Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mętna woda  (Przeczytany 2395 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatka **

  • Gość
Mętna woda
« : 2003-02-13, 17:31 »
5 dni temu kupiłam sobie 6 kątne 25 litrowe akwarium. Mam 3 Welonki. Wczoraj zmieniłam im wode bo była biała jakby ktoś dolał do niej szkalnki mleka. Zmieniłam im wode wieczorem. Wszystko dobrze umyłąm, wygotowałam kamyki i dolałam do czystej wody takiego płynu żeby woda sie nie robiłą szybko taka mętna. ten płyn jest z firmy Tropical a nazywa sie Cristal. Jest taki niebieski. Nalałam tego zgodnie z instrukcją.
Dzisiaj rano jak sie obudziłam woda znowu była cała biała.
Myślałam żeby nalać wode kupioną w skl;epie niegazowaną. Co o tym myślicie wszystkim myślicie ? Proszę poradziecie mi. To jest moje pierwsze akwarium.
Zapisane

myszka

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #1 : 2003-02-13, 17:33 »
Wiesz że woda musi odstać zanim wlejesz ją do akwarium?  ;)
Zapisane

Agatka **

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #2 : 2003-02-13, 17:35 »
Tak wiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mętna woda
« Odpowiedz #2 : 2003-02-13, 17:35 »

zorka

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #3 : 2003-02-13, 22:39 »
Woda do skwarium musi być odstana to prawda. Biała jak mleko woda oznacza, że nie wytworzyła się w niej jeszcze równwaga biologiczna. Proces ten może trwać nawet do 7 dni szczególnie przy nowym akwarium. To że wylałaś wodę a dodatkowo jeszcze wyszorowałaś całe podłoże zaburzyło całą tą równowagę. A dodatkowo dodałaś do wody Cristal tzw. wybielacz optyczny, który na tym etapie wcale nie pomaga. Następnym razem przy zmianie wody dodaj środek niwelujący chlor np. Antychlor firmy Tropical, lub Aqua safe firmy Tetra.
Powodzenia Zorka
Zapisane

Duszek

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #4 : 2003-02-13, 22:55 »
Woda może być biała jak mleko przez filtr ... albo napowietrzacz ...
Jeżeli filtr jest z napowietrzaczem ... i napowietrza poprzez bardzo drobne bąbelki powietrza i jest dość silny ... to może powodować podobne objawy ...
Widzisz po prostu powietrze w wodzie ...
Zapisane

Seader

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #5 : 2003-02-14, 16:33 »
O tym powietrzu to jeszcze nigdy nie słyszłem, to bardzo dziwne możesz coś więcej o tym powiedzieć ?
Właśnie najczęstrzym błędem jest wpuszczanie ryb odrazu do akwarium, należy to zrobić przynajmniej 7 dni później, a w szczególności welonki, które bardzo zanieczyszczają wodę. Nie powinno się również dawać nie sprawdzonych preparatów.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #6 : 2003-02-17, 12:36 »
Cytuj
O tym powietrzu to jeszcze nigdy nie słyszłem, to bardzo dziwne możesz coś więcej o tym powiedzieć ?


Co tu mówić ... wystarczy filtr z napowietrzaczem do akwa 100l umieścić w akwa 30l i po 6 lub 12 godzinach zobaczyć efekt ... woda mleko ... dosłownie ...
Zapisane

Seader

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #7 : 2003-02-17, 16:32 »
Takie przesycenie tlenem jest praktycznie nie do uzyskania(ruch wody),
zdażają sie zato zbyt duże ilości tlenu, gdy na rybach pojawiają się pęcheżyki powietrza, wyższe stęzenie jest praktycznie n i e m o ż l i w e.
A ehem... od kiedy tlen zmienia kolor wody ? Przecież jest przezroczysty jak ona, a może coś Ci się pomyliło ?
Zapisane

Duszek

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #8 : 2003-02-19, 10:57 »
Cóż ... jeżeli sądzisz ... że wiesz lepiej ... to żadne argumenty tego nie zmienią ...
Ja juz wypowiedziałem się w tym temacie ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mętna woda
« Odpowiedz #8 : 2003-02-19, 10:57 »

Seader

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #9 : 2003-02-19, 13:53 »
Wcale nie twierdze, że wiem lepiej, gdyby ktoś Ci coś powiedzał to byś mu od razu uwierzył bez zwarzania na własną wiedzę ? Interesuje mnie akwarystyka i wcale nie uwarzam że wszystko wiem, ale też nie uwerze we wszysko co mi się mówi. W życiu jest tak że to co się powie trzeba również udowodnić. A ja nigdy nie słyszałem, żeby woda robiła się mętna od zbyt dużej ilości tlenu.
Zapisane

Agatka **

  • Gość
Mętna woda
« Odpowiedź #10 : 2003-02-20, 14:48 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 23 zapytaniami.