Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak sie powinno podawac leki w tabletkach?  (Przeczytany 8393 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
jak sie powinno podawac leki w tabletkach?
« : 2005-05-16, 23:10 »
wyjechalam na pare dni i akurat było w akwa zimno, jak wrocilam bylo 22 stopnie i ryby najwidoczniej chore: pokryte jakby szarym sluzem, nerwowe,apatyczne "kładą się" albo chowają, trzęsąc płetwkami, ocierają się o przedmioty :/ kosiareczka cały czas leży, ma białe plamy (np na płetwach) i juz dzis jej te kawałki płłetw odpadają... zdaje się , że danio mają też małe krostki
Bylam w zoologicznym i pan mi kazal zrobic tak : podmienic czesc wody ( i tak robilkam to rano) podniesc temperature do 28 stopni (dopiero kupiłam dzis grzałke z termostatem, bo wczesniej bez niczego mialam temp min 23 max 25 stopni ) jak sie podniesie wrzucic rozpuszczoną tabletke Sery (jakas tabletka na "b" odciął mi z blistra i akurat nazwy nie widze) po trzech dniach podmienic znowu wodę i do tej pory nie karmić rybek. Czy macie jakieś doświadczenie z tabletkami sery i czy ta instrukcja, jaką dostałam jest dobra?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: jak sie powinno podawac leki w tabletkach?
« Odpowiedź #1 : 2005-05-16, 23:32 »
Co do tej konkretnej tabletki to nie, ale ogólnie faktycznie około trzy dni po włożeniu tabletki do akwa podmiana a w skrajnych przypadkach kompiel tybek jedna tabletka na 2l/30 min.... :szok: Ale to w przypadku tej którą ja używałam na bakteriozy... :( Do tabletek jest zawsze instrykcja, możesz pośmiagć zawsze do sklepu i poprosić żeby dał Ci przeczytać... ;)
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: jak sie powinno podawac leki w tabletkach?
« Odpowiedź #2 : 2005-05-17, 01:14 »
TA TABLETKA, TO CHYBA SERA BACTOPUR DIRECT
widze wyraznie, ze oprocz warstwy sluzu i białych plam mają także małe białe kropeczki, czyli jak sądze ospę rybią, a na to musze kupic inną tabletkę, ale jaką? i czy moge ją podać równocześnie? ile czasu mam trzymac podwyższoną temperaturę? (mam 3 dania pręgowane weloniaste, 1 kosiarkę, 4 żabki)
próbowałam im zrobic zdjecia, ale z fleszem widac głównie odbicie na szybie, a bez flesza są niewyrazne, a danio są za szybkie na fotki:P
kosiarka wczoraj:


kosiarka dzisiaj (pojawily sie kropki, płetwy ma jeszcze bardziej wystrzępione :( :


to zółte, to fragmenty tabletki:
« Ostatnia zmiana: 2005-05-17, 01:18 autor glorrria »
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: jak sie powinno podawac leki w tabletkach?
« Odpowiedz #2 : 2005-05-17, 01:14 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: jak sie powinno podawac leki w tabletkach?
« Odpowiedź #3 : 2005-05-17, 13:01 »
Oto instrukcja do twojej tabletki :) :
"PL informacje o zastosowaniu
Wewnętrzne choroby pochodzenia bakteryjnego u ryć ozdobnych można rozpoznać przez wzdęty brzuch, odstawanie łusek i zmętnienie oczu. Innymi objawami są: kiwające ruchy, ciemne zabarwienie, utrata apetytu, a w końcu całkowita apatia.
Nawet jeśli rozpoznasz chorobę stosunkowo późno, kuracja z SERA baktopur direct pomoże i ochroni te ryby, które nie zostały Jeszcze zaatakowane. Instrukcja stosowania:
Dodaj jedną tabletkę na 50 litrów wody w akwarium. Upewnij się, że akwarium jest dobrze napowietrzane podczas kuracji. Odłącz system filtrowania CO2. Wyjmij węgiel z filtra.
Po trzech dniach, ich leczenia zmień częściowo wodę (ok. 50%). Jeżeli u ryb nadal są widoczne objawy choroby, kurację należy powtórzyć.
Jeżeli ryby są zdrowe po zmianie wody, musi być dodany SERA aciutan i SERA nitrivec. To jest bardzo ważne, gdyż SERA baktopur direct niszczy także pożyteczne bakterie w obydwu filtrach i akwarium. Dodatkowo zalecamy filtrację z SERA węglem super aktywnym.
w przypadku, gdy choroba Jest w stadium zaawansowania, zalecamy użyć SERA baktopur direct na krótki, ale intensywny okres czasu. W małym, plastikowym pojemniku wypełnionym 2 litrami wody akwariowej rozpuścić 1 tabletkę SERA baktopur direct.
