Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: miało byc o rybce, jest o małym akwa.  (Przeczytany 2506 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
miało byc o rybce, jest o małym akwa.
« : 2006-03-10, 15:16 »
Chała bym mieć rybke :ryba: :taniec:,która będzie przedewszystkim łatwa w chodowli i tania(moje fundusze[tak nazywam kieszonkowe] wynoszom czasami co 2 tygodnie ,a czasami co tydzień 10zl).Rybka będzie musiała żyć w samotności bo 2 rybek mieć nie moge. Prosze doradźcie mi jaką rybka mam kupić, jak ją chodować i co będzie potrzebne by ją chodować. Za odpowiedzi z góry DZIĘKI!!
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #1 : 2006-03-10, 17:33 »
pytanie czy masz juz akwarium i osprzęt? bo sama rybka to niewielki koszt, ale szklo, pokrywa, filtr, grzalka to juz sa pewne koszta. jak zakladalam akwa 14 l dla bojka to kolo 100 zlotych wydałam... sama rybka i jedzenie dla niej to juz nie kłopot.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #2 : 2006-03-10, 17:38 »
Dokładnie. Akwa koniecznie prostokątne... ;) Jaką powierzchnię możesz zająć? Można od razu 25l to nie wielka różnica a coś.

I "hodować" nie "chodować", oraz "wynoszą", a nie "wynoszom"... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedz #2 : 2006-03-10, 17:38 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #3 : 2006-03-10, 18:11 »
nie mam jeszcze akwarium najlepiej żeby to byla mala rybka mieszcząca sie w takim ogrąglym akwrium
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

PorannaRosa

  • Gość
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #4 : 2006-03-10, 18:43 »
Na początek zapoznaj się z Akwarystyczne FAQ (jest trochę niedopracowane, ale poznasz przynajmniej podstawy).

Kula to nie jest dobry pomysł na akwarium.
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #5 : 2006-03-10, 19:18 »
Jeżeli chcesz w okrągłym akwarium to proponuje plastikową albo gumową ;) sama kiedyś trzymałam rybe w kuli i głupiała, nigdy juz nie popełnie tego błędu. Piękne są bojowniki, tak jak powiedziały dziewczyny 15-25l. I nie myśl że to będzie 20zł kosztowało, podlicz akwa i sprzęt. I niestety wodę trzeba grzać, obsadzić roślinkami, zakupić filtr. Sam filtr to koszt ok 30zł (z napowietrzniaczem). Musisz wiec zbierać pieniążki, bo w 20zł napewno sie nie zmieścisz ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #6 : 2006-03-10, 20:46 »
Cytuj
mala rybka mieszcząca sie w takim ogrąglym akwrium

w takim razie wyłącznie plastikowa...

powróć do pytania jak juz zakupisz normalne akwa. takie choćby 14 litrów prostokątne to wtedy bedziemy podpowiadac dalej.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #7 : 2006-03-10, 22:45 »
I co napisałam jako pierwsze: Dokładnie. Akwa koniecznie prostokątne... I co ania11o... Olała... Nie ładnie... ;)
Chcę Ci powiedzieć, że kule są droższe od normalnych akwariów, niewygodne, i tyle samo miejsca zajmujące normalne akwa więcej pomieści, więc po co kula. A to tylko minusy dla Ciebie, z perspektywy rybki jest ich o wiele więcej.

Przykład: kula ok. 12 l to koszt 50 zł, tyle to akwa 50 l kosztuje.
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #8 : 2006-03-11, 07:37 »
a ile kosztuje 14l i jakie jest duże?
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedz #8 : 2006-03-11, 07:37 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #9 : 2006-03-11, 09:57 »
około 20 złotych za akwa zapłacisz (przynajmniej w szczecinie). będzie bez pokrywy ale u szkalrza moz na dorobic szybkę (zapłaciłam 10 złotych) i uż przeciągi rybkom nie straszne :)
ja posząc o kosztach jęłam też przygotowanie oświetlenia, bowiem do małego akwa sami je robiliśmy :) a małe akwa jak sama nazwa wskazuje jest małe ;) niestety wymiarów nie podam bo teraz rybki w nim nie ma a jest w piwnicy.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tania,ladna i prozta w chodowaniu;)
« Odpowiedź #10 : 2006-03-11, 10:03 »
Ja mam 15-stke w piwnicy, to się zastanowię ile ma. O, nawe znalazłam w poczcie (hje, hje, nie ma to jak zostawiać sobie maile). Wedłóg tego co tu pisze to 34x20 - wysokosć 25. Hm, zaraz to policzę, bo nie zastanawiałam się, to był tylko tymczasowy domek myszy. No patrz... :P Wyszło 17l. To 15-stka będzie miała zapewne podstawa 30x20, wysokość 25.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 25 zapytaniami.