Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kicia gryzie zawzięcie metal???  (Przeczytany 3966 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzanka

  • *
  • Wiadomości: 16
Kicia gryzie zawzięcie metal???
« : 2008-07-05, 16:22 »
Nie wiem czy inne koty tez to robią, ale moja kotka codziennie nad ranem gryzie lampę tzn. metalową lampę.Robi to z takim zawzięciem, że zastanawiam się czy nie brakuje jej jakiś witamin? Ostatnio rowniez liże metalowe klucze.Może ktoś też się spotkał z takim zachowaniem kota? Proszę o odpowiedzi.Pozdrawiam wszystkich kociarzy!!!
Zapisane

kotolotekk

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kicia gryzie zawzięcie metal???
« Odpowiedź #1 : 2008-07-17, 04:14 »
Koty miewają swoje dziwactwa, ale też takie zachowanie może być oznaką jednej z wielu dolegliwości. Z tego, co udało mi się doczytać w różnych źródłach, lizanie metalowych przedmiotów może (choć oczywiście nie musi) oznaczać chorobę nerek lub wątroby, cukrzycę, czy zaburzenia hormonalne. Warto zrobić badania krwi i moczu, choćby po to, żeby wykluczyć te ewentualności.

Pomijając już wszystko inne, zadbaj też koniecznie o to, by zwierzę nie zdrapywało i nie połykało warstwy farby czy innego środka, którym dany przedmiot może być powleczony. Dodatkowo niektóre związki metali są toksyczne same z siebie i zdrapywanie choćby ich małych drobinek może odbić się na zdrowiu zwierzaka.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 23 zapytaniami.