Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Prace domowe:)  (Przeczytany 225499 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #450 : 2006-05-06, 13:04 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 12:43 autor PPSIARA »
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #451 : 2006-05-06, 18:59 »
Mam uzupelnić tabelkę i tak
Naukowiec               Wynalazek lub odkrycie              Współczesne zastosowania
KArol Darwin                Teoria Darwina                       Genetyka, antropologia

Może jakoś tak?
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #452 : 2006-05-07, 16:00 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 12:42 autor PPSIARA »
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #452 : 2006-05-07, 16:00 »

thrilly

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #453 : 2006-05-07, 18:04 »
szukam stron z genetyką dla gimnazjum - jutro sprawdzian a ja od początku nie kminię o co tam chodzi !! :( 
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #454 : 2006-05-09, 19:16 »
Pomocy!!
"Wybierz malarza i napisz na temat jego tworczosci w oparciu o jedno dzielo" ...:roll:
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #455 : 2006-05-09, 19:37 »
wybierz Beksińskiego :D - u niego od razu widać jak maluje :)
albo Picasso :)
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #456 : 2006-05-09, 20:14 »
Jesli to jeszcze aktualne, to mozesz wybrac Leonarda da vinci. Ukazala sie ostatnio nowa kolekcja o malarzach. Pierwszy numer o Leonardo wlasnie. Jesli mas mozliwosc mozesz kupic, bo bardzo ciekawe. :p
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #457 : 2006-05-10, 14:43 »
muszę wyszukać w 'zemście' 4 zdania/wyrażenia, które utrwaliły się w języku polskim. może ktos omawiał tą lekturę i pisał coś podobnego? bo ja nie mam pojęcia...
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #458 : 2006-05-10, 15:26 »
Mam takie trzy, chociaż nie jestem pewna czy o  to chodziło...

1) "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba"
2) "Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby"
3) "Idź serdeńko, bo Cię trzepnę! "

Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #458 : 2006-05-10, 15:26 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #459 : 2006-05-10, 19:49 »
dziekuję Ci baaardzo :*. właśnie o takie chodziło :)
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #460 : 2006-05-11, 21:07 »
Udowodnij ze odejmując od liczby dwucyfrowej liczbę utworzoną z odwrotności tych cyfr, otrzymasz wynik podzielny przez 9

Plisss.... pilneee.... nie wiem czy to wystarczy podać kilka przykładów na dowód, czy jak... :|
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #461 : 2006-05-11, 21:12 »
Proszę bardzo:
Cyfry: x, y
Liczba 1 - 10x + y
Liczba 2 - 10y + x

10x+y - (10y+x)=9x-9y

9x - 9y => jest podzielne przez 9 ponieważ jednym z czynników mnożenia jest 9
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #462 : 2006-05-11, 21:23 »
:*:*:* Bóg zapłać :*:*:* ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

agentkapalinka

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #463 : 2006-05-13, 14:45 »
Mam do was prośbę..bo mam z polskieog takie zadanka, podam wam kilka z nich, bo już męcze się z nimi od kilku godizn i narazie zrobiłam 3 a mam 7 ;( na poniedziałek..no więc tak 1)Mam uzupełnić tabelke i wpisać np jaki był kręcony film, napisana książka, namalowany obraz, i coś związanego z architekturą to wszytko w Zabrzu, jaki film, ksiazka, architektura, malarstwo w Polsce, Europie, i na świecie i etgo zadania zrobiłam już połowe ale z drugą połowa nie umiem sobie poradzić a drugie zadanie, któe tak neizbyt mi wychdozi to 2) Jaki bohater jest dla ciebie bohaterem tragicznym?Podaj 4 argumenty, których należałoby użyć aby potwierdzić to stwierdzenie.Szukałam już na różnych stronkach, próbowałam sama napsiać, ale nic mi do głowy nie przychodzi z tmy bohaterem ani na stronakch nie ma takich bohaterów tzn są ale tacy co ja wogóle o nich nic nie wiem ;/ Prosze o pomoc :))
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #464 : 2006-05-13, 19:36 »
Ja bym bardzo prosiła, żeby ktoś sprawdził mi charakterystykę porównawczą Rejenta i Cześnika z "Zemsty". Byłabym ogromnie wdzięczna.


