Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Prace domowe:)  (Przeczytany 225426 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
PD - fizyka
« Odpowiedź #390 : 2006-04-04, 17:49 »
Tomek lubi fizykę i często wyszukuje różne zjawiska fizyzne w zwykłych, codziennych czynnościach. Kiedyś, podczas śniadania , nasypał do talerza z mlekiem dwie łyżki okrągłych chrupek kukurydzianych, które pokryły pojedynczą warstwę powierchni mleka.
- Mam doświadczenie modelowe ! - wykrzyknął.
Jakie zjawisko fizyczne, wyjaśnione za pomocą tego doświadczenia, miał na myśli Tomek ? Opisz je krótko.

takie mam zadanie z fizyki.. i nie wiem, co to za zjawisko..
tzn. bardzo podejrzewam to, że ciecz wypycha lżejsze od siebie ciało.. ale pewna nie jestem, rodzice też nie :P
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #391 : 2006-04-04, 19:42 »
Oj, Alyśku, ja nie mam pojęcia......


Błagam was.... czy ktoś oglądał film szybcy i wściekli?? albo za szybcy, za wściekli, nie wiem dokładnie jaki to miało tytuł [w oryginale too fast, too furious]... bo dzisiaj na ang. oglądaliśmy ten film PO ANGIELSKU [tzn tyle ile zdążyliśmy].... no i rozumiałam co drugie słowo, więc cienko widzę moją recenzję z tego filmu :P Więc...czy ktoś byłby łaskaw, napisać mi o czym ten film jest? :D
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #392 : 2006-04-04, 21:28 »
'Na każde ciało zanurzone w cieczy działa siła wyporu skierowana ku górze, a więc przeciwnie niż siła ciężkości i równa ciężarowi cieczy wypartej przez to ciało."

tak mi sie ze szkoły przypomniało, bo skąd mam wiedziec jaki Ty dział fizyki w ogóle przerabiasz i czego wy się w tych szkołach uczycie ? :lol:

I mam nadzieje ze wiesz co to za zasada? :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #392 : 2006-04-04, 21:28 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #393 : 2006-04-04, 21:31 »
wejdź w google , wpisz : szybcy i wściekli, film...:P
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #394 : 2006-04-05, 16:22 »
Zadanie z fizyki: chba chodzi o prawo Archimedesa "ciało zanurzone w cieczy waży tyle ile ciecz wyparta przez to ciało". (od dawna nie miałam do czynienia z fizyka, więc nie moge się mylic :P )

Tytuł filmu: "Fast and Furious", ale nie ogladałam.


Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #395 : 2006-04-05, 18:49 »
na jutro na polski mam napisac dedykacje do kroniki szkolnej jako absolwent gimnazjum. zupełnie nie wiem jak to zrobić. pomocy!
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #396 : 2006-04-05, 22:55 »
Czy ktoś może pamięta jak w niemieckim czyta sie takie liczby jak np 1789, 1978 itp (tzn chodzi mi o 4 cyfrowe)
Wiem ze w ang. czyta się parami a w niemieckim niepamiętam :/.
Prosze o pomoc, musze przygotowac odpowiedź ustną (Historia Saarland dokładnie, więc dat bedzie duzo  :roll: )
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #397 : 2006-04-05, 23:08 »
nie napisze ci po niemiecku ale czytasz tak: 2444 - dwa tysiące cztery setki cztery i czterdzieści :-)

a daty: 1978 - dziewiętnascie setek osiem i siedemdziesiąt
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #398 : 2006-04-06, 15:52 »
ale porypany ten niemiecki :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #398 : 2006-04-06, 15:52 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #399 : 2006-04-08, 22:17 »
ale porypany ten niemiecki :P
właśnie :P

Nefra, dzękuje za pomoc.
Czyli
Cytuj
1978 - dziewiętnascie setek osiem i siedemdziesiąt
będzie: neunzehn hundert siebezigundacht? :hmn:
Niech mnie ktos poprawi jak jest źle napisałam :P
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #400 : 2006-04-08, 22:21 »
Powinno być achtundsiebzig. Tylko czy to się pisze tak łącznie? :mysli:
Najpierw jedności, a potem dziesiątki.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #401 : 2006-04-08, 22:29 »
Natalia, racja, achtundsiebzig :sciana:
Już sie sama zakręciłam w tym wszystkim, dzięki za poprawkę.
A to czy razem czy łacznie to przynajmniej dla mnie niewazne bo odpowiadam ustnie.
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #402 : 2006-04-09, 13:53 »
A dla uscislenia- to sie pisze lacznie :P
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #403 : 2006-04-17, 17:35 »
Poszukuje czegos na temat zabytkow w Arabii Saudyjskiej, oczywiscie szukalam juz  necie,ale jakby ktos mial cos jeszcze to bylabym wdzieczna. Moze ktos tam byl?:P:P
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

