Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co z tym zrobic ?  (Przeczytany 1934 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mili

  • Gość
Co z tym zrobic ?
« : 2002-12-08, 09:45 »
Moje dwie zeberki ostatnio strasznie się nie lubią. Dziobią się, "skrzeczą" na siebie. Nie wiem co z nimi zrobić  :roll: To samiec i samiczka. Samiczka ma powyskubywane piórka, a te co jej zostały są "rozczochrane". Dzisiaj zobaczyłam jak jej wspolmieszkaniec klatki oskubują ją z następnych piórwk. Nie wiem co robić. Zachowują się tak juz od dłuższego czasu. Nie moge miec dwóch klatek. Czy zostaje tylko oddanie jednego ptaszka ?
Zapisane

Juha

  • Gość
Co z tym zrobic ?
« Odpowiedź #1 : 2003-02-26, 21:10 »
No ja niestety nie widzę innego wyjścia ;(
Chyba nie możesz w żaden sposób w to zaingerować ...
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Co z tym zrobic ?
« Odpowiedź #2 : 2003-02-26, 22:20 »
Na to wygląda ... Nigdy nie zmusisz ich żeby się polubili, to tak jak z ludzmi  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z tym zrobic ?
« Odpowiedz #2 : 2003-02-26, 22:20 »

_Gosia_

  • Gość
Co z tym zrobic ?
« Odpowiedź #3 : 2003-03-05, 18:18 »
Zapytaj na moim forum w kategorii "Mewki, zeberki"
Tam są znawcy tych ptaków, na pewno pomogą. Ja nie znam się na zeberkach!
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co z tym zrobic ?
« Odpowiedź #4 : 2003-03-05, 18:54 »
spróbuj rozdzielić oba ptaki, zrób jakąś przegrode w klatce kartonowa lub coś podobnego niech sie słyszą ale nie widzą powinno pomóc w innym wypadku musisz niestety pożegnać jednego
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
Co z tym zrobic ?
« Odpowiedź #5 : 2003-03-25, 21:01 »
Jeśli parka się tłucze, może to znaczyć że samczyk chce mieć młode a samiczka nie, a on chce ja do tego "namówić" siłą. Jeśli jest z nimi źle, można by spróbować rozdzielić je na jakiś czas, nawet przenieść do osobnych pokoi. Zebry to ptaki stadne i w samotności tęsknią , nawołują się, więc jesli pobędą trochę osobno może po ponownym spotkaniu znowu się pogodzą:) Jeśli wcześniej ptaki były zgodne, to nie może być mowy o tym, ze nie przypadły sobie do gustu, raz dobrana parka trzyma się nawet w stadzie razem (chociaż zdarzają się i skoki w bok)
Nie radzę zostawiać jednego ptaszka, zeberki muszą być minimum dwie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 24 zapytaniami.