Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D  (Przeczytany 2265 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
No wiec mowa tu o filtrze, już chyba 5 raz oddalismy do sklepu ( kupilismy w zoologicznym w TESCO ) ciągle sie psuje... od kupienia jego co jakies 2 miesiace musielismy oddawac, no i naprawiali, ale to miesiac trwa...ten filtr nazywa sie Aqua Clear... może ktoś zna jakieś dobre filtry ktore sie ciagle nie psuja? no i po przystepnej cenie :) albo może ktos z Krakowa bedzie znal dobry filtr to by mi tez powiedział gdzie mozna go kupic  ;)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #1 : 2004-03-25, 13:38 »
AquaEl fan typ 1 lub 2  (Jakie akwa?)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #2 : 2004-03-25, 17:12 »
To macie pecha.. ja mam ten sam "filtr z hipermarketu" i pracował łeb w łeb z "eheheheimem" .... 8!!! LAT !!!.
Kupiłem drugi taki sam i ten łazi juz 1,5 roku..
  moze cos u was z gniazdkami jest czy co :? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedz #2 : 2004-03-25, 17:12 »

Ellen

  • Gość
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #3 : 2004-03-25, 19:41 »
Moj Aqua Clear 200 przestal dzialac po 4 miesiacach  :roll:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #4 : 2004-03-25, 20:00 »
Ochrona praw konsumenta.

Konsumentowi przysługują prawa, które muszą być respektowane przez sprzedawców. Oto niektóre z nich:
- Prawo do bezpieczeństwa (służą temu kontrole SANEPID-u).
- Prawo wyboru dóbr i usług.
- Prawo uzyskania informacji o towarze (cena, sposób używania, przechowywania itd.), warunkach sprzedaży, gwarancji.
- Żądanie warunków techniczno-organizacyjnych umożliwiających dokonania wyboru towaru np. przez zademonstrowanie towaru.
- Otrzymania dokumentów związanych z towarem np. gwarancji, instrukcji w języku polskim, wszystkich elementów przynależnych towarowi.
- Żądania wydania towaru i dowodu sprzedaży (np. paragon).
Prawo do reklamacji. Żądanie zapakowania towaru.
Reklamacji klient może dokonać na podstawie:
1. Odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru z umową.
Istnieje na mocy prawa i żadna umowa ani oświadczenie nie może jej zmienić lub ograniczyć.
Niezgodność towaru z umową występuje gdy towar:
- nie odpowiada opisowi podanemu przez sprzedawcę
- nie odpowiada zapewnieniom sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela w opisie dołączonym do towaru lub w jego oznakowaniu
- nie odpowiada zapewnieniom podawanym w reklamie
Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, to konsument może żądać:
- Doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową poprzez jego naprawę lub wymianę na nowy. Naprawa lub wymiana jest nieodpłatna. W takiej sytuacji sprzedawca ma obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego (np. kosztów montażu i demontażu, transportu i uruchomienia).
- Jeżeli naprawa lub wymiana są niemożliwe albo wymagają nadmiernych kosztów bądź narażają kupującego na znaczne niedogodności, konsument może żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy.
Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową, jeżeli kupujący stwierdzi tę niezgodność przed upływem 2 lat od wydania towaru przez sprzedawcę. W przypadku wymiany towaru na nowy termin 2 letni biegnie na nowo. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, sprzedający i kupujący mogą wspólnie zgodzić się na skrócenie tego terminu, jednak nie może być on krótszy niż 1 rok.
Klient reklamację musi zgłosić do 2 miesięcy od zauważenia niedogodności. Sprzedawca musi ustosunkować się do żądań konsumenta do 14 dni, jeżeli tego nie uczyni oznacza to, że uznał je za uzasadnione!
2.Gwarancji.
Jest dobrowolna nie ma obowiązku jej udzielania. Udzielają jej producenci, ale też mogą hurtownicy i sprzedawcy. Czas trwania gwarancji zależy od gwaranta. Sposoby załatwiania reklamacji to: naprawa lub wymiana, decyduje o tym gwarant. Czas gwarancji rozpoczyna się na nowo po wymianie i naprawie ważnej części. Dowodem udzielania gwarancji jest dokument gwarancyjny – karta gwarancyjna. Najczęściej gwarancja występuje przy zakupie: towarów AGD, RTV, sprzętu zmechanizowanego itd.
Odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność z umową i gwarancja nie wykluczają się wzajemnie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po 1 możesz żądać w tym przypadku zwrotu pieniędzy lub wymiany na nowy !!!
Po 2 czemu dajesz im się tak wrabiać !!!
Po 3 napisz PODANIE REKLAMACYJNE i PROTOKÓŁ REKLAMACYJNY, a nie oddawaj cholerstwa na gwarancję !!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #5 : 2004-03-26, 16:22 »
kesi, przeciez napisalam ze ciagle oddaje, dostaje nowy i po dwoch miesiacach kazdy nowy mi sie zepsol, Galago De Codi - nic nie mam z kontaktami, jest zawsze ten sam problem - jakby "dziala" tylko woda sie nie leje ta fontanna ...
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #6 : 2004-03-26, 16:30 »
Jeżeli naprawa lub wymiana są niemożliwe albo wymagają nadmiernych kosztów bądź narażają kupującego na znaczne niedogodności, konsument może żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy.
 :wink:

