Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak doprowadzić stare akwa do stanu używalności?  (Przeczytany 2016 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kareena

  • Gość
Mam akwarium, które przeleżało długo w piwnicy. Na pewno muszę domyć ciepłą wodą, ale nie wiem jakimi środkami można je odkazić? Proszę o porady ;)

I dodatkowo mam pytanie - w czym wykąpać nowo zakupione ryby, żeby zmniejszyć ryzyko zarażeń?
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Jak doprowadzić stare akwa do stanu używalności?
« Odpowiedź #1 : 2007-02-02, 12:59 »
MFC kup :D
Zapisane
The Beatles

kareena

  • Gość
Odp: Jak doprowadzić stare akwa do stanu używalności?
« Odpowiedź #2 : 2007-02-07, 17:06 »
MFC na ryby czy na akwarium?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak doprowadzić stare akwa do stanu używalności?
« Odpowiedz #2 : 2007-02-07, 17:06 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Jak doprowadzić stare akwa do stanu używalności?
« Odpowiedź #3 : 2007-02-09, 00:54 »
A po co od razu taką ostrą chemią w ryby  :roll:
Nowe rybki wybieraj zdrowe po wyglądzie, jak zauważysz choć jedną chorą to nie kupuj bo szkoda pieniędzy.
Kwarantanna nowo nabytych ryb i roślin trwa średnio 2 tygodnie i nie polega ona na dobijaniu osłabionych przebywaniem w sklepie ryb chemią tylko jest to obserwacja czy nie występują objawy ewentualnych chorób.
Poza tym po co wydawać wogóle pieniądze na drogie i z niepewnego źródła rybki jak możesz ja kupić po cenie symbolicznej bądź nawet dostać za darmo (w przypadku ryb żyworodnych) od innych akwarystów w twoim mieście, w ten sam sposób możesz dostać roślinki, każdy raz na jakiś czas robi przycineke w akwarium i większość z tych roślin ląduje w koszu, ktoś się napewno z tobą podzieli.  :wink:
 Lepiej za zaoszczędzone w ten sposób pieniążki wydać na dobry pokarm, witaminy itp.



Akwarium wsadź do wanny, wypłucz dokładnie z kurzu i wszelakich piachów itp. Weź z kuchni ocet i nowy zmywak, nalej ocet na gąbkę (najlepiej rób to w rękawiczarkach bo skóra łapek ci ucierpi) i czyść dokładnie tym szyby, wszystko puści włącznie z osadem z kamienia. Potem dokładnie wypłucz akwarium i śmiało postaw gdzieś w pokoju.
Przygotuj stolik, połóż na nim albo styropian (wystarczy nawet 0,5 cm albo coś co chcesz użyć za podkładke, ja mam styropian na blat, na to ceratkę i na to akwarium - wygląda jak obrus, a jak sie zabrudzi to szmatka w łapki i ścieram). Wsyp żwirek kwarcowy czy co tam chcesz, zalej 1/2 lub 1/2 zalezy jakie masz wysokie, wsadź rośliny i dekoracje, dolej wody - tylko pamiętaj aby ta woda była mocno napowietrzona przed wlaniem żeby nie zniszczyć roślin chlorem i aby miała odpowiednią temperature - wsadź sprzęt tj filtr, termometr i ewentualnie grzałkę jak zachodzi taka potrzeba, uruchom filterek no i niech sobie akwarium dojrzewa 3-4 tygodnie, w tym czasie nie nawozisz roślin, jedyne co robisz to oświetlasz 12h/dobe i doglądasz czy wszystko działa (filtr chodzi 24h cały czas, możesz wyłączyć puszczanie bąbelków to cie denerwować nie będzie). W tym czasie akarium się ustabilizuje, bakterie wytworzą się tam gdzie powinny, rośliny ukorzenią a ty będziesz miała dużo czasu do zastanowienia się jakie chcesz ryby.

Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Jak doprowadzić stare akwa do stanu używalności?
« Odpowiedź #4 : 2007-02-09, 12:59 »
ale bez chemi nie wiadomo co w tym akwa było prawda Kesi ?? wiec poco ryzykowac zycie i zdrowie rybek ?? a ten okres oczekiwania to bm skrócił do 2/3 tygodni
Zapisane
The Beatles

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Jak doprowadzić stare akwa do stanu używalności?
« Odpowiedź #5 : 2007-02-09, 13:01 »
aaa i proponuje pianke pod akwa i bez żadnych cerat (jak u babci hahaha) !
Zapisane
The Beatles

kareena

  • Gość
Odp: Jak doprowadzić stare akwa do stanu używalności?
« Odpowiedź #6 : 2007-02-12, 19:06 »
Akwarium bedzie do kwarantanny takze roslin w nim nie bedzie :) dziekuje za odpowiedz :)

aha i skoro zahaczylismy o dobry pokarm - co polecasz? :) na razie uzywam tropicala. na allegro zauwazyłam ze mozna kupic jaja artemii do hodowania. wie ktos na czym taka hodowla polega? moge na to przeznaczyc akwarium 15 L. oswietlenia nie mam, jest ono potrzebne??
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 25 zapytaniami.