Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nowe akwarium i pokrywa  (Przeczytany 2521 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_K_U_B_A_

  • Gość
nowe akwarium i pokrywa
« : 2006-04-03, 17:19 »
mam dwa pytania:
1. Ile około kosztuje akwarium 120 litrowe
2. Czy można samemu zrobić do niego poktywe i jak tat to w jaki sposób (bo słyszałem że taki pokrywy bardzo drogie teraz są  :P)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #1 : 2006-04-03, 18:34 »
takie akwa kosztuje ok 150 zł a pokrywa drugie tyle.
Ale jesli porozmawiasz w sklepie to może Ci skleją np na zamówienie  pod wymiar. W moim sklepie skleją mi mniej więcej w takiej cenie jak litraż, czyli 120 l to 120 zł ;)

pokrywę można ewentualnie gdzies zamówić z jakiejś przezroczystej pleksi lub innego tworzywa...w hurtowniach takich płyt moga Ci przyciać na wymiar.
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #2 : 2006-04-03, 22:23 »
a takie klejone akwa profilowane też kleją?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedz #2 : 2006-04-03, 22:23 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #3 : 2006-04-04, 00:59 »
chodzi Ci o zaokrąglone szyby?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #4 : 2006-04-04, 09:35 »
a po co ci profilowane? zwykłe proste sa nie tylko tańsze ale i łdniej ryby widać bo bez zniekształceń :) zreszta i rybom świat zza prostej szyby bardziej sie bedzie podobał.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

_K_U_B_A_

  • Gość
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #5 : 2006-04-04, 17:10 »
a gdzie można kupić taką pleksje i ile kosztuje???
znacie jakieś fajne stronki o sprzęcie akwarystycznym???
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #6 : 2006-04-04, 19:08 »
a jeśli chodzi o pokrywe-Czy moge ją zrobić za pomocą płytek szkła i korków?Bo kumpel mi mówi że potrzeba mi 8 korków i  tej samej wielkości 3 płytek ze szkła,które kładzie się na poustawiane z jednej strony akwa (lewej-po 4 tworzące kwadrat-i z prawej tak samo) i na to kładziemy płytki-ale pośrodku jest dziura na którą kładziemy trzecią płytke która opiera się na 2 pozostałych i  którą  możemy przesuwac lub całkowiecie odkładać-czy to jest ok?Odpiszczie mi bo z tą pokrywą mam problem od dawna..:(
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #7 : 2006-05-03, 00:45 »
A moje następne będzie proste - lepiej wszystko widać i lepsze fotki wychodzą
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #8 : 2006-05-03, 19:54 »
Czy rybki "ładnie" widać to rzecz gustu, jednak zniekształcenia wizualne to fakt. Tak więc wg mnie akwaria proste są pod tym względem lepsze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedz #8 : 2006-05-03, 19:54 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #9 : 2006-05-04, 20:54 »
cóż ja mam profilowane i od dłuższego patrzenia z bliska bolą oczy bvo to jest tak jakbym patrzyła przez mocne okulary. Lepsze są proste ale lepsze takie niż żadne :P
Hum wszyscy mówią ze rybo bla bla świat z za szyby. Ale przyjżyjcie się dobrze, że w akwariach woda powoduje efekt lustra weneckiego. My widzimy to co jest po drugiej stronie akwarium (ścianę albo coś innego) ale ryba widzi swoje odbicia i ma jakby lustrzany pokoik. Dlatego bojki często jak głupie atakują ściany akwarium (przynajmniej mój tak robił :D)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

PorannaRosa

  • Gość
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #10 : 2006-05-05, 16:40 »
No proponuję Dory mały eksperyment  :D, zanurz głowę w akwa i powiedz, czy widzisz odbicie w szybie czy też więcej. Wszystko zależy od kąta patrzenia. Patrząc na wprost widzimy to co znajduje się za szybą, jeżeli jednak powierzchnia szyby nie znajduje się na wprost naszych oczu widzimy w niej odbicie. Przypuszczam, że ryby mające oczy po bokach głowy dobrze widzą świat za szybami po bokach ich ciała, natomiast gdy szyba znajduje się z przodu ich głowy widzą odbicie -(inny kąt patrzenia na szybę) - co tłumaczyłoby atakowanie szyby będącej na wprost przez niektóre ryby. Ależ nas wzięło na przemyślenia  :shock: :P
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: nowe akwarium i pokrywa
« Odpowiedź #11 : 2006-05-13, 22:19 »
a ja miałam neonke co goniła swoje odbicie :P :lol:

_k_u_b_a_ masz filter??  bo sam napowietrzacz nie wystarcza, ryby okropnie brudzą, a bez filtra u mnie sie nie obejdzie :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.