Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: jakie masz rybki???  (Przeczytany 68680 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ellen

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #30 : 2005-02-06, 11:13 »
Cytat: mila13
jak zmienialiśmy rybom wode to jeden sumik sie zabił tak szalał w misce ze rozdar sobie cały brzuch a na drugi dzień juz zdech :(


Sorry, ale w jakim celu umieszczasz ryby w misce w czasie podmiany wody :?: I jak sobie rozdarl brzuch o powierzchnie tej miski, ktora imho jest gladka :roll:

P.S. Dzis snil mi sie koszmar, tj. ze szczupienczyki urosly do niewyobrazalnych rozmiarow, rozsadzily akwarium i zaczely biegac (?) po domu i wszystkich atakowac :lol: To chyba przez ta moja goraczke, chora jestem...
Zapisane

mila13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 317
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #31 : 2005-02-06, 12:47 »
CYTAT:
Tzn, że mieczyki, gurami i sumiki są w 60? To jest znęcanie się nad rybami! Przełóż je do większego akwarium!

nie w 60 l aqwa mam:

kiryska
glonojady 2
sumy 2
szczupaka 1
sumiki 1
i jeszcze jakies 2 ryby tylko nie wiem jak sie nazywają

120 l aqwa mam te reszte ryb

musiałam dac ryby do miski zeby im wode wymienic i zwirek umyc a ta miska była przykryta taką szybą jaka była na aqwa bo mi ryby sakały i moj brat przkrył je miały powietrze bo miały taki filter włączony
Zapisane
gg.:2113275

tlen: mila-91

Olka1992

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #32 : 2005-02-06, 13:35 »
Wymienić wodę? Umyć żwirek? Wody się nie WYMIENIA tylko się PODMIENIA pewną jej ilość (ok. 20% na tydzień). Czegoś takiego nie można robić! To jest zaburzanie naturalnej równowagi w zbiorniku
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie masz rybki???
« Odpowiedz #32 : 2005-02-06, 13:35 »

mila13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 317
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #33 : 2005-02-06, 19:45 »
my wymienialismy całą wode bo jak bysmy wymieniali tylko czesc to by dalej ta woda była czerna moj brat nie wymieniał wody przez 5 lat ryb nawet nie było widac w tym aqwa to musiał wszystką wode wymienic
Zapisane
gg.:2113275

tlen: mila-91

Olka1992

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #34 : 2005-02-06, 20:53 »
Jak to dalej? Co wy zrobiliście z tą wodą :shock: ? Jeśli ma się dobre utrzymane akwarium to PODMIANKI wystarczają :roll:. Radzę przeczytać jakąś książkę o rybach, a dopiero potem brać się za hodowlę :roll:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #35 : 2005-02-09, 16:26 »
Skoro brat to postaraj sie go przekonać że lepiej jak kupi więcej albo w ogóle...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #36 : 2005-02-09, 17:25 »
Cytuj

moj brat nie wymieniał wody przez 5 lat ryb nawet nie było widac w tym aqwa

ze skrajności w skrajność. spytaj brata czy on lubi ryby??? może traktuje je jak zabawkę albo ładny element dekoracyjny... przecież to żywe istoty!!!!!
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #37 : 2005-02-09, 18:36 »
Z tego co tu słysze to lepiej żeby w ogóle nie kupował tych neonek... a tak w sumie to cię ni rozumiem mieszkasz w tym samym domu co on i nawet nie zwrucisz mu uwgi albo powiesz rodzicą żeby go do odpowiedzialności pociągneli!!!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #38 : 2005-02-10, 09:50 »
Cytuj

ładny element dekoracyjny

Jak woda była taka czysta jak opisuje
Cytuj

woda była czerna moj brat nie wymieniał wody przez 5 lat ryb nawet nie było widac w tym aqwa

Jak mogliście do takiego stanu doprowadzić to akwarium :grr:  biedny sumik
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie masz rybki???
« Odpowiedz #38 : 2005-02-10, 09:50 »

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #39 : 2005-02-10, 14:39 »
Ja w akwa mam 2 molinezje, 6 mieczyków (młodych), 6 gupików i 2 kardynałki.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #40 : 2005-02-10, 14:40 »
a mój bojownik choruje  :(  otosek jeden też przez chwilę był osłabiony ale już mu przeszło, niestety bojownik mizernie wygląda... :(
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #41 : 2005-02-10, 15:04 »
A poczekałaś dwa tygodnie żeby woda się biologicznie rozruszała :P
A co dokładnie mu jest....????
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Ellen

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #42 : 2005-02-10, 15:13 »
Pao, a jakie objawy? Mnie ostatnio bojki chorowaly i nie potrafie zidentyfikowac choroby, jakas dziwna. Padly mi 3 bojowniki :( Jedna samiczka w ogole nie miala objawow i jest ok, teraz mam wlasnie ja, samca pretnika i te 4 szczupienczyki (2 pary zdaje sie).
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #43 : 2005-02-10, 15:17 »
strzasznie postrzępiły mu się płtewy, tym samym skróciły też się sporo, na pyszczku ma przebarwienia w kolorze pleśni (ale to raczej nie pleśń a tylko przebarwienie) i na całym ciele gdzieniegdzie ma małe białe kropeczki... przy tym chowa, jest mało aktywny ale przynajmniej odzyskał juz apetyt...
jeden otosek też chorował ale jemu minęło po jednym dniu... bojkowi niestety nie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ellen