Cytuj
„Jeden ogień, drugi woda”- tak określani są główni bohaterowie „Zemsty” Aleksandra Fredry- Rejent Milczek i Cześnik Raptusiewicz. Słowa te znakomicie ukazują kontrast między tymi dwiema postaciami. Różnica ich charakterów jest główną przyczyną kłótni o mur graniczny, który oddziela połowy zamku sąsiadów.
Cześnik to stary kawaler, który opiekuje się swoją synowicą Klarą. Dawniej pełnił funkcję cześnika powiatowego, w młodości brał udział w konfederacji barskiej. Wywodzi się ze szlacheckiego rodu. Rejent zaś jest wdowcem, który wychowuje surowo swojego syna Wacława. To człowiek bogaty. Przez wiele lat pracował w sądzie. Obydwaj panowie ubierają się podobnie: w żupany, kontusze, wysokie buty. Drobny, niski Milczek to przeciwieństwo wysokiego, tęgiego Raptusiewicza.
Rejent jest wykształcony. Posiada niewyobrażalny zasób słownictwa. Doskonale zna łacinę. Cześnik jest typem człowieka, który to, co w głowie, ma zaraz i na języku. Czasem nie potrafi powstrzymywać się od złośliwych komentarzy i docinek. Mówi prostym językiem i nie używa trudnych wyrażeń. Milczek ma intelektualną przewagę nad stroniącym od wysiłku umysłowego Raptusiewiczem.
Bohaterowie „Zemsty” posiadają nazwiska mówiące o charakterystycznych cechach. Milczek to człowiek cichy, małomówny, skryty. Raptusiewicz natomiast to osoba raptowna, porywcza, niespokojna. „Cześnik burda-ja spokojny”- powiedział Rejent.
Jedną z wad Rejenta jest hipokryzja, fałszywa pobożność. Powołuje się na wolę Boga mówiąc często swoje ulubione powiedzonko „Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”. Pokazuje to jego dwulicowość, oraz fałsz i obłudę. Rejent udaje świętoszka, a w rzeczywistości jest jego zupełnym przeciwieństwem.
„Zburzę, zniszczę aż do ziemi!”- krzyczał Raptusiewicz. Ma on choleryczny temperament. Bardzo łatwo wpada w gniew, ale i łatwo się uspokaja. Działa otwarcie. Nie potrafi ukrywać swych zamiarów i planów. Jego sąsiad wiedział, czego można się po nim spodziewać.
Rejent ma zupełnie inny charakter. Papkin mówił o nim: "mógłby otruć, zabić skrycie". Miał całkowitą rację, gdyż milczek nie daje nic po sobie poznać. Z jego postępowania nie można wywnioskować do czego dąży. Potajemnie knuje intrygi.
Sąsiad Milczka jest człowiekiem łasym na majątek i interesownym. „Piękne dobra w każdym względzie (...) dobrą żoną pewnie będzie”- powiedział o Podstolinie. Świadczy to o jego pazerności, chytrości.
Papkin mówił o Rejencie: "Cześnik- wulkan, aż niemiło". Świadczy o tym, że jest bardzo kłótliwy, gwałtowny i srogi. Uważa, że ostatnie zdanie należy zawsze do niego. Już w młodości był awanturnikiem i paliwodą.
„Ostre noże topisz w sercu syna twego”- powiedział Wacław do swojego surowego i nieczułego ojca. Rejent jest egoistą. Nie troszczy się o dobro swojego syna, próbując zmusić go do małżeństwa z podstarzałą Podstoliną. Jest wyrachowany, pozbawiony skrupułów w dążeniu do celu. Dba jedynie o własne korzyści. Pieniądze są dla niego najważniejsze, jest materialistą.
Rejent, mimo wielu wad, posiada również zalety. Jedną z nich jest z pewnością wielka odwaga, o której świadczy chociażby przyjęcie przez niego wyzwania na pojedynek i udanie się do domu swojego wroga, gdy ten nie stawił się w wyznaczonym miejscu.
Raptusiewicz zaś odznacza się gościnnością, szczerością i prawdziwym patriotyzmem. Nie był człowiekiem złym, tylko działał instynktownie, często zrobił coś, zanim o tym pomyślał.
Mimo, że sąsiedzi stanowią swoje przeciwieństwa, to mają wiele cech wspólnych, np. egoizm, przywiązanie do majątku, pycha. Bardziej jednak podoba mi się postać Cześnika, gdyż jest on szczery, gadulski, z poczuciem humoru. Zarówno Raptusiewiczowi i Milczkowi można wybaczyć wiele wad. Nie ma przecież ludzi doskonałych.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #464 : 2006-05-13, 19:36 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #465 : 2006-05-13, 19:39 »
agentkapalinka: a "antygonę" już czytałaś? - może z niej zrobić tego bohatera tragicznego?, więcej niestety nie pomogę bo ledwo żyję... głupie zatoki :(
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #466 : 2006-05-13, 20:00 »
A ja chciałam zasięgnąć porady - mam napisać basń na dowolny temat, byle nie za długą. Rzućta jakimi pomysłami, albo co, bo ja nie mam jakoś ;)
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #467 : 2006-05-13, 20:38 »
Jak ja w 6 klasie pisałam na ogólnopolski konkurs na baśń [wyróżnienie dostałam :D] to napisałam o dziewczynie, która chcąc sie przenieść w czasie przeniosła sie na jakąś planete, bo coś zaszwankowało. I tam jakieś były zarozumiałe ludki, co myślały tylko o materialnych rzeczach. Ona sie zaprzyjaźniła z jednym, i w końcu w czasie jakiegos niebezpieczeństwa mogli rozmawiać telepatycznie. Więc on zrozumiał, że [mój pikny morał :D] "prawdziwe szczęście opiera się na skarbach zebranych w sercu" :) Ale to było na...hm...15 stron A4 :lol: Więc to chyba nie krótkie