Wpuścić chore ryby do tego pojemnika na 30 min, a następnie z powrotem umieścić je w akwarium.
Roztwór wylać i kontynuować kurację w akwarium w normalnych dawkach.
Po kuracji można wzmocnić ryby stosując preparat witaminowy SERA fishtamin.
SERA baktopur direct nie jest tolerowany przez bezkręgowce w akwariach morskowodnych. Zatem
kuracja chorych ryb musi się odbywać w oddzielnym pojemniku.
Skład: Nifurpirinol 27,6 mg, obojętny odczynnik wiążący do 1,0 g.                 
Nie może być stosowany dla zwierząt przeznaczonych do konsumpcji dla ludzi! 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Przechowywać w chłodnym suchym miejscu.
Nie może być używany po upływie daty ważności! Podczas stosowania SERA baktopur direct nie mogą być stosowane preparaty innych producentów. Wyłącznie dla zwierząt!"
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
kosiarka już nie żyje, jaka to choroba?
« Odpowiedź #4 : 2005-05-17, 13:22 »
dzięki, chociaz tego choróbska nie moge  określić:/ nie wiem, czy dobrą tabletkę kupiłam, wczoraj po zwiększeniu temperatury, odeszła moja ulubiona kosiarka :( . Dzisiaj danie nie mają już takiej duzej ilosci sluzu, ale straciły troche kolorki, są takie zmętniałe, dalej co jakis czas pokładają się na glebie i cały czas ruszają pyszczkami. Krosteczki (=ospa rybia chyba) poznikały zdaje sie całkowicie . Acha rybki mają też białe obwódki na płetwach.
Dzieki za instrukcję, ale tam nic nie jest napisane, po jakim czasie obniżyć temperaturę i że nie mozna podawać im w tym czasie pokarmu.
Przy okazji zobaczylam wczoraj, ze wylęgły się małe danie, widzialam, ze sie obściskiwały, ale ikry nigdy nie znalazłam, myślałam, ze zjedzona została, a tu maluszki, ale niestety nie mam szansy ich oddzielic, bo to są takie mikruski i chowają się (ale żabki są stale najedzone, wiec wątpię, aby którykolwiek przezył dłuzej).
acha - danie cały czas ruszają pyszczkami i te wargi mają teraz takie napuchnięte...
ogólny wygląd: poszarzałe, płetwy opadnięte, przy skrzelach i płetwach skóra różowa, na płetwach jasne obwódki.
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: jak sie powinno podawac leki w tabletkach?
« Odpowiedź #6 : 2005-05-18, 00:05 »
dzieki za pomoc, niestety choroby zidentyfikować na razie nie potrafię, mam za mało doświadczenia i pewnie różne gatunki ryb róznie się zachowują przy tej samej chorobie. Dzis kupilam sera mycopur (50ml , 12,40zł) i stosuję połowę dawki (czyli 10 kropel na 20 litrów), temperature troche obnizyłam, bo mi danie pływały tylko przy podłożu, albo się kładły, ale zdaje sie, ze to nie pomogło.
Kupiłam torebke wegla aktywowanego  (100 ml, 4,8ozł) po ilu dniach mam ją włożyć do filtra? Z tego co wiem, stosować max 2 tygodnie, ale czy pozniej mozna wykorzystać tą samą torebke ponownie? a jesli nie, to czy np moge sobie to podzielić i włożyć do jakiejś rajstopy, albo innego materiału (chodzi mi o to, jaki materiał bedzie mało szkodliwy, bo rajstopy sa chyba z nylonu, a to wlasnie w takiej nylonowej siateczce jest).
acha, czy te preparaty szkodzą roślinkom? bo i tak moje są słabiutkie i pokryte brązowym glonem :/, a na razie nie mam kasy na kombinowanie pokrywy z lepszym oświetleniem...
i jeszcze jedno, ktos mi polecił wsypać 2 do 4  łyzeczek soli, ale ta kuchenna jest na pewno jodowana, mozna taką użyć i jak to w ogole pomaga?
Probowalam zrobic fotke, zebyscie mi zidentyfikowali, ale danie mimo ze "obłożnie" chore i tak są zbyt ruchliwe żeby wyjść nierozmazane na fotce
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 24 zapytaniami.