Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Diane35  (Przeczytany 4566 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AnUSiA

  • Gość
Diane35
« : 2004-11-06, 17:48 »
Co myślicie o preparacie antykoncepcyjnym Diane35?W ulotce pisze że ma mało hormonów a wiele razy słyszałam że ma dosyć dużo.
Po jakim czasie zażywania tego preparatu mage bezpiecznie się kochać?
Jak jest z piciem alkoholu i braniem tabletek.Czy po godzinnym opóźnieniu wziecia tabletki mam zastosować jakieś dodatkowe środki np. mechaniczne
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #1 : 2004-11-06, 18:08 »
Z tego co wiem, Diane nie jest srodkiem antykoncepcyjnym, ma spelniac inne zadanie, a dzialanie antykoncepcyjne jest tylko skutkiem ubocznym, jednak nie daje takiej pewnosci, jak normalne pigulki antykoncepcyjne.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #2 : 2004-11-06, 18:14 »
ee nie znam sie na antykoncepcji, jeszcze tego nie robilam i na razie nie mam z kim wiec ci nie doradze :P :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Diane35
« Odpowiedz #2 : 2004-11-06, 18:14 »

awangarda

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #3 : 2004-11-06, 20:14 »
mi sie wydaje tak samo jak wiedzmie. z tego co wiem diane jest srodkiem na cere tzn na problemy z cera a wlasnie to ze zapobiega ciazy to skutek udoczny,
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #4 : 2004-11-06, 22:19 »
jest to skutek uboczny lecz tak samo pewny jak "normalne"tabletki
Zapisane

awangarda

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #5 : 2004-11-07, 10:31 »
no wlasnie niejest tak samo pewny jak normalne tabletki... zreszta co Ci za roznica diane i tak jest na recepte wiec i tak po recepte musisz isc do ginekologa i on tobie wybierze najlepszy srodek....
Zapisane

myszka

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #6 : 2004-11-07, 10:45 »
Dokładnie, Diane NIE JEST  środkiem antykoncepcyjnym, absolutnie, owszem, to środek hormonalny, ale dla zapobiegania ciąży lepiej stosować do tego skomponowane tabletki - Harmonet, Minulet, Minisiston itp. o małej zawartości hormonów.
Godzinne opóźnienie w zażyciu tabletki to jeszcze nie problem, kilka godzin - tak. Zresztą - po prostu przeczytaj ulotkę, tam wszystko jest dokładnie napisane.
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #7 : 2004-11-07, 23:00 »
Byłam u ginekologa i przepisał mi właśnie te tabletki twierdząc żę zawierają mało hormonów,poprawią moja cere i włosy i że oczywiście dzałają przeciw zajściu w ciąży.
Byłam u jeszcze jednego ginekologa i poradził mi to samo.
A tak na boku to diane nie jest na recepte bynajmniej u mnie w mieście można bez problemu kupić bez recepty.Z receptą są 50% tańsze.Bore już diane od tygodnia i nic mi nie ma.Jak jest z piciem alkoholu podczas brania tych tabletek,bo tam pisze tylko o tytoniu
Zapisane

awangarda

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #8 : 2004-11-08, 15:45 »
ojjj a jak jest z tytoniem?? bo ja terz sie kiedys zastanawialam nad tym i nawet mialam zamiar zalatwic recepte i zaczac brac... bardziej chodzi mi o porawienie cery nie o antykoncepcje!! sa jakies przzeciwskazania co do tych tabletek i tyt??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Diane35
« Odpowiedz #8 : 2004-11-08, 15:45 »

Wiedźma

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #9 : 2004-11-08, 16:21 »
Palenie tytoniu plus branie hormonow to wieksze ryzyko zakrzepicy, zawalu serca, udaru mozgu, zachorowania na raka.
Co do alkoholu, to nie ma przeciwskazan. Nikt by chyba wtedy nie bral pigulek ;) Podobno nie powinno sie stosowac pigulki w okresie bezposredniego dzialania alkoholu.  Trzeba tez uwazac, zeby nie przeholowac i nie wymiotowac ;)
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Diane35
« Odpowiedź #10 : 2004-11-10, 15:24 »
ja szczeze odradzam diane z tego co wiem to dosyc szkodliwy srodek i wiele dziewczyn przyplacilo go zdrowiem. ja bym poszukała jakiegos ginekologa ktory przepisze cos innego.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Meggy