DnW

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #404 : 2006-04-17, 18:12 »
nauczy się ktoś za mnie na pamięć VII albo VIII trenu Kochanowskiego? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #404 : 2006-04-17, 18:12 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #405 : 2006-04-17, 19:23 »
Wielkies uczyniła pustki w domu moim
moja dorga Orszulko tym zniknieniem swoim
Pełno nas, a jakoby nikogo nie było
jedną maluczką duszą tak wiele ubyło

Czy coś takiego :), ahh jeszcze nawet trochę pamiętam :P
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #406 : 2006-04-17, 19:35 »
to może zarecytujesz to za mnie? mnie się tego w ogóle uczyć nie chce :/ i komu się dziwić , bo text jest ciężko zrozumiały :P
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #407 : 2006-04-17, 20:05 »
no mogę zarecytować, ale tylko, jeżeli Ty napiszesz mi 2 rozprawki z polskiego na środę ;)
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #408 : 2006-04-17, 20:32 »
moge ci podac jedynie argumenty :P i to bez uzasadnienia :P
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #409 : 2006-04-18, 10:23 »
Tak to nie ma :P. Już napisałam jedną rozprawkę nt. "Jeśli nie szata zdobi człowieka, to w czym tkwi jego wartość?" i mam ogromną prosbę o sprawdzenie (chociaż tych najbardziej rzuających się w oczy) błędów językowych, ortograficznych i interpunkcyjnych. Będę bardzo wdzięczna. (ps. mam na jutro to)


Cytuj
Równie często słyszy się stwierdzenia: „nie szata zdobi człowieka” oraz „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy człowiek patrzy na ludzi inaczej. Część ocenia po wyglądzie zewnętrznym, ubraniach, czy ilości pieniędzy, dla innych, w tym również dla mnie,  najważniejsze jest serce i charakter . Postaram się przytoczyć argumenty, które potwierdzą tezę, iż piękno człowieka tkwi w jego wnętrzu.
Pierwsza sprawa, którą się zajmę mówi o tym, że człowieka nie można poznać, patrząc jedynie przez pryzmat jego wyglądu zewnętrznego. Po strojach odróżniamy ludzi pod względem funkcji i społecznego statusu, identyfikujemy ich bieżące zajęcia, odczytujemy ich stosunek do nas i do świata. Ubiór jest tylko formą poprzez która wyraża się i uwypukla wiele aspektów naszego życia. Potrzebna jest zatem jeszcze treść w postaci czynów, za które powinniśmy być oceniani. Warto zaznaczyć, że dobry nie znaczy zawsze dobrze ubrany. Mimo, że miło obcuje się z osobą ładną i dobrze ubraną, to nie można z góry zakładać, iż jest piękna wewnętrznie, miła, przyjaźnie do nas nastawiona. Strój się liczy, ale nie jest głównym miernikiem wartości człowieka.
Aby poprzeć moją opinię zacytuję słowa Jana Pawła II: “Społeczeństwo potrzebuje czystych kobiet, które są zadowolone z bycia prawdziwymi kobietami, a nie kobiet, które sprzedają się modzie.”. Kobiety, w zależności od stroju, mogą być  postrzegane jedynie pod względem swojej seksualności, nie zaś pod względem charakteru, czy osobowości. Chodzi przecież nie tylko o wygląd zewnętrzny, ale i o poziom intelektualny, sposób bycia i poczucie humoru.
Kolejna sprawa mówi o tym, że ludzie próbują jak najdroższym i najlepszym strojem nadrobić braki we wszystkim: zachowaniu, nauce, charakterze. Na podstawie rozmowy z drugą osobą możemy stwierdzić, czy pomimo bogatego wyglądu jest to osoba wartościowa, z którą można by się zaprzyjaźnić, czy charakter swój nadrabia umiejętnością zadbania o siebie. Zakonnicy, czy mnisi potrafią spojrzeć z góry na to, co dla innych jest bardzo ważne w życiu. Mimo, że chodzą oni w bardzo skromnych szatach, to mają dusze pełne wiary, nadziei i miłości. Podkreśla to fakt, iż „nie szata zdobi człowieka, ale człowiek szatę".
Przejdę do następnej kwestii, a mianowicie częstego pojawiania się w książkach i filmach tezy, iż piękno człowieka tkwi w jego wnętrzu. „Dzwonnik z Notre Dame” jest doskonałym tego przykładem. Żyjący wysoko w katedrze, brzydki i samotny Quasimodo kryje w sobie mnóstwo dobrych cech. Bohater jest dobrym przyjacielem, który zawsze jest chętny do pomocy i służy dobra radą. Również w filmie pt. „Shrek” zielony i brzydki ogr okazuje się wspaniałym przyjacielem ze wspaniałym charakterem.
Mam nadzieję, iż przytoczyłam odpowiednie argumenty, aby przekonać wszystkich, że nie wygląd zewnętrzny jest najważniejszy. Moda nie jest obojętna ideowo, religijnie i moralnie, może ubogacać nasze życie, a czasami wręcz przeciwnie. Nie można zapominać o tym, że strój jest jedynie oprawa człowieka. Najważniejszymi jego wartościami są dobre uczynki. 

Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #410 : 2006-04-18, 11:55 »
A ja mam napisac plan ramowy rozprawki na temat: sport daje radosc i zadowolenie. Nie bylo mnie na lekcji i nie mam pojecia, co to jest plan ramowy. Moze mi to ktos wytlumaczyc?
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #410 : 2006-04-18, 11:55 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #411 : 2006-04-18, 12:39 »
A czy to  nie przypadkiem zwykły plan wydarzeń? :mysli: Bo cos mi sie kojarzy, że był ramowy i szczegółowy. Ramowy to:
1.
2.
3.
itd.

A szczegółowy:
1.
a)
b)
2.
a)
b)
c)
itd

Szukałam nawet starego zeszytu z polskiego ale nie znalazłam.... nie polagac na mnie ślpeo proszę, niech ktoś kto jest pewny sie wypowie :D
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #412 : 2006-04-18, 13:03 »
Liwcia tak ogólnie poprawiłam, ale większość to nie były błędy, ale poprawiłam bo tak lepiej brzmi ;)

Często słyszy się stwierdzenia typu: „nie szata zdobi człowieka”, „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy człowiek patrzy na ludzi inaczej. Niektórzy oceniają po wyglądzie zewnętrznym, ubraniach, czy ilości pieniędzy. Natomiast dla innych, w tym również dla mnie,  najważniejsze jest serce i charakter . Postaram się przytoczyć argumenty, które potwierdzą tezę, iż piękno człowieka tkwi w jego wnętrzu.
Pierwsza sprawa, którą się zajmę mówi o tym, że człowieka nie można poznać, patrząc jedynie przez pryzmat jego wyglądu zewnętrznego. Po strojach odróżniamy ludzi pod względem funkcji i społecznego statusu, identyfikujemy ich bieżące zajęcia, odczytujemy ich stosunek do nas i do świata. Ubiór jest tylko formą, poprzez która wyraża się i uwypukla wiele aspektów naszego życia. Potrzebna jest zatem jeszcze treść w postaci czynów, za które powinniśmy być oceniani. Warto zaznaczyć, że dobry nie znaczy zawsze dobrze ubrany. Mimo, że przyjemnie obcuje się z osobą ładną i dobrze ubraną, to nie można z góry zakładać, że jest piękna wewnętrznie, miła, przyjaźnie do nas nastawiona. Strój się liczy, ale nie jest głównym miernikiem wartości człowieka.
Aby poprzeć moją opinię zacytuję słowa Jana Pawła II: “Społeczeństwo potrzebuje czystych kobiet, które są zadowolone z bycia prawdziwymi kobietami, a nie kobiet, które sprzedają się modzie.”. Kobiety, w zależności od stroju, mogą być  postrzegane jedynie pod względem swojej seksualności, nie zaś pod względem charakteru, czy osobowości. Chodzi przecież nie tylko o wygląd zewnętrzny, ale i o poziom intelektualny, sposób bycia i poczucie humoru.
Kolejna sprawa mówi o tym, że ludzie próbują jak najdroższym i najlepszym strojem nadrobić braki we wszystkim: zachowaniu, nauce, charakterze. Na podstawie rozmowy z drugą osobą możemy stwierdzić, czy pomimo bogatego wyglądu jest to osoba wartościowa, z którą można by się zaprzyjaźnić, czy charakter swój nadrabia umiejętnością zadbania o siebie. Zakonnicy, czy mnisi potrafią spojrzeć z góry na to, co dla innych jest bardzo ważne w życiu. Mimo, że chodzą oni w bardzo skromnych szatach, to mają dusze pełne wiary, nadziei i miłości. Podkreśla to fakt, że „nie szata zdobi człowieka, ale człowiek szatę".
Przejdę do następnej kwestii, a mianowicie częstego pojawiania się w książkach i filmach tezy, że piękno człowieka tkwi w jego wnętrzu. „Dzwonnik z Notre Dame” jest doskonałym tego przykładem. Żyjący wysoko w katedrze, brzydki i samotny Quasimodo kryje w sobie mnóstwo dobrych cech. Bohater jest dobrym przyjacielem, który zawsze jest chętny do pomocy i służy dobra radą. Również w filmie pt. „Shrek” zielony i brzydki ogr okazuje się dobrym przyjacielem ze wspaniałym charakterem.
Mam nadzieję, iż przytoczyłam odpowiednie argumenty, aby przekonać wszystkich, że nie wygląd zewnętrzny jest najważniejszy. Moda nie jest obojętna ideowo, religijnie i moralnie, może ubogacać nasze życie, a czasami wręcz przeciwnie. Nie można zapominać o tym, że strój jest jedynie oprawa człowieka. Najważniejszymi jego wartościami są dobre uczynki.

