Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: ---WHISKAS & CO.---  (Przeczytany 33585 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ax

  • Gość
---WHISKAS & CO.---
« : 2005-05-08, 12:01 »
Witajcie.
Nie mam już siły, inny forumowicze zapewne tez , pisac po raz trzysetny, że Whiskas, Kitekat, Darling, Friskies i spółka to syf. KocieABC nie dziala, przynajmniej mi, więc zakładam ten wątek.
DLACZEGO WHISKASOWI MÓWIMY NIE??[/COLOR]
JEST KILKA POWODÓW,A OTO ONE:
- W Whiskasie jest zaledwie 4% odpadów pochodzenia zwierzęcego, czytaj np kawałki skóry, oczu itp.
-Whiskas  zawiera bardzo dużo chemii, uzależniaczy i innych tego typu śmieci-co na dłuższą metę powoduje, że wątroba kota wygląda jak sito, a co za tym idzie- na weterynarza wydamy conajmniej 2x więcej, niż jakbyśmy karmili kota dobrymi karmami ( Royal Canin, Hill's, Eukaniba, Iams, czy chocby Nutra)
"Lepiej wydawać na kucharza niźli na lekarza".
- Whiskas jest tak naprawdę, wbrew pozorom drogi. Tutaj macie przeliczenie autorstwa Wojtka z forum.miau:
Cytuj
Karmię swoje koty mieszanką Hillsa, Iamsa i RC. Wszystkie w wersji Light.
Przyjmując ceny z "Animalii" płacę:
100,53 PLN za 5 kg Hillsa
64,31 PLN za 3 kg Iamsa
85,55 PLN za 4 kg RC

Daje to następujący koszt 1 kg każdej karmy (zaokrąglam w górę):
20,11 PLN/kg
21,44 PLN/kg
21,39 PLN/kg

Czyli za 3 kg mieszanki (w równych proporcjach) płacę 62,94 PLN.

Gdybym karmił tylko suchym, musiałbym dawać każdemu kotu 60 g mieszanki dziennie. Jest to porcja wynikająca tabel podanych na opakowaniach.
W rzeczywistości moim kotom wystarczyłoby 40 g dziennie (kiedyś sprawdzałem ile zjedzą jeśli będą miały tylko suche i bez ograniczeń).
Czyli 2 koty zjadałyby dziennie 120 g (według zaleceń producenta), a naprawdę 80 g mieszanki.
Wobec tego 3 kg wystarczyłyby na 25 dni (teoria) lub 37,5 dnia (praktyka) - zaokrąglam do 37 dni.

62,94 PLN / 25 dni = 2,52 PLN dziennie na dwa koty (teoretycznie).
62,94 PLN / 37 dni = 1,70 PLN dziennie na dwa koty (praktycznie).

Przy jednym kocie byłoby to:
1,26 PLN dziennie (teoretycznie).
0,85 PLN dziennie (praktycznie).

Czy to jest duzo?
Oczywiscie, kot musi jesc jescze mieso, znaczne tansze od Whiskacza, ale nie mozna kota karmic samym mięsem.

A jezeli piszecie : nie, ja karmię kota Whiskasem, bo przy trzech kotach to przesada karmic droga karma!! a koty maja blyszczaca siersc, itp.

No to kurcze, ludzie, po co bierzecie koty, jak nie macie pieniędzy na dobtrą karmę?
A zaznaczam, ze karmienie Whiskasem jest drogie. Jezeli dodamy wczesniej wpsominane mieso- na pewni tansze odWhisaczy- wyjdzie zdrowiej, a i taniej. Jeźdźcie sobie codziennie do McDonalda i zjadajcie 2 duże hamburgery z podwojnym serem, a paczki frytek i inne świstwa. Jak po 0,5 roku będziecie wyglądać? Czy będziecie zdrowi?To samo pytanie dotyczy kotów karmionych Whiskasem.
to jest obszerny wątek na ten temat z forum.miau-
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=579&start=0
oraz spis karm dla kota najlepszych zdanie Miauowiczów :) http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=6486&start=0

Jeżeli ktoś ma coś do dodania- bardzo chętnie dopiszę do tego postu :)

Ax
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #1 : 2005-05-08, 14:15 »
OK, a co można powiedzieć o karmach typu Dobre i Tanie, czyli tanie żarełko niewiadomej firmy? A co do brania kolejnych kotów, to chyba lepiej, żeby je karmić czymś takim niż żeby siedziały w schronisku lub co gorsza w piwnicy?
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #2 : 2005-05-08, 16:26 »
Ja karię najczęściej surowym mięsem :mielone , wątróbka , kurczak
i ostatnio kupilam wogek suchego Friskiesa ale chyba z niego zrezygnuje i więcej nie kupie
Slyszałam ostatni że jeśli kot je sklepowe żarcie to niepowinno się podawać mleka czy to prawda??
Dlaczego nie powinno się karmić wyłącznie surowym mięsem przecież to naturalny pokarm kota??