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #11 : 2004-11-11, 13:17 »
Cytat: magia
ja szczeze odradzam diane z tego co wiem to dosyc szkodliwy srodek i wiele dziewczyn przyplacilo go zdrowiem. ja bym poszukała jakiegos ginekologa ktory przepisze cos innego.


Popieram!!Moja koleżanka przez kilka lat go zażywała i ma poważne problemy z zajściem w ciąże.Jest już dość sporo po trzydziestce,a dzieci jak nie było,tak nie ma,a stara się już kilka ładnych lat....Nie ma pewności,że to dzięki Dianie,ale są podejrzenia.... :oops:

Ja odradzam...Kilka lat przed dzieckiem zażywałam Minulet i ani nie przytyłam,ani nie schudłam.Potem zaraz po odstawieniu zaszłam w ciążę(no może nie zaraz,bo zrobiłam sobie roczną przerwę na oczyszczenie organizmu) i z dzieckiem też jest w porządku... :D

Lekarze zalecają po braniu takich leków zrobić przerwę przed staraniem się o dziecko,by hormony nie spowodowały by maluszek źle się rowijał.... :D
Zapisane

k_lap

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #12 : 2004-12-20, 12:16 »
Zgadzam sie z powyzszymi zdaniami. Moja kolezanka ma problemy hormonalne, bierze m.in. Diane, ale lekarz wyraznie jej powiedzial, ze te tabletki nie sa tak samo pewne jak inne tabletki antykoncepcyjne. Ma powiedziane, ze jezeli bedzie chciala sie dodatkowo zabezpieczac to musi zmienic tabletki.
Zapisane

Apiska

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #13 : 2005-01-23, 09:40 »
Ginekolog przepisał mi owe tabletki.
Przepisała mi je, z tego względu iż zobaczyła, że mam problemy z trądzikiem.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #14 : 2005-01-23, 09:56 »
Teraz powiem dość brzydko.... ;) Moja koleżanka jest przedstawicielem handlowym Diane 35...Prowizja dla lekarza jest bardzo duża za wypisywanie tego leku.Za określoną ilość wypisanych tabletek lekarz dostaje wycieczkę na ...Wyspy Kanaryjskie!! :roll:

Czy myślisz,że będzie zwlekał i zastanawiał się czy dać Ci receptę czy nie??Bez dwóch zdań zaleci Ci to,jako jedyny sposób.
Na trądzik są inne lekarstwa niż Diane.Moje siostry(obecnie 24 letnie)problemy też miały,ale chodziły z tym do dermatologa i wszystko ustąpiło.Moja metoda na trądzik,to nie zasłaniać pudrami,fluidami,tylko dać skórze odpoczywać i oddychać.Moje siostry na początku zalepiały go pudrami i tylko rozogniskowały na całą twarz.Nic nie dało moje przekonywanie,dopiero lekarz moją tezę potwierdził,nie pudrowały się,brały maści i wszystko przeszło. :D

Wracając do Diane35.Kiedyś miałąm ostry stan zapalny narządów i wylądowałam w Medicinie na Rogozińskiego u takiego starszego lekarza...Na szczęście nie pamiętam jego nazwiska i rozmowa była taka...
Lekarz:
Teraz Panią wyleczymy z zapalenia,a po 4 tygodniach przepiszemy Diane 35,bierze Pani jakieś środki antykoncepcyjne?
Ja:
Nie biorę i brać nie będę
Lekarz:
Dlaczego,to bardzo dobre tabletki nie tylko na antykoncepcję
Ja(zagotowałąm i zapytałam wprost)
Czy Panu doktorowi brakuje może recept,by jechać na Wyspy Kanaryjskie??

