Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Neverhood  (Przeczytany 1145 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wunderwaffe

  • Gość
Neverhood
« : 2006-09-25, 17:13 »
Rok 1996.
Ekipa składająca się z kilku(nastu) facetów z DreamWorks, zajmujących się dotąd filmami, postanawia stworzyć grę, jakiej jeszcze nie było- plastelinową!
Z 5 ton plasteliny (niektóre źródła podają informacje o 3 tonach, jeszcze inne- 30) zbudowali świat, w którym będzie toczyła się akcja gry. Został nazwany Neverhood'em.
W grze wcielamy się w niezbyt inteligentnego, ale na pewno sympatycznego bohatera- Klaymena. Nim rozwiązujemy skomplikowane łamigłówki, dzięki którym otwierają nam się przejścia do dalszych partii plastelinowej krainy. Z kaset zbieranych po drodze dowiadujemy się jaka jest nasza misja.
Neverhood został stworzony przez Hoborga. Zajęło mu to kilka lat. Stworzył go, by czuć się szczęśliwym, ale mimo to, był smutny, ponieważ był sam. Postanowił zrobić sobie przyjaciela.
Z korony wyjął ziarenko życia, rzucił je na ziemię, i pojawił się przyjaciel. Hoborg dał mu na imię Klogg. /Klogg był bardzo podobny do Klaymena/.
Bardzo szybko się jednak okazało, na czym zależy Kloggowi- na koronie. Nie wystarczało mu, że cały ten świat jest do jego dyspozycji, on chciał mieć władzę!
Po jakimś czasie, gdy Hoborg siedział na swoim tronie i planował, kogo jeszcze stworzyć, Klogg zrealizował swoje marzenie- zabrał mu koronę i sam ogłosił się władcą Neverhood. Gdy założył ją na głowę, zupełnie się zmienił- oczka mu wyszły na wierzch, jedno zrobiło się czarne, a drugie białe, zamiast palców dostał pazury, oraz w zamian za poprzednie wdzianko- spódniczkę ;] /każdy może to widzieć inaczej, ja widzę spódniczkę i to mi się podoba/.
Hoborg zapadł w sen, gdyż okazało się, że korona była tajemnicą życia.
Naszym zadaniem jest odzyskać koronę.

Zdecydowanym plusem gry są przezabawne filmiki / szczególnie ten ostatni x] /, świetna jak na te czasy grafika i idealnie dopasowująca się do atmosfery gry muzyka, skomponowana przez Terry'ego Scotta Taylora.

Archiwum neverhood.com

Neverhood TV (filmiki z I i II części gry, bez tych "kluczowych", jak np. walka Billa z Clockwork Beast)

Najlepsze Neverhood'zkie Fan Arty

Polska strona

Jeśli nie graliście- polecam!
A jeśli ktoś zna... jaki był wasz ulubiony bohater/ filmik/ łamigłówka i dlaczego? :]

mam nadzieję, że ktoś przeczytał to całe...
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Neverhood
« Odpowiedź #1 : 2006-09-25, 21:32 »
kocham tą gre, choć nie pamiętam dokładnie o czym była bo ostatni raz grałam w nią jak miałam z 8 lat xD
Zapisane
emocjonalne kanapki

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Neverhood
« Odpowiedź #2 : 2006-10-07, 00:30 »
kocham tą gre, choć nie pamiętam dokładnie o czym była bo ostatni raz grałam w nią jak miałam z 8 lat xD
Noo, dokładnie :P Ja właśnie też miałam ok. 8 lat, jak w to grałam (nałogowo) :lol: Ale pamiętam, że miejscami trochę się tego bałam :P Chyba jeszcze gdzieś mam płytkę... :mysli:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Odp: Neverhood
« Odpowiedz #2 : 2006-10-07, 00:30 »

kasja

  • Gość
Odp: Neverhood
« Odpowiedź #3 : 2006-10-10, 18:54 »
Ja niedawno przypomniałam sobie, to jest świewtna przygodówka. Tylko chodzenie po tym długim korytarzu jest irytujące...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 24 zapytaniami.