Tam gdzie pogrubiłam, to mi to nijak nie pasuje, ale nic sensownego w zamian mi nie przychodzi do głowy ;) Nie wiem jaką masz nauczycielkę, ale u mojej byś dobrej oceny za to nie dostała. Przede wszystkim chodzi o "iż" (poprawiłam Ci je na "że" ). Bardzo czesto tego używasz, a to jest archaizm i powinien być stosowany tylko tam, gdzie jest niezbędny, żeby uniknąc powtórzeń - czyli w zdaniach wielokrotnie złożonych. Moja nauczycielka nie cierpi też takiej budowy rozprawki: "To jest moja teza...Moim pierwszym argumentem jest to... Kolejny argument popierający tezę, to....". Ale się za bardzo nie przejmuj tym, co tu napisalam, bo ta nauczycielka ma  troche dziwne wymagania co do wypracowan (np. ma kilka słów których nie lubi, np. "dany" i jak ktoś ich użyje to uznaje to za błąd językowy :lol: )
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #413 : 2006-04-18, 13:43 »
dziękuję Ci bardzo bardzo bardzo :*. moja nauczycielka jest dosyc surowa, ale da sie przezyc ;). ja tam zawsze jakies głupie błędy zrobie :P.
jeszcze raz wieeeelkie dzięki :*
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #414 : 2006-04-18, 23:53 »
chyba zbyt póxno dotarłam ale tu : "czy charakter swój nadrabia umiejętnością zadbania o siebie" jest niefajnie. Nie mozna "charakteru nadrabiać. Mozna np "wady charakteru tuszować"

Dalej: "że chodzą oni w bardzo skromnych szatach," bez "oni".

To co podkreślone:
 "Są więc dowodem, że nie szata zdobi człowieka,ale człowiek ..."

"Quasimodo kryje w sobie mnóstwo dobrych cech" -zamień na: "pozytywnych cech"

"Moda nie jest obojętna ideowo, religijnie i moralnie, może ubogacać nasze życie, a czasami wręcz przeciwnie. " Tu bym dodała:"Niekiedy swym przepychem i róznorodnością barw robi z człowieka "malowanego ptaka" zaćmiewając prawdziwy obraz tego co w nim wartościowe.
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #415 : 2006-04-19, 18:11 »
Kto mi wymyśli parodie lekcje chemi?:] ehh...mamy zrobic jakas parodie lekcji chemi a w ogole do tego glowy nie mamy^^ pomocy! :)
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

ssgosiass

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #416 : 2006-04-19, 19:30 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-22, 20:49 autor ssgosiass »
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #417 : 2006-04-19, 20:02 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-22, 20:48 autor ssgosiass »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #417 : 2006-04-19, 20:02 »

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #418 : 2006-04-20, 19:49 »
Kto zna jakas semtencje/przyslowie chemiczne? pomocy!! jak najszybciej.
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #419 : 2006-04-20, 19:51 »
"Pamiętaj chemiku młody, zawsze lej kwas do wody" ? Ale nie mam pewnosci czy nie powinno byc odwortnie! :P cos mnie dzis glowa boli, więc mogę pomieszać :P
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 27 zapytaniami.