Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tanie i pożywne  (Przeczytany 9846 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bagsiks

  • Gość
Tanie i pożywne
« : 2005-03-27, 19:05 »
Mam pytanie juz tu pisalem ze opiekuje sie kotami jest ich 7 czy 6. Chodzi oto co jest dobre czego jest duzo a malo kosztuje chodzi mi o jedzonko :?:
Zapisane

Eli

  • Gość
Mam pytanie...
« Odpowiedź #1 : 2005-03-27, 19:48 »
ryż+marchewka
kasza+marchewka
kasza+marchewka+kupny sos z proszku pieczeniowy
wątróbka/serduszka/żołądki
Zapisane

Ax

  • Gość
Mam pytanie...
« Odpowiedź #2 : 2005-03-27, 19:54 »
Np Purina, mięsko, nie puszki, do mięsa wypełniacze np ryż, ugotowana marchewka :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam pytanie...
« Odpowiedz #2 : 2005-03-27, 19:54 »

bagsiks

  • Gość
Mam pytanie...
« Odpowiedź #3 : 2005-03-27, 19:57 »
dzieki trzeb abedzie cos pokombinowac i pomyslec i porobic
Zapisane

babsy

  • Gość
Odp: Mam pytanie...
« Odpowiedź #4 : 2006-05-23, 19:09 »
Jestem dziennikarką i swojego czasu robiłam program odżywianiu zwierząt  :D. Owszem, należy zapomnieć o badziewiu typu Whiskas (w ostateczności kupować ten NIEMICEKI), Friskies, czy tego typu McDonaldsy dla zwierząt. Te karmy zawierają dużo wypełniaczy, zmielone pazury i sierść, dodatki zapachowe, a mięsa mają 4 %. Porządne karmy, takie jak Hills, Iams, Animonda etc. mają co najmniej 10% mięsa i inne, dobre składniki. Są drogie, ale ich kupowanie się opłaca, bo takiej karmy daje się mniej. Jesli chodzi o żarcie domowe, to dla kota wygląda ono tak: 60% mięsa, 20% węglowodanów (brązowy ryż, otręby pszenne, amarantus), 20% warzyw (marchewka, kiełki lucerny, cukinia). Ja żywię kota generalnie sama, puszki daję mu "dla odmiany". Jedzenia domowego nie miksuję, gdyż czytałam, że koty prawie nie gryzą (żarcie z puszek jest mielone), więc osłabiają się ich mięśnie żuchwy, lepiej zatem kroić jedzenie w kawałki, by kot trochę się pomęczył, zanim je połknie (mój kot, dodatkowo, nie chce jeść chrupek). Poza tym można dawać nabiał- śmietanę, biały ser, specjalne mleko (bez laktozy), tylko trzeba uważać, by w tych produktach nie było dodatkowej soli, która źle wpływa na nerki zwierzaka (generalnie ludzkie żarcie dla zwierząt jest niewskazane). Niestety, dobrej i taniej karmy gotowej po prostu NIE MA i nie ma co się łudzić. Mogę jedynie napisać, że jeśli masz dużo kotów na utrzymaniu i nie masz aż tak dużo kasy- kupuj mu Whiskas czy Shebę NIEMIECKĄ, nie POLSKĄ.
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Mam pytanie...
« Odpowiedź #5 : 2006-05-23, 19:39 »
To może tak , ja zorganizowałam akcje na rzecz schroniska Pani Bożeny Wahl ,,Ostatnia szansa" w szkole, dzieci z naszej skzoły okazały sie bardzo hojne, zebralismy ponad 350zł....
Jeżlei chodzi o karmę ja wziełam pieniadze i pojechałam do hurtowni tam dali mi taka zniszke że niemiecka karmę dla psów akurat happy dog my friend kupiłam za taka cene że po przeliczeniu kilogram wyszedł taniej niz pedigree  poniewaz hurtownia jak dla schroniska  zrzuciła prawie cała marżę. Więc po karme radze sie wybrac do hurtowni w sklepie przepłacisz......a moż eise okazac tak że kupisz dobra karme w cenie tańszej od tego badziewia marketowego.
Zapisane