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #44 : 2005-02-10, 15:26 »
Moze podnies temperature i wlej blekit met. bo samo raczej nie przejdzie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie masz rybki???
« Odpowiedz #44 : 2005-02-10, 15:26 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #45 : 2005-02-10, 15:36 »
jest leczony ale poza odzyskaniem apetytu i tym, że czasem się pojawia w terenie to poprawy nie widać... na otoska zadziałało błyskawicznie ale na bojka niestety nie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #46 : 2005-02-10, 17:44 »
Jeśli odzyskał apetyt to już jakaś poprawa :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #47 : 2005-02-10, 17:59 »
tyle to wiem... ale wygląda tragicznie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kaja

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #48 : 2005-02-14, 16:54 »
Cytat: Galago De Codi

100l baniak 5 brzanek sumatrzanskich ; 5 razbor klinowych; 4 sumiki cetkowane, i plekus


powinieneś dokupić kilka brzanek... 3 albo więcej a nie napastują innych rybek? też bym chciała sobie kupić brzanki... supcio rybki  :wink: a co do razbor to filtrujesz wodę przez torf albo dodajesz coś do wody? te ryby normalnie żyją w bagnach, więc powinny mieć "czarną" wodę takęe super :hehe:
Zapisane

Kamilka

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #49 : 2005-02-15, 15:56 »
O.K ja mam 8 molinezji,
4 danio,
10 neonów,
2 hokejówki,
4 jarzeńce,
2 sumiki i
4 mieczyki.

Pozdrawiam. 8)
Zapisane

Kaja

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #50 : 2005-02-15, 16:32 »
a jak hokejówki się w dwójkę czują?? nie za mało ich to przecież rybki stadne... powinno się trymać ok. 6-8 takich rybek
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie masz rybki???
« Odpowiedz #50 : 2005-02-15, 16:32 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #51 : 2005-02-15, 17:50 »
nooo właśnie Kaja ma racje... a ile masz litrów Kamlika??
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

danielek8800

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #52 : 2005-02-15, 19:01 »
a ja mam :
sumo karpia
skalara
glonojada
żołwia
a to wszystko w 120 litrowym akwarium tylko tyle bo karp ma 23cm dlugosci<hahaha> pozdrawiam  ;)
Zapisane

Olka1992

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #53 : 2005-02-15, 19:09 »
Cytat: danielek8800
a ja mam :
sumo karpia
skalara
glonojada
żołwia
a to wszystko w 120 litrowym akwarium tylko tyle bo karp ma 23cm dlugosci<hahaha> pozdrawiam  ;)


hmm... brawo :roll: Przerybienie totalne :roll: A poza tym karp jest rybą zimnowodną, a skalary, glonojad i żółw ( :shock: ) ciepłowodne.
Zapisane

danielek8800

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #54 : 2005-02-15, 22:03 »
ale jakos zyja maja 25stopni:P a czemu przerybienie???????? wszystkiego mam przeciez po 1 sztuce to w sumie 4 zwierzątka :o
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #55 : 2005-02-17, 14:55 »
Tak... ale czy pomyślałeś że kiedy żółw podrosnie ( osiagnie imponujace rozmiary!! ) moze skonsumować skalara i inne ryby... a poza tym krp w 25 stopniach za długo nie pociagnie... no i nie mozesz tak mówić że masz "tylko" 4 zawierzątka.... tak a jakbys tam miał konia, krowe i dwie owce >>> przeciez to tez cztery zwierzatka :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Olka1992

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #56 : 2005-02-17, 15:46 »
Cytat: danielek8800
ale jakos zyja maja 25stopni:P a czemu przerybienie???????? wszystkiego mam przeciez po 1 sztuce to w sumie 4 zwierzątka :o


Na to czy akwarium jest odpowiednej wielkości patrzy się po maksymalnych rozmiarach osiąganych przez ryby. Żyją- gdyby ciebie wrzucono do pudełka to też byś żył, ale nie sądze, żeby ci było dobrze :roll:
Zapisane

danielek8800

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #57 : 2005-02-18, 13:08 »
ale szkoda mi go sprzedawac juz go choduje 3 lata a na wieksze akwarium mi rodzice nie pozwola, a zolw jest jeszcze bardzo malutki to sie nim nie przejmuje ale dzieki za dorady ....pewnie bede go musil sprzedac jak tak mowicie :(  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie masz rybki???
« Odpowiedz #57 : 2005-02-18, 13:08 »

Kruk

  • Gość
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #58 : 2005-02-18, 19:08 »
akwaria mam prawie od zawsze.................już ok 15 lat
zaczynałem jak większość, od gupików w malutkim 10l szkle.......
potem było wiele gatunków.etap akw jednogatunkowego z pielęgnicami pawiookimi(150l)
teraz już od 3 lat trzymam tylko polskie gatunki................
Zapisane

mila13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 317
jakie masz rybki???
« Odpowiedź #59 : 2005-02-18, 19:33 »
ja na począdku miłam w 10l szkle bojownika
Zapisane
gg.:2113275

tlen: mila-91
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 29 zapytaniami.