TAk facet się zaczerwienił,że nic nie odpowiedział i o Diane nie naciskał.

Po wizycie poszłam do samochodu,lekarz z Mediciny wyszedł i jak mnie zobaczył,że jeszcze kręcę się koło samochodu,to spuścił głowę i przeszedł na drugi chodnik,bo nie miał nawet odwagi spojrzeć mi w oczy,ani zaprzeczyć,że to co powiedziałam nie jest prawdę..

Inny przykład:
Mam kolegę-ordynatora jednego oddziału w Krakowie.MA swój gabinet prywatny w domu...Za przepisywanie jednego znanego leku przeciwbólowego kolega wyjechał z całą rodzinką na konferencję do.....Meksyku.... :roll: Nie o to chodzi,bym mu zazdrościła,bo cieszę się,że super się bawił(14 dni),tylko chciałabym,byście wiedzieli,że czasami lekarz nie przepisze leku,który podejdzie osobie,tylko ten za który ma profity,to przykre,ale prawdziwe...NAprawdę tak dużo dowiedziałam się od koleżanki,która w tym siedzi,że czasami włosy dęba mi stawały... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Diane35
« Odpowiedz #14 : 2005-01-23, 09:56 »

Apiska

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #15 : 2005-01-23, 10:02 »
Oł siet....Powiem to mojej babce ginekolog :P
Zapisane

Meggy

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #16 : 2005-01-23, 10:15 »
Uwierz mi,ja wiem,że bardzo chamsko się do niego odezwałam,ale tak się wkurzyłam,bo był namolny,że tylko te tabletki,żadne inne...

Nic nie dały moje stwierdzenia,że żadnych tabletek antykoncepcyjnych brać nie będę..On i tak swoje,że to najlepsze(Zresztą cały gabinet miał przez koleżankę wyposażony w produkty z logami Diane...fartuchy,kalendarze,notatniki,długopisy...)

Moja koleżanka,która kiedyś ją brała dalej nie ma dzieci... :roll:
Nikt niewie czemu,ale przypuszczenia są...To tylko teoria,ale kto wie... :roll:

Dodam jeszcze tyle,jeden z znanych ginekologów krakowskiech do których chodzi koleżanka z jednym lekiem zażyczył sobie kilkaset złotych miesięcznie i najnowsze publikacje lekarskie(jedna szt.to ponad 500zł)za wypisywanie recepty na dany lek...

Zresztą był kiedyś taki program w TV o tym...Oglądając to,to tak jakbym koleżanki słuchała..To była sama prawda

JA osobiście bardzo dawno temu (9 lat)zażywałam Tri Regol(niewiem czy jeszcze jest na rynku),ale to było w czasach,gdy te układny nie były tak mocno rozwinięte,więc może i dobry lek to był...

Niewiem jaką "konferencję"dostają teraz lekarze przepisująy Diane,ale wtedy to były "kanary"... :P
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Diane35
« Odpowiedź #17 : 2005-01-23, 13:06 »
Znam kilka osób które zażywały diane 35. Na poprawienie cery. Moim zdaniem to totalna durnota! Nie biore żadnych tabletek antykopcepcyjnych, mam zamiar zacząc je brać za rok, gdy skończę 20 lat. Osoby które brały Diane 35 mówiły że tabletki NIE SĄ zabezpieczeniem przed ciążą!

Lepiej pójść do lekarza po odpowiednie srodki niż nie dość że psuć sobie zdrowe to jeszcze wpaść.

Ja spotkałam sie tylko z jedną lekarką która dla mojej koleżanki przepisała tabletki dopiero po zrobieniu badań! Reszta tabetki dosawała na ładne oczy. To wszystko jest chore!
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Diane35
« Odpowiedź #18 : 2005-01-23, 14:05 »
toniestety chemia a ja chemii mówie NIE  :stop:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Meggy