Poroste ODSTĄP OD UMOWY i niech ci kase zwrócą.
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #7 : 2004-03-26, 16:33 »
Cytuj

Jeżeli naprawa lub wymiana są niemożliwe

powtorze 3 raz - cok. 5 razy oddawalam i dostawalam zawsze nowy i sie nowe tez psuly  :?
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #8 : 2004-03-26, 17:18 »
naraża cię to na nadmierne koszty i niedogodności więc masz prawo odstąpić od umowy
możesz napisać że z powodu nagminnej wady która występuje w każdym z filtrów odstępujesz od umowy sprzedażowej i żądasz zawotu kosztów  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedz #8 : 2004-03-26, 17:18 »

Ellen

  • Gość
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #9 : 2004-03-26, 17:29 »
Czy to wyglada tak, ze silniczek dziala i zasysa wode, ale ona nie wylatuje do akwa? W moim filtrze tez tak sie zrobilo. Podobno ma to zwiazek z zapowietrzaniem sie filtra. Po rozkreceniu go i zlozeniu ponownie dziala dobrze przez kilka dni, nastepnie znowu sie zapowietrza itd. Juz nie mialam sily do mojego filtra, wymienilam na AquaEl.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #10 : 2004-03-26, 17:47 »
Kraków dnia 3.02.2002 r.


 

 

 

 

PROTOKÓŁ REKLAMACYJNY NR tu sobie babka wpisze (wszędzie gdzie zostawie puste )


 

 

Sporządzony w dniu (dzień w którymto dajesz czyli np 3.02.2002 r.) w związku ze zgłoszeniem reklamacji nr................. z dnia ..................

Imię i nazwisko nabywcy ..................................................................... ..................................................................

Dokładny adres ..................................................................... ..................................................................... .............

Nr telefonu ..................................................................... ..................................................................... .....................

Data nabycia towaru .............................................................. nr r-ku ....................................z dnia ...................

Rodzaj towaru ...........filtr akwariowy........... typ ...........Aqua Clear.................

cena ............................................ data produkcji ...................................... wykończenia .....................................

Producent .................jaki tam masz ;-)..................................................................... ................................

Transport : własny, nabywcy, sprzedawcy*) skreśl to co podkreśliłam

Dokładny opis wad ........wada silniczka , silniczek dziala i zasysa wode, ale ona nie wylatuje do akwariu, ma to zwiazek z zapowietrzaniem sie filtra. Wada ta powtarza się w każdym kolejnym towarze lub występuje w całej partji towaru znajdującym się w sklepie, ponieważ ujawnia się w kolejnych filtrach, które zostają wymianniane................................

jednostka odpowiedzialna za powstałe wady ....sprzedawca z tytułu odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru z umową.............

Żądanie nabywcy co do sposobu załatwienia reklamacji .......odstąpienie od umowy.........

Opinia pracownika/rzeczoznawcy..........................................................................................................................

..................................................................... ..................................................................... .........................................

Decyzja pracownika handlu ..................................................................... ...............................................................

..................................................................... ..................................................................... ..........................................

 

Imię i nazwisko

Sprawdzającego reklamację

...............................................                                                                                                                             ...........................................