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedz #2 : 2005-05-08, 16:26 »

olc!a

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #3 : 2005-05-08, 16:55 »
Wilczurek - ale chodzi o to, że karmienie lepszą karmą jest TAŃSZE niż karmienie W. lub KK, bo lepszej karmy kot je mniej.
Mleka kot nie powinien dostawać w ogóle, bo zazwyczaj powoduje sensacje żołądkowe.
Wyłącznie surowym mięsem karmić kota nie wolno, bo w samym mięchu nie ma witamin i innych skł, które są w suchej karmie dobrej firmy.
Naturalnie kot też nie je samego mięcha.
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #4 : 2005-05-08, 19:46 »
Eh... Jak patrzę ile Lucky potrafi pochłonąć karmy to naprawdę wątpię, by jakiejkolwiek innej zaczął jeść mniej  :roll:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #5 : 2005-05-08, 19:53 »
Gratulazje watku :) Ale mam pytanie: Jaka karma jest najlepsza dla kota a takze nie najdrozsza?
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #6 : 2005-05-08, 19:59 »
OK, a co można powiedzieć o karmach typu Dobre i Tanie, czyli tanie żarełko niewiadomej firmy?
Ja gdy mówię whiskas czy kitekat mam na myśli "cały ten supermarketowy syf".

Ax gratuluję cierliwości bo ja już nie mam siły ani ochoty tlumaczyć co i dlaczego :)
Zapisane

Auriedicy_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 239
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #7 : 2005-05-08, 20:06 »
Ja też nie mam siły, tłumaczyć rodzicom. Awanture jest z tego powodu w domu, że im nie daje spokoju i się wymądrzam i oczywiście, że tata kupuje najlepszą karmę pod słońcem.
Zapisane
...

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #8 : 2005-05-08, 20:41 »
Ax popieram twój pomysł z tym tematem w 100% Ja też mam dosyć pisania po raz 100 że Wiskaczem i KK nie wolno karmić kotów.
Ale wiem że to do niektórych i tak nie dociera.
Możeby tak przykleić ten temat?
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedz #8 : 2005-05-08, 20:41 »

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #9 : 2005-05-08, 21:28 »
Ax, moze dopisz dla porownania koszta karmienia W... bo przeciez 'to jest tansze'  :roll: :lol:
pomysl swietny, ale do niektorych i tak nie dotrze..  :|

kasia8989

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #10 : 2005-05-08, 21:32 »
A jeżeli raz na tydzień dostanie dosłownie ciutkę mleka (ma 7 miesięcy) to chyba mu to nie zaszkodzi??
Jaką suchą karmę najlepiej kupić dla takiego kociaka??

Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #11 : 2005-05-08, 21:40 »
Poczytaj wcześniejsze wątki. Jak sie jest na forum to trudno 2 razy w tygodniu pisac dokładnie to samo.

Mleko -  nie bo to pokarm dla małych zwierzą, dorosłe nie maja enzymu do jego trwaienia i moga miec problemy z żołądkiem, biegunki itp. Jeżeli nie w tej chwili to za kilka tygodni, miesiąc.

Surowe mięso - tak ale nie tylko! Kot zjadając upolowana zdobyć wcina też zawartość jej żołądka a tego juz nie ma w pokrojonych kawałkach ze sklepu. Przeczytaj tez wątek Sal o chorobie jej kotów!

Dla małego kotka coś Royala Canin, albo Hillsa dla młodych kotków. I naprawde wychodzi taniej bo tylko 2 zł dziennie!
Zapisane
BC + koci podrostek

kasia8989

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #12 : 2005-05-08, 23:19 »
Dziękuję :D
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #13 : 2005-05-09, 15:00 »
pomysl swietny
Ax popieram twój pomysł z tym tematem w 100%
Ax gratuluję cierliwości
Gratulazje watku
fajnie, że się na coś przydałam :)

Cytuj
Jak patrzę ile Lucky potrafi pochłonąć karmy to naprawdę wątpię, by jakiejkolwiek innej zaczął jeść mniej
Wiesz.. jeżeli czego nie spróbujesz, to nigdy nie wiesz, jaki ma smak... to logiczne. A lepsze karmy są o wiele bardziej wartościowe, co jest rownoznaczne z tym, ze kot jej jej mniej.  :)
Ktos zapytal się, jaka jest dobra karma, ale nie najdrozsza. Sluchaj, jest tak: mozesz karmic kota najlepszymi karmami takimi jak RC, Eukanuba itp, ktore cenowo roznia sie niewiele, ale mozesz tez karmic kota karmami z trochę nizszej polki- tzn Nutra, Purina Pro Plan itp.