Liwcia, mnie sie ogólnie podoba, ale ja ci błędów nie powyłapuje, jako że sama je w wypracowaniach robie [nie jakos mnóstwo, ale są :P] Ale moja charatkt. porównawcza chyba wyglądała podobnie i dostałam 5 :D
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Karolcia

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #468 : 2006-05-14, 16:03 »
Dzięki, Arrow, ale to chyba nie przejdzie - tu chodzi chyba o coś w guscie "Dawno, dawno temu żyli sobie król i królowa..." Wiesz, takie za górami, za lasami. ale dobra, dzięki za pomoc, mam już wstępny plan, to coś wymyślę :)
Zapisane

ewelina017

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #469 : 2006-05-19, 17:02 »
Potrzebuję jakiś "ciekawostek" o mieście Pekin :/
Pomoże ktoś?  :prosze:
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #470 : 2006-05-20, 16:20 »
Zobacz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pekin Nie wiem czy to o to chodzi, bo to miały być ciekawostki, ale w wikipedi jest to opisane dosyć szczegółowo :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #470 : 2006-05-20, 16:20 »

Jaśka

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #471 : 2006-05-20, 17:26 »
mam wielgachna prosbe
Potrzebuje pilnie Sinusoidy Epok , ma ktoś może ?? albo wiecie na jakiej stronie moge znalesc??
Plissss
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #472 : 2006-05-20, 20:28 »
Ja nawet nie mam pojęcia co to jest.... a w googelkach [google :P] nic sensownego ni znalazłam...

Mam zadanie na polski:
Przyjmując, że ukazane przez Sienkiewicza losy Longinusa Podbipięty ["Ogniem i mieczem"] to prawda historyczna, zrelacjonuj te wydarzenia językiem pracy naukowej lub podręcznika do historii. Czym różni się on od języka literatury?

Że niby, przepraszam bardzo, czym się różni?! :| Skąd ja mam to wiedzieć??? Bo nie zabardzo sobie wyobrażam, załoze sie, ze mnie z tego opowiadanie wyjdzie....
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #473 : 2006-05-20, 21:03 »
mam wielgachna prosbe
Potrzebuje pilnie Sinusoidy Epok , ma ktoś może ?? albo wiecie na jakiej stronie moge znalesc??
Plissss
Jaśku tu masz cos takiego, niezbyt czytelne,ale jednak
http://poli1986.webpark.pl/sinusoida.html#antyk

a jak nie możesz się po tym rozczytać to szukaj w goglach pod nazwą "Sinusoida Krzyżanowskiego"
:)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #474 : 2006-05-20, 21:38 »
kasuje post.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Jaśka

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #475 : 2006-05-21, 11:18 »
Jaśku tu masz cos takiego, niezbyt czytelne,ale jednak
http://poli1986.webpark.pl/sinusoida.html#antyk

a jak nie możesz się po tym rozczytać to szukaj w goglach pod nazwą "Sinusoida Krzyżanowskiego"
:)
dzieki :)
Zapisane

ewelina017

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #476 : 2006-05-24, 19:00 »
Potrzebuję Pasm górskich Polski + ich najwyższe szczyty. Szukałam już i jedynie co sensownego znalazłam to:
http://portalwiedzy.onet.pl/130192,,,,gory_polski,haslo.html
Tylko że tam jest jedyne 19 pasm a podobno jest ich razem ok 28 :/
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #477 : 2006-05-27, 14:59 »
Wie ktos moze jakie jest praktyczne zastosowanie wynikow badan ekologicznych???

PS. O pasmach gorskich niestety nie mam pojecia...
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #477 : 2006-05-27, 14:59 »

kareena

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #478 : 2006-05-27, 20:02 »
Zalezy jakie to sa badania ekologiczne. Ekologia szeroka dziedzina ;) Można badac populacje fauny i flory zeby wiedziec jak sie to zmienia na przestrzeni lat - i czy na lepsze czy gorsze, mozna tez badac zanieczyszczenia srodowiska i im przeciwdzialac itp :P

np. kazda gmina (albo prawie kazda) ma cos takiego jak opracowanie ekofizjograficzne - jest to podsumowanie roznych badań środowiskowych - opisuje sie tam stopien zanieczyszczenia, progrozy dalszych zmian, jest to tez program dalszych działań ochronnych itd... W sumie zajmuje sie tym wiele dokumentów - nie tylko to opracowanie, ale to juz inna bajka :P
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #479 : 2006-05-28, 14:23 »
Ekhm.
Mam takie tycie o pytanie.
Jak mam napisać po angielsku:
"Lubię tę książkę, ponieważ uczy mnie, jak mam żyć, by nie ranić innych ludzi."
?
Męczę się i męczę, i nie mogę, no.
Pomocyyy! ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 28 zapytaniami.