Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wymiana wody  (Przeczytany 1884 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wymiana wody
« : 2003-04-02, 09:08 »
Co ile czasu?
Ile procent wody w akwa? (20%? 30%?)
Czy woda może być świeżo z elektorciepłowni, ale uzdatniona uzdatniaczem firmy SERA Aqutan?

Chcę dzisiaj wymienić wodę w akwa, ale nie wiem przede wszystkim, czy woda musi być odstana, czy uzdatniona już jest dobra?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wymiana wody
« Odpowiedź #1 : 2003-04-02, 13:07 »
Wode podmieniaj co około tydzień 20-30%,  ja na moje 120l. wymieniam 2,5 wiadra co tydzień. Woda musi być odstała najlepiej nalej sobie już teraz i postaw w ciche, niezakurzone miejsce na 2-3 dni, tyle wystarczy aby chlor wyparował. Możesz pużniej dodać odkażalnik.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Wymiana wody
« Odpowiedź #2 : 2003-04-02, 14:13 »
Harpia ... mam pytanie ... czy samo odstawanie wody ... zmienia jej Ph ...?

Ph mojej wody wynosi 8 ... ale w akwa mam 4 ... i muszę ją sztucznie podwyższać ... co może powodować takie znaczne obniżenie ...?

6 - 5,5 by mnie zadowoliło ... ale 4 ...?

podmieniam 10% wody ... zwiększyć ... ? Jak sądzisz ... ? W akwa nic złego się nie dzieje ... ale 4 to jednak chyba mało ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wymiana wody
« Odpowiedz #2 : 2003-04-02, 14:13 »

Asmi

  • Gość
Wymiana wody
« Odpowiedź #3 : 2003-04-02, 16:02 »
Duszek, a nie masz w filtrze torfu? Bo on potrafi obnizyc pH, ale mysle ze nie do tego stopnia. Moze sproboj wlozyc do akwa jakas skalke wapienna.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wymiana wody
« Odpowiedź #4 : 2003-04-02, 20:45 »
Duszku niewiem co tak mocno obniża pH. Może odstanie wody?? niewiem. Co do torfu ma on dwie wady. po pierwsze nie zawsze skutkuje, po drugie twoje akwarium zacznie śmierdzieć jak bagno. Jeżeli zmieniasz 10% i jest ok. to poco zmieniać. Niech będzie jak jest.  
pozdrawiam!!!      
Ja też musze sztucznie podwyższać pH wody, niemam innego wyjścia, u mnie woda z kranu ma 3,5 i podciągam do 5 - 6.    
Jeżeli ktoś ma dobry sposób na podwyższenie pH bez użycia preparatów lub torfu to słucham :)))
Zapisane

Duszek

  • Gość
Wymiana wody
« Odpowiedź #5 : 2003-04-02, 21:42 »
Nie mam torfu ... a w skałkę już się zaopatrzyłem ...  :) Pare tygodni temu ... tak myślesobie o tym PH ... może sktaplająca woda ... obniża je ... wiecie parowanie ... i skkraplanie ...  ??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wymiana wody
« Odpowiedź #6 : 2003-04-02, 23:15 »
Bardzo możliwe, ale wtedy pH chyba by wzrosło (stężenie) niewiem, może to taka woda? Ja niekiedy dla urozmaicenia używam czystej wody ze studni, nie musze nic używać świeża woda ze studni ma 5,5 pH. Jak w morde szczelił:))
Zapisane

Duszek

  • Gość
Wymiana wody
« Odpowiedź #7 : 2003-04-03, 07:33 »
Wiesz, że to może być to ... ja tez czasem używam wody ze studni ... szczególnie latem ... częściej i więcej podmieniam wodę ... tak radzę sobie z wysoka temp. ... i wtedy woda ze studni ... jest niezastąpiona ...
Nigdy jej nie badałem ... teraz to zrobie ... dzięki ...
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Wymiana wody
« Odpowiedź #8 : 2003-04-03, 11:34 »
U mnie 2 razy w roku i ryby się rozmnarzają i jest OK
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wymiana wody
« Odpowiedz #8 : 2003-04-03, 11:34 »

Asmi

  • Gość
Wymiana wody
« Odpowiedź #9 : 2003-04-08, 17:08 »
Cytat: Duszek

6 - 5,5 by mnie zadowoliło ... ale 4 ...?

podmieniam 10% wody ... zwiększyć ... ? Jak sądzisz ... ? W akwa nic złego się nie dzieje ... ale 4 to jednak chyba mało ...



A moze  Duszek sproboj podniesc pH dodajac sody spozywczej. Moze byc lyzeczka na 150 litrow wody.

Albo pisales, ze masz kubelek to moze lepiej bedzie do niego wpakowac zwirek koralowy. Jest on wapienny wiec moze pomoze.
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Wymiana wody
« Odpowiedź #10 : 2003-04-12, 15:26 »
W moim akwa woda jest wymieniana co tydzień na odstaną wodę.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 26 zapytaniami.