Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co to za węgorzyk??  (Przeczytany 2538 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
co to za węgorzyk??
« : 2005-01-26, 15:11 »
Wczoraj kupiłam takiego małego ślicznego węgorzyka lecz nie wiem co to za rybka,bo w sklepie zoologicznym na akwa było napisane tylko "węgorzyk".Jest on mały około 7 cm,ma taki śmiesznzy wydłużony ryjek,biały brzuszek,a góre taką jakby jasno brązową,troszke jakby kremową leciusieńko różowawą,a na ogonie(ma taki mały ogonek) ma kilka malutkich czarnych kropeczek.Wiem tez ,że sie zakopuje w żwirku tak,że głowa mu tylko wystaje lecz u mnie ie tak tulko troszke może zakopać,bo na górze mam grubu żwirek a na dole drobny ;) .Jak myślicie co to może być??? :?:  :roll:  :mysli:  :bezsilny:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #1 : 2005-01-27, 14:39 »
Dlaczego kupujesz rybke, o której nie masz bladego pojęcia  :?
Zapisane

Olka1992

  • Gość
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #2 : 2005-01-27, 15:47 »
No właśnie, dodawanie ryb, o których nic się nie wie do obsady może mieć tragiczne skutki.  :roll: Poszukaj sobie na www.akwafoto.aip.pl może tam znajdziesz tą rybę
Zapisane

Forum Zwierzaki

co to za węgorzyk??
« Odpowiedz #2 : 2005-01-27, 15:47 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
...
« Odpowiedź #3 : 2005-01-27, 16:32 »
Map troche pojęcia o tej rybce tzn. wiem co je,wiem ,że może być z moimi rybkami i wiem ,że duża nie rośnie,tylko nie znam dokładnej nazwy!! :D
Zapisane

Olka1992

  • Gość
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #4 : 2005-01-27, 16:57 »
Jeśli nie znasz dokładnej nazwy to jak mogłaś wyszukać informacje o niej? Czyli skąd wiesz, że jest nieagresywna?
Zapisane

Ellen

  • Gość
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #5 : 2005-01-27, 17:27 »
Czy to jest moze cos takiego? :roll:

Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
tak
« Odpowiedź #6 : 2005-01-27, 18:05 »
Tak to ta.Przyznam nie jest mała bo tez o nie juz coś znalazłam,ale mi to nie robi różnicy.Co do tego,że jest nieagresywna to rozmawiałam ze sprzeedawcą(nie takim jak z większości sklepów zoologicznych,co równiedobrze nadawaliby się do saklepu spożywczego tylko z doświadczonym akwarystą) i mi o nim troche opowiedział tzn. co je ,czy może być  z moimi rybciami,a co do rozmiarów to sie domyśliłam,ale niestety sie pomyliłam :oops: A jak mi podrośnie to zamieżam zmienić to akwa na nieco mniej "delikatne" tzn. twardsze,mocniejsze roślinki,mniej lub wcale drobnicy(malutkich rybek) i jakieś np. trzciniaki itp.(jeszcze dokła\dnie nie wiem czy tak będzie) :roll:  :D  :ryba:
Zapisane

Ellen

  • Gość
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #7 : 2005-01-27, 18:17 »
Chyba bedziesz musiala nie tylko zmienic akwa, ale w ogole kupic nowe, bo ta rybka dorasta do 35cm (!) :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #8 : 2005-01-27, 18:36 »
o matko.. dziewczyno nie kupuj ryb o ktorych nie wiesz nawet jak sie nazywaja..  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

co to za węgorzyk??
« Odpowiedz #8 : 2005-01-27, 18:36 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #9 : 2005-01-27, 18:54 »
wiemmm..... :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :( Chyba zeczywiście popełniłam błąd,ale trudno na własnych błędach się tez człowiek uczy(ale lepiej na czyjichś).Chyba oddam rybkę do sklepu ,ale nie wiem czy mi przyjmą a pozatym będzie mi głupio.Wiem popełniłam błąd,ale nie objeżdżajcie mnie ,ok?? :niepewny:  :|  :soczek:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #10 : 2005-01-27, 19:04 »
Czy wiesz ze niektóre węgorzyki dorastaja do 30 cm.!!!! nie kupuj ryb o których nie masz bladego pojęcia !!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Ellen

  • Gość
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #11 : 2005-01-27, 19:58 »
Moze oddaj komus kto ma wieksze akwarium? Narazie mozesz go przeciez miec jak jest malutki, ale pozniej to sama wiesz.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #12 : 2005-01-27, 20:52 »
Jaka Ty jesteś naiwna jak słuchasz sprzedawców  :roll:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
co to za węgorzyk??
« Odpowiedź #13 : 2005-01-27, 20:56 »
ma 11 lat, poza tym się wytłumaczyła, więc proponuję 'zejście'  ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.