PODPIS                                                                                                                                                              PODPIS NABYWCY

 

 

poproś aby ci babka wpisała datę bo jeżeli nie będziesz miała pisemnej odpowiedzi w ciągu 14 dni od pozostawienia tego w Tesco to możesz uznać że reklamacja została przyjęta (nie daj sobie kitu wciskać)

jeżeli ci napiszą odmownie to zwróć się do osób zajmujących się prawami konsumena (napewna są takie w urzędzie), mogą oni ci pomuc załatwić reklamację

w wypadku odmowy musi być racjonalne uzasadnienie, jeżeli cię ono obraża możesz wytoczyć im sprawę cywilną - zwykle takie sprawy są wygrywane a koszty pokrywa pozwany czyli tesco

Jak chcesz coś wiedzieć więcej to napisz ;-)
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #11 : 2004-03-26, 17:51 »
po pierwsze - nie kapuje
po drugie - kurde, nie trzeba az takiego zamieszania robic o to, ze jakies pisma itp  :wink:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #12 : 2004-03-26, 18:25 »
Niestety takie są przepisy i trzeba jak się chce zgłaszać reklamację.
Większość ludzi nie zna swoich praw a sprzedawcy to wykorzystują :grr:
Ja muszę je wszystkie znać na pamięć bo w kwietniu zdaje na technika  :)
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #13 : 2004-03-26, 18:55 »
hmm to moze jeszcze raz powtoze moje zdanie ( bo to jest wazne )
 :wink: No wiec mowa tu o filtrze, już chyba 5 raz oddalismy do sklepu ( kupilismy w zoologicznym w TESCO ) ciągle sie psuje... od kupienia jego co jakies 2 miesiace musielismy oddawac, no i naprawiali, ale to miesiac trwa...ten filtr nazywa sie Aqua Clear... może ktoś zna jakieś dobre filtry ktore sie ciagle nie psuja? no i po przystepnej cenie  albo może ktos z Krakowa bedzie znal dobry filtr to by mi tez powiedział gdzie mozna go kupic :wink:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #14 : 2004-03-26, 19:19 »
Aqua El są dobre  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedz #14 : 2004-03-26, 19:19 »

Żabka

  • Gość
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #15 : 2004-03-28, 19:31 »
ja zaraz sprawdze, jaki mam filterek... Mam Aqua Clear, dziala bez zarzutu juz osiem miesiecy :)

P.S. A gąbke wymieniacie? :wink:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #16 : 2004-03-28, 19:41 »
nio tak, ale i tak ciagle sie psuje  :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #17 : 2004-03-30, 22:37 »
Ale masz pecha do tych filtrów.
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #18 : 2004-03-31, 01:20 »
na wstepie witam po dluuuuzszej przerwie ;)

dorzuce swoje 3 grosze - filtry aquaela nie sa OK!!! w ramach oszczednosci sa one wykonywane z coraz to gorszej jakosci materialow wiec poprostu decydujac sie na ta firme to jest loteria :) osobiscie uzywam teraz tylko 1 ich filtra (turbofilter) jako wspomagajacego i jak narazie jakos zipie ;)

co do pytania co polecam to odp zalezy od tego jakiej wielkosci jest baniak i jaka kwota dysponujemy!!! prawda jest taka ze filtry wewnetrzne sluza tylko do napowietrzania i zbierania z syfu z wody (czyli filtracja mechaniczna)!!! jezeli jest to akwa tak ok 80-200l to np na allegro mozna znalezc juz za ok 90zl Eheima 2213, do tego zaworki + wklady i w 150zl mozna sie zamknac z filtrem z prawdziwego zdazenia!!! niewiele tansze sa wewnetrzne filtry Eheima czy Tetry (ich wykonanie jest duzo solidniejsze od aquaela (choc juz 1 wew. eheim mi padl), cena 2x wyzsza, zas efekt koncowy taki sam :P)!!!

pozdrawiam
Zapisane

berserker16

  • Gość
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #19 : 2004-03-31, 17:04 »
Ja mam filtr aquaela i jest ok, cio prawda ma juz z 6 lat ale wszystko hula , ngdy sie nie zepsuł  :D
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #20 : 2004-05-24, 20:30 »
No dziś się znowu zepsuł  :P oddaliśmy i kupiliśmy nowu AquaEl  :D No i fajowy jest  ;) Facet w sklepie mówił, że ten filtr co miałam to ciagle ktoś oddaje z reklamacją, a tego co kupiłam to nikt nie oddawal jeszcze  :lol: no działa jak marzenie  :D
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedz #20 : 2004-05-24, 20:30 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #21 : 2004-05-25, 09:59 »
a co ile czasu najlepiej wymieniać gąbkę?
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #22 : 2004-05-25, 10:16 »
A co? ty też masz Aquaela?  ;)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

kustosz82

  • Gość
Już ok.5 raz jest zepsuty filtr:/ ... kupiłam nowy :D
« Odpowiedź #23 : 2004-07-01, 22:38 »
Nie kupujcie żadnych filtrów w marketach typu Tesco.Według mnie najlepszy filt tio EHEIM. Dostępny tylko w dobrych sklepach akwarystycznych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 28 zapytaniami.