Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Skała  (Przeczytany 1584 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
Skała
« : 2005-01-19, 14:00 »
Dostałam swego czasu skałkę do akwarium. Problem polega na tym, że jest do akwarium morskiego podobno. Można ja jakos przystosowac do słodkowodnego? (niestety nie wiem co to jest - jasna, dośc lekka, z licznymi otworkami)   :?:
Zapisane

amnesiac

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #1 : 2005-01-19, 17:41 »
Dobrze by było, gdybyś dała foto. Bez fotki mogę się tylko domyślać, że może to być wapień, tylko nie pasuje mi "dość lekka"...
Jeśli jest do akwa morskiego, to raczej na 100% zatwardza wodę i podwyższa pH. Z akwariów słodkowodnych to by się tylko do malawi albo tangi nadawało.
pozdr!
Zapisane

kasia

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #2 : 2005-01-20, 15:00 »
No własnie znajomy twierdzi, że ma takie w swoim akwa i wszystko jest w porządku...  :roll:  
Spróbuję kiedyś podrzucić foto
Zapisane

Forum Zwierzaki

Skała
« Odpowiedz #2 : 2005-01-20, 15:00 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Skała
« Odpowiedź #3 : 2005-01-20, 15:43 »
Według mnie to zwykłe łupki które bez obawy umieściłbym w akwa. Z resztą sam mam takie w swoim baniaku :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Skała
« Odpowiedź #4 : 2005-01-20, 15:49 »
To raczej będzie perlit.
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #5 : 2005-01-20, 16:25 »
tuff wapienny albo wapień drążony,
Cytuj

na 100% zatwardza wodę i podwyższa pH. Z akwariów słodkowodnych to by się tylko do malawi albo tangi nadawało.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #6 : 2005-01-20, 16:44 »
Moze to zywa skała??
A nie szkoda tej skałki do słotkowodnego?? Juz nawet niechodzi o to czy pasuje czy nie, ja tam zciemniał nie bede ze znam sie na morskich akwariach - bo tak nie jest -ale  do akwariów morskich jakos wszystko drozsze :?  moze lepiej to w akwarystycznym wymienic na WIĘKSZĄ ILOSC skałek do słodkowodnego :?
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #7 : 2005-01-20, 17:41 »
na pewno nie żywa bo żywa jest z życiem morskim  :lol: poza tym ona kosztuje 40 żł/kg

edit: może coś więcej powiem -  żywa to podstawa w morskim, 70% filtracji, stabilizuje akwaq, na niej rosną ew. koralowce itp. Często przychodzą z nią np. rozgwiazdy czy wężowidła, przy zakładaniu solniczki przez pierwsze 2 mies. obserwuje się właśnie co wyłazi z żywej i ewentualnie wywala się, niektóre stwory niszczą żywą. Z czasem pokrywa się ona glonami wapuennymi. Krótko mówiąc bez niej nie ma akwa morskiego. ufff się rozpisałam :;d:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Skała
« Odpowiedź #8 : 2005-01-20, 20:19 »
Kamaq masz racje to tuff wapienny :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Skała
« Odpowiedz #8 : 2005-01-20, 20:19 »

Galago De Codi

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #9 : 2005-01-21, 09:33 »
Cytat: Kamaq
na pewno nie żywa bo żywa jest z życiem morskim  :lol: poza tym ona kosztuje 40 żł/kg

edit: może coś więcej powiem -  żywa to podstawa w morskim, 70% filtracji, stabilizuje akwaq, na niej rosną ew. koralowce itp. Często przychodzą z nią np. rozgwiazdy czy wężowidła, przy zakładaniu solniczki przez pierwsze 2 mies. obserwuje się właśnie co wyłazi z żywej i ewentualnie wywala się, niektóre stwory niszczą żywą. Z czasem pokrywa się ona glonami wapuennymi. Krótko mówiąc bez niej nie ma akwa morskiego. ufff się rozpisałam :;d:


Chcialbym miec takie akwarium i umiec sie nim zaopiekowac... to musi byc super przezycie jak sie ogląda takie wylazenie.. super zabawa.. jak jajko niespodzinaka :)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #10 : 2005-01-21, 09:58 »
Masz wolny 1500 zł i pojemny mózg tudzież umiejętność majsterkowania - możesz założyć nano, ale musisz przejżeć wszystko co się da, poza tym musisz mieć cierpliwość i stałe dochody na prąd. Minimum 100l. To da się zrobić.
Zapisane

kasia

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #11 : 2005-01-21, 09:59 »
Cytat: Galago De Codi
moze lepiej to w akwarystycznym wymienic na WIĘKSZĄ ILOSC skałek do słodkowodnego :?

Taaa... w zoologicznym to mi najwyżej na pidełko jedzenia dla rybek wymienią...  :?   Oni tam tacy chętni nie sa do kupowania/wymieniania czegokolwiek. I na pewno musiałabym do tego dopłacić...  :roll:
Poza tym mam w tej chwili skałki w akwa. Po prostu tą dostałam - jest sliczna, zuepłenie inna i tak sie zastanawiałam, czy mogę zmienic wystrój przy jej pomocy. A dostałam ją konkretniej w Niemczech, od chłopaka kuzynki, który po polsku ani słowa  :lol: . Ale wiedział jakie mam akwarium i dał taką... Wolałam sie tylko upewnić...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Skała
« Odpowiedź #12 : 2005-01-21, 15:17 »
kiedys mialem przywiezione skałki wulkaniczne z włoch przywiezione -dokladnie z etny... one byly jak taka wielka gąbka - wtedy jeszcze mialem okres gupików itd...  i narybek siedzial sobie wtych kanalikach .. :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.125 sekund z 26 zapytaniami.