ola32113

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #6 : 2011-06-15, 15:40 »
mam 3 miesięcznego kociaka na razie nie karmiłam go żadną karmą ale teraz muszę zdecydować co kupować moja koleżanka kupuje Brekkies exeel junior czy to dobry wybór czy może coś innego??
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #7 : 2011-06-16, 17:46 »
A co jadl dotychczas ? Każda nowosc wprowadza sie stopniowo.
Ja traktuje sucha karme jako przegryzke i uzupelnienie diety rosnacego kociaka . A karmie gotowana rybą, kurczakiem, watrobka , takze surowa wolowina , sercami wolowymi i indyczymi.
Z konserw daje kartoniki Bozita. Sucha karma Josera Minette.
Daję tez śmietanę z kubka 12% .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #8 : 2011-06-17, 18:48 »
bozite szczerze polecam :)  zarcie swietnej jakosci, a i cenowo nie wypadaja najgorzej (o ile wie sie gdzie kupowac ;p ) W kartoniku jest 370g - niewiele mniej niz w standardowej puszczce np. whiskasa (ktory jakosciowo jest fatalny) a cena w skelpach inetrnetowych to okolo 4.20
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedz #8 : 2011-06-17, 18:48 »

ola32113

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #9 : 2011-06-18, 20:13 »
dzięki na pewno skorzystam... ;p a wracając co daje mojemu kotu to przede wszystkim mięsko(kurczak, wołowina, indyk, serduszka i wątróbka z kurczaka), czasami dodaje do niego ryż, marchewkę itp, daję też śmietankę no i rybe...wcześniej dawałam mleko ale miał do niego biegunke :|...myślałam już żeby dać mu surowego mięsa ale boje się że to za wcześnie...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #10 : 2011-06-19, 12:04 »
na surowe za wczesnie nie jest - tylko nie polecam podawania surowej wolowiny (sruowa wolowina to glowne zrodlo zarazenia toksoplazmoza)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #11 : 2011-06-19, 15:16 »
Ja mysle ,ze wół , taki dla ludzi to chba przebadany jest ? W koncu je sie tez tatar . Ja daję moim kotom wołowine i serca wolowe i jak na razie, odpukac - kociarstwo zdrowe, tłuste , w super kondycji. Raczej wieprz jest groźniejszy ze wzgledu na chorobę Aujeszkyego - niegrożną dla ludzi, tylko dla kotow i psow.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

ola32113

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #12 : 2011-06-27, 19:31 »
zaczęłam już karmić lole bozitą...i bardzo jej smakuje(wszystkie smaki oprócz tą z reniferem...) Josery nie chciała więc spróbowałam z Orijen(szczerze polecam) no i wyszło mała zajada się tą karmą aż miło patrzeć :D podaje jej jeszcze to co przedtem...
Zapisane

ola32113

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #13 : 2011-06-27, 19:34 »
a i jeszcze jedno czy jak kotek nie chce pić wody tylko mleko to problem??
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #14 : 2011-06-27, 23:31 »
Nie, ale niech ma wybór :) Czyli niech ma i mleko i wode .
Nie wszystkie koty dobrze toleruja mleko krowie, skoro jednak Twoj nie ma po nim rewolucji - niech pije :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedz #14 : 2011-06-27, 23:31 »

Forumowicz11

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #15 : 2012-03-28, 14:36 »
Wg mnie tanie- nie oznacza pożywne,dobra karma dla psa czy kota troszkę kosztuje i trzeba się z tym liczyć. Taniej można poszukać w  godnych zaufania internetowych sklepach zoologicznych.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #16 : 2012-03-30, 16:48 »
Albo w sklepach rybnych i mięsnych :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Tanie i pożywne
« Odpowiedź #17 : 2012-05-03, 15:05 »
Jeśli chodzi o tanie i zdrowe jedzenie, to nie liczcie na marketowe karmy...
Taniej, jest kupić w mięsnym , jakieś korpusy z kurczaka/wątróbki itp... , pokroić i podać kotu. Można wymieszać to z żółtkiem z jajka kurzego, drobnymi warzywami lub co jakiś czas rybą słodkowodną.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 30 zapytaniami.