Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pomoc dla fanow labiryntowcow- JAK UTRZMAC GNIAZDO W CALOSCI?  (Przeczytany 1852 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leloo

  • Gość
No wiec tak postanowilem zalozyc ten post poniewaz czesto sie zdarza ze prad lub jakies "operacje" w akwarium burza gniazda naszych kochanych rybek labiryntowych;) Tez sie z tym staralem uporac i wpadlem na swietny (moim zdaniem) pomysl... Mianowicie z butelki 1,5 litrowej(moze byc wieksza oczywiscie) wyciolem dlugi i dosyc szeroki(ok 1,5cm) pasek na jego koncu zrobilem petelke( wzialem zawinalem takie kuleczko i rozgrznym drucikiem stopilem troche plastik i ta petelka tak zostala) a na drugiej stronie zrobilem taki haczyk.. i ta petelka zachaczylem o termometr okragly (bedzie widac na focie) i haczykiem o wezyk filtra i to wszytko jest w rogu akwa  i w ten sposob robimy swojego rodzaju zagrode i tam po jedenj stronie wrzucamy jakies roslinki plywajace, ktore dzieki zagrodzie nie maja prawa odplynac..i tam nasze bojki czy pretniki juz spokojnie moga budowac gniazdo;) a teraz zamieszcze kilka fotek zeby wam to jakos zoobrazowac;P




i w tam gdzie jest "podzial" pomiedzy woda a roslinkami chyba sie dopatrzycie tego :P i tam jest zblizenie na termometra jak jest ta petelka a rczek kuleczko:P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Leloo fajny pomysł, ale mogłeś o tym wspomnieć na jakimś innym, temacie, a nie zakładac nowy :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Leloo

  • Gość
Ale pomyślałem, że tak będzie lepiej bo temat jest dosyć obszerny i nie chciałem zaśmiecać innych tematów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
fajny pomysł ale w moim akwa nie przejdzie..... Bojek zakłada gniazdo pod szybką wzmacniającą szukałam już kotników takich z trzema ściankami i cóz będe musiała zrobić sama taki który bezpiecznie wsune do akwa pod śzybke wzmacniającą...
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Leloo

  • Gość
Kurcze;P to maz niezlego bojka tez se wybral miejsce...:D
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
kurde ja z moim samcem nie wytrzymam no..... kolejne gniazdo poszło a tem dziś co robi pieni wode dokładnie w tym samym miejscu.... samiczka odłowiona.......
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Leloo

  • Gość
Moim prwetnikom cos teraaz nie poszlo... samica nie zlozyla ikry... to gniazdo na zdjeciach to wlasnie to ktore teraz budowal... ale samica jakos nie chciala zlozyc ikry... nie wiem dlaczego... poczkamy do nastepnego tarla:P
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
a daj zdjecie całego akwarium!
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
o no, przydało by się...

Mama nadzieję, że topic nie zaginie w akcji... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Leloo

  • Gość
Teraz akwarium jest po wielu zmianach... musialem wywalic te roslinki co widac przy filtrze na 2 fotce bo ise rozpadaly... zmienilem zwir.. troszke malo jest tych roslin... Napewno dam foty jak juz kupie wiecej roslin, zgoda?
Zapisane

Leloo

  • Gość
Chcialem zamiesci tutaj niepowtarzalne foty tarla moich pretnikow!! wczoraj robione swierzutkie fotecki:PJak pewnie sie juz domyslacie mam znowu ikre:P

^^ gniazdo tylko tym razem z ikra (po prawej stronie widac takie pukciki szare top jest ikra)

^^ samiec z samiczka przed "usciskiem":P^^

^^ Uscisk jak widac:P samica jest do gory nogami:P hehe

^^ znowu uscisk ladny;)^^

^^ jesli sie dobrze przyjrzycie widac jak samica wypuszcza ikre:P^^
« Ostatnia zmiana: 2005-05-15, 14:47 autor Leloo »
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 14:43 autor mysa »
Zapisane

Leloo

  • Gość
dzieki;) a z tymi usciskami to samec sciska samice zeby z niej ta ikre "wycisnac":) i poznmiej ja zapladnia super to wyglada;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 26 zapytaniami.