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #19 : 2005-01-23, 14:41 »
Brawo dziewczyny!! 8)  8)  8)  8)  8)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #20 : 2005-01-24, 09:03 »
Wiecie co....
Okres aktualnie mam teraz i mam tragiczny...Nigdy takiego nie miałam...Dziś 4 dzień a brzuch boli jak nie wiem co :( Buu....Czy to moze być powodem tych tabletek Diane 35 ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Diane35
« Odpowiedz #20 : 2005-01-24, 09:03 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Diane35
« Odpowiedź #21 : 2005-01-24, 09:30 »
na bolesne okresy wpłuywa wiele zmiennych ale czy Diane35 do nich należy to nie wiem.  jeśli piłaś alkohol, napoje gazowane, ciężkie smozone rzeczy jadłaś lub strączkowe, to nie musi być powodemD35
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Meggy

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #22 : 2005-01-24, 09:32 »
Apiso,wszystko możliwe,że organizm zaczął na Diane reagować.. :roll:

Mój sposób na dokuczliwe okresy jest bardzo prosty,spróbujcie,a zobaczycie jaka to ulga...

Kilka dni(3) przed planowanym okresem wypijajcie ok 1l.soku z czarnej porzeczki,soku nie napoju i kupcie w aptece tabletki Magne B6.Nie są one tanie,ale starczają na bardzo długo...
Do szklaneczki soku tabletka na rozluźnienie mięśni i zobaczycie po drugim okresie nie będziecie wiedzieć,kiedy przez to przechodzicie.Ten sposób podał mi wspólnik,którego żona jest położną ciągle uczącą się,więc z wiedzą jest na bieżąco.Ja miałam tak bolesne okresy,że często w domu zostawałam,bo ból był nie do wytrzymania.. :(

Porzeczka to potas,a Magne B6 to magnez. :)

JAk ktoś spróbuje,to plisssss,dajcie znać...

Apisko,spróbuj jeszcze teraz pić sok z porzeczki,niewiele teraz to da,ale spróbuj... :wink:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Diane35
« Odpowiedź #23 : 2005-01-24, 09:37 »
i unikaj tych produktów o których ja pisałam, to wytrzymasz :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Apiska

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #24 : 2005-01-24, 15:38 »
Hheh dziękuje, jeszcze  dziś pójde i kupię sobie sok z porzeczek i te tabletki, a tak orientacyjnie to ile one kosztuja?  i ile jest sztuk :)
Alkoholu nie piłam od sylwestra :P :P :P (az dziwne to u mnie heh :P )
Zapisane

Meggy

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #25 : 2005-01-24, 15:48 »
Cytuj

jeszcze dziś pójde i kupię sobie sok z porzeczek i te tabletki, a tak orientacyjnie to ile one kosztuja? i ile jest sztuk  

Magne B6 jest 50tab i kosztuje(myślałam,że więcej płaciłam,a one nie są takie drogie)18.37zł(właśnie dzwoniłam do mojej apteki,więc cena nie jest aż taka wysoka,jak myślałam..)

Mi po tych dwóch rzeczach wszystko jak ręką odjął przeszło.Najlepiej jest brać na kilka dni(2-3)przed okresem dla rozluźnienia mięśni!! :D
Zapisane

Apiska

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #26 : 2005-01-24, 16:01 »
Eeee jeszcze nie takie drogie :D
Zapisane

Meggy

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #27 : 2005-01-24, 18:27 »
Dokładnie,myślałam,że płaciłam za nie więcej,bo kupowałam je dość dawno,a zażywa się 1 tabl.dziennie,więc na miesiąc ok.5 tabletek,czyli 50 tabletek starcza na 10 miesięcy...To wychodzi niewiele.. :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Diane35
« Odpowiedz #27 : 2005-01-24, 18:27 »

Apiska

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #28 : 2005-01-24, 18:32 »
1 tabl dziennie czyli 5 na m=sc? :mysli: Eee coś mi tu nie gra
Zapisane

Meggy

  • Gość
Diane35
« Odpowiedź #29 : 2005-01-24, 19:23 »
Tak Apisko,bo bierzesz 3 dni przed okresem i 2 jeszcze w pierwszych dniach czyli załużmy,że na miesiąc(okres średnio co miesiąc)5 tabletek... :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 27 zapytaniami.