wyśle meila do tej szkoły i zapytam się co i jak. Ich strona internetowa niestety niedziała. Nie wiem co sie stało. Rodzina również wywiera na mnie presję ale najbardziej boje sie o to co będe robiła po maturze. Czy spęłnią sie  moje marzenia itd. Powiem wam że aby je spelnic potrzeba baaardzo duzo pracy. No tak zawsze najwiecej gadalam a najmniej robilam. I tego sie wlasnie boje. To tak samo jak z odchudzaniem ;)
PS. Chdzę do 7 a chce przepisac sie do 9
3majcie się! PA!
Jeszcze raz dzięki!
Zapisane

Arwen

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #13 : 2004-08-26, 15:11 »
Hej!

9 to dobra szkoła! Myslę, ze uda Ci się przepisać! Trzeba wierzyć w siebie! :mrblue:
Zapisane

pomarańczowa

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #14 : 2004-08-26, 15:54 »
A ty do jakiej szkoły chodzisz?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedz #14 : 2004-08-26, 15:54 »

Arwen

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #15 : 2004-08-26, 15:57 »
Teraz idę do Staszica.
Zapisane

pomarańczowa

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #16 : 2004-08-27, 17:04 »
Gratuluje :)
Zapisane

iwa

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #17 : 2004-08-27, 18:45 »
pomarańczowa,plany i marzenia zmieniają się i to naprawdę często :wink: ja w szkole podstawowej wymyśliłam już do jakiego liceum pójdę,potem studia :roll: ale,los chiał że musiałam zmienić te plany. w liceum nie mogłam się zdecydować na studia. przed maturą czułam się jak największy nieuk :roll: wszystko jeszcze przed tobą!!! jeśli bardzo sie chce to można!!! nie myśl o przeszkodach! uwierz w siebie,a uda ci się :wink:
Zapisane

Arwen

  • Gość
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #18 : 2004-08-27, 22:39 »
Cytat: pomarańczowa
Gratuluje :)


Dziękuję :mrblue:

Jeszcze raz powodzenia! Uda Ci się! :mrgreen:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Nigdy sie na was nie zawiodlam, teraz chodzi o szkole :(
« Odpowiedź #19 : 2004-08-27, 22:52 »
Pomaranczowa, dostaniesz sie jak będziesz bardzo chciałą no i postarasz sie :) Ja jestem leniuch pierwsza klasa, ale jak przyjdzie co do czego to zdarza mi sie pouczyc ;)) :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 26 zapytaniami.