Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kocia podróż pociągiem ...  (Przeczytany 3158 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Limoli

  • Gość
Kocia podróż pociągiem ...
« : 2005-06-10, 19:08 »
Niedawno dostałam malutką kotkę, bardzo na nią czekałam i jest najcudowniejszym zwierzęciem pod słońcem =^.y.^= (miłość od pierwszego wejrzenia :D ), ale w sumie dostałam ją dwa tygodnie przed wyjazdem na miesiąc nad morze (mieszkam niedaleko krakowa) nie chce zostawiać mojej Lilu tutaj w rekach nieodpowiedzialnego brata! Jednak nigdy nie jeździłam z kotem pociągiem i pojęcia nie mam co musze przyszykować i czy w intercity sa jakies przepisy dotyczące przewozu zwierzątk. Duzo tu już czytałam o stresie zwiazanym z nowym miejscem i samym transportem, ale jak mowiłam kotka jest malutka ma niecale dwa miesiace wiec mam nadzieje że ten aspekt się mocno na niej nie odbije.
Zwracam sie z wielką prośbą o pomoc, jak zapewnić kotu bezpieczną podróż? i czy ktokolwiek wie coś o przepisach przewozu kotów w icc? Pdróż bedzie trfać ok 6-7h. Prosze o dokładna instrukcje :3
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: Kocia podróż pociągiem ...
« Odpowiedź #1 : 2005-06-12, 10:56 »
Witaj:)
Ja jechalem juz z kotem pociagiem i w naszym przypadku nie bylo zadnych problemow. z tym ze jechalem pospiesznym i podroz trwala kolo 7 godzin. Na kota nie trzeba kupowac biletu z tym ze kot musi byc w kontenerku. i chyba trzeba miec ksiazeczke zdrowia ze szczepieniem na wscieklizne. Choc moj kot nie mial takiego szczepienia i nikt sie nie pytal o to ale ponoc takie cos trzeba miec.Jechala w tym czasie dziwczyna tym samym pociagniem i wiozla dwa koty i koty spokojnie zniosly podroz. Wiesz musisz sprubowac zabrac gdzies kotka czy autobusem czy pociagiem zeby zobaczyc jak ona reaguje, jesli bedzie szalec i widac bedzie ze jest przerazona trzeba bedzie z wetem pogadac przed wyjazdem zeby podac jej tabletki uspokajajace i poprostu droge przespi.Ale niektore koty lubia podrozowac i nie ma zadnych problemow.
Pozdrawiam i zycze udanej drogi.
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Kocia podróż pociągiem ...
« Odpowiedź #2 : 2005-06-19, 18:10 »
kot w odroznieniu do psa nie musi posiadac szczepienia przeciwko wsciekliznie przy podrozach srodkami komunikacji publicznej. teraz troche dziwnie bedzie, bo jak zabierasz go na dwor to jednak polecalbym szczepic kiciaka i wziac swiadectwo, bo nie kazdy kanar wie jakie sa przepisy, a i nerwowym wspolpasazerom mozna pyszczek zamknac takim papierkiem. Jak wspominalem kot wychodzacy na dwor powinien byc szczepiony dla jego i wlasciciela bezpieczenstwa. Pierwsze podroze z moja kicia pociagiem byly na zasadzie, ze "jestem przerazona i schowam sie w najciemniejsze miejsce kuferka", a teraz siedze sobie na kolanach u pana, a czesciej na stoliku przed oknem i ogladam umykajacy swiat. Zabierz wode i miseczke moze troche zarcia czasem miseczka na zwirek, ale b.zadko sie to przydaje. polecam szeleczki ze smyczka. masz w tym momencie kota pod kontrola, a nie jest zamkniety w kuferku i przy swoim opiekunie zawsze bedzie mniej stresu. Ze srodkami uspokajajacymi bym uwazal, dopoki nie poznasz reakcji kota na nie. Nie twierdze ze nie wolno ich stosowac! Sprawdz wczesniej w domu, poobserwoj zwierzaka i spokojnej drogi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kocia podróż pociągiem ...
« Odpowiedz #2 : 2005-06-19, 18:10 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 26 zapytaniami.