Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mętnawa woda...  (Przeczytany 1662 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarna orchidea

  • Gość
mętnawa woda...
« : 2004-10-01, 23:19 »
mam jeszcze jeden problem... pol miesiaca temu wymienialam wode bylo ok ale teraz woda jest biała znaczy taka metna ze prawie nic nie widac ma kolor bialawy jakby... nie wiem co robic i czym to jest spowodowane... na pewno wymienie wode rzecz jasna nie calą ale czy to pomoze w sensie czy woda znow nie zrobi sie biala



sorrki za te moje problemy ale jestem poczatkujacym akwarystą i mam akwa od maja

z góry dziękuję za odp.  8)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
mętnawa woda...
« Odpowiedź #1 : 2004-10-01, 23:56 »
przekarmiłaś rybki

nie musisz wymieniać całej wody, wystarczy że wlejesz do niej : http://www.tropical.com.pl/POL/preparaty/uzdat-cristal.html
Zapisane

Kamaq

  • Gość
mętnawa woda...
« Odpowiedź #2 : 2004-10-02, 08:05 »
albo to pierwotniaki. ten preparat polecam, powinien rozwiązać problem ^^
Zapisane

Forum Zwierzaki

mętnawa woda...
« Odpowiedz #2 : 2004-10-02, 08:05 »

Raffy

  • Gość
mętnawa woda...
« Odpowiedź #3 : 2004-10-02, 10:18 »
znowu to samo...

To nie jest żadne przekarmienie, przekarmienie ryb to woda powinna być brazowa a ty piszesz że biaława. Wymieniłaś całą wodę .... :? a czy wiesz że wody się nigd nie wymienia tylko sie podmienia 20-30% tygodniowo na odstaną kranówę (woda musi sie odstac przynajmniej 1 dzień) i filtr sie płucze w wodzie akwariowej. To jest zakwit pierwotniaków i ten perapat w niczym nie pomoże, zniszczyłaś całą równowage biologiczna i musisz poczekac az w koncu pierwotniaki znikną ... czekac i nie lac zadnej chemii. Znikna nie dłuzej niz 2 tyg az filtrdojrzeje i pozyteczne bakterie w filtrze beda i bedzie wszystko ok
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
mętnawa woda...
« Odpowiedź #4 : 2004-10-02, 23:20 »
Raffy ten preparat jest właśnie na pierwotniaki  :roll:

CRISTAL - preparat odkażający ułatwiający utrzymanie klarowności wody w akwarium. Radykalnie usuwa zmętnienie biologiczne, wywołane inwazją pierwotniaków, powstające po przekarmieniu lub awarii filtra. Nadaje wodzie akwariowej turkusową barwę przywracając jej krystaliczną przejrzystość. W trakcie stosowania preparatu nie karmić ryb.
Zapisane

czarna orchidea

  • Gość
mętnawa woda...
« Odpowiedź #5 : 2004-10-02, 23:30 »
dzieki powodem takiej wody jest awaria filtra - wysiadł niespodziewanie :|
Zapisane

moody

  • Gość
mętnawa woda...
« Odpowiedź #6 : 2004-10-02, 23:41 »
to pewnie dlatego że niespodziewanie  :D
Zapisane

Marcin91

  • Gość
mętnawa woda...
« Odpowiedź #7 : 2004-10-05, 10:56 »
Może masz żwirek z rzeki jeśli tak to wymień na te ze sklepu. Mój kolega miał taki sam problem co ty i pomogła wymiana żwirku. Ja ni ;) e zajmóje sie akwarystyką
Zapisane

Ellen

  • Gość
mętnawa woda...
« Odpowiedź #8 : 2004-10-05, 13:44 »
Mam ten preparat Tropical Cristal i lalabym do akwa tylko w ostatecznosci (ja leczylam tym ospe). To prawie czysty blekit metylenowy (tj. lek, a nie te sciemy co tam na opakowaniu pisza) i cala rownowage biologiczna szlag trafi :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

mętnawa woda...
« Odpowiedz #8 : 2004-10-05, 13:44 »

Asmi

  • Gość
Re: mętnawa woda...
« Odpowiedź #9 : 2004-10-05, 18:46 »
Cytat: czarna orchidea
mam jeszcze jeden problem... pol miesiaca temu wymienialam wode bylo ok ale teraz woda jest biała znaczy taka metna ze prawie nic nie widac ma kolor bialawy jakby... nie wiem co robic i czym to jest spowodowane... na pewno wymienie wode rzecz jasna nie calą ale czy to pomoze w sensie czy woda znow nie zrobi sie biala

Raffy juz napisal, ale powtorze: nic nie lej do wody, to sa pierwotniaki, samo przejdzie. Nastepnym razem nigdy nie wymieniaj calej wody, a jedynie jej czesc, ok. 20% tygodniowo.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.148 sekund z 26 zapytaniami.