Co do ceny karmienia Whiskasem- lecę do sklepu sprawdzic ile dokladnie kosztuje i ilezalecaja, zeby kociasty jadl  :oops:zaraz dopiszę, sekundka :)


JESTEM :)
Wiec tak: puszka Whiskasa 400g Adult kosztuje 3,50.
Piszą, że kot powienien jeść jedną taką puszkę dziennie. Zwaracam uwagę, ze ona jest mniej wartościowa, niz obliczenia dotyczące suchego, które wszcześniej podałam.
Więc 3,50 mnozymy x30(liczba dni w miesiącu)
wychodzi 105 złotych polskich miesięcznie, doliczmy do tego zwirek, weta...



« Ostatnia zmiana: 2005-05-09, 15:09 autor Ax »
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #14 : 2005-05-09, 17:01 »
No, o to mi chodzilo ;)
Tak ostatnio kombinuje jak jeszcze dobrze nakarmic a duzo nie zaplacic - mozna kupic duzy worek RC (10 kg, cena ok 220 zl, choc znalazlam i za 195).. wtedy kilogram moze kosztowac nawet 20zł (przy zakupie w formie paczuszek 400g po cenie 12zł, za kg placimy 30 zł).. koszt dziennej dawki dla ok. 4-kilowego kota spada ze 1,20 do 0,80 zł.. jesli jestescie w stanie wydac jednorazowo 200zł, kupicie zapas na ok 8 miesiecy..
no i prosze - co lepsze: syf za 3,50 dziennie czy swietna karma (eukanuba i iams sa podobne cenowo) za 80 gr? jesli ktos ma problemy ze zrozumieniem jak dziala marketing i czemu W jest takie drogie - zapraszam na pw

Forum Zwierzaki

Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedz #14 : 2005-05-09, 17:01 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #15 : 2005-05-09, 17:16 »
" A lepsze karmy są o wiele bardziej wartościowe, co jest rownoznaczne z tym, ze kot jej jej mniej. "
nie do konca prawda: kot przyzwyczajony do jedzenia syfu niełatwo da sie przekonac, ze tej lepszej karmy trzeba jesc mniej. Te suprmaketowe karmy napakowane substancjami smakowymi i zapachowymi, tak aby kot zjadł jak najwięcej jeszcze dodatkowo puchną w brzuchu, kiedy kot popije wodą.
Moj kot jadł tego tak dużo, że pozniej jak dostawał mniejsze porcje, to po prostu płakał i nie dawał żyć domownikom, bo czuł się "niedojedzony" ;P dlatego zmieniac karme należy stopniowo, żeby kot zdążył się przyzwyczaić że nie musi mieć wypchanego brzusia, żeby czuł sie najedzony. A to jest dosyć trudna i odpowiedzialna praca, jeśli chodzi o niektore wybredne koty. Moj taki był i jak wytłumaczyć mamie , żeby nie dosypywała mu zarcia, "bo kot płacze", a kot potrafił "z głodu" robić niesamowite złośliwości i budził już o 5 rano, zeby dostac papu :( .
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #16 : 2005-05-10, 10:57 »
w kiepskich karmach jest duzo syfu, chemii i soi modyfikowanej genetycznie... efekt taki, że pojawiają sie cięzkie choroby a kot jest stale głodny... zazwyczaj karmimy go znyt dużą ilością w stosunku do mozliwości jego żołądka a rozepchany żołądek to juz choroba... kiedy karmimy dobrymi karmami to dawkując według tabeli początkowo mamy wrazenie, że to za mało i kot sie nie naje... początkowo moze tez być troche głodny, bo przeciez rozepchaliśmy mu żołądek, ale za jakiś czas wszstko wraca do normy i to na korzyść zarówno zdrowia kota jak i portfela właściciela :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Karka

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #17 : 2005-05-13, 10:18 »
Mleko - nie bo to pokarm dla małych zwierz±, dorosłe nie maja enzymu do jego trwaienia i moga miec problemy z żoł±dkiem, biegunki itp. Jeżeli nie w tej chwili to za kilka tygodni, miesi±c.

Z tym się nie mogę zgodzić ,wszystko zależy od kota.Mój nigdy sensacji nie miał a pije mleko od urodzenia.Ma już rok i wszystko jest ok.Dodam że próbowałam przestawić go na wodę ale się nie udało.Whiskasa nie jada i innych śmieci też.
Surowe mięsko to jest to i RC
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #18 : 2005-05-13, 13:28 »
no tak,suma ponad 100zl za karmienie kota whiskasem mowi sama za siebie. Ja tyle pieniedzy ( w zaokragleniu przewaznie jest to ok.80zl)wydaje na miesiac aby wyzywic 3 koty i psa i jedza naprawde dobrze,suchy royal canin plus od czasu do czasu miesko. Gdyby lepsze karmy sprzedawano w mniejszych ilosciach nie mialyby miana drogich w porownaniu z whiskaczami.
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #19 : 2005-05-13, 15:42 »
Karka- ale kot karmiony sucym MUSI pić wodę... Ja Axia nauczylam tak, jak byl jeszcze kocieciem-wrzucilam chrupkę suchego, ktore bardzo lubi do miski z woda- chcial wyciagnac, i tym sposobem sie napil, i przekonal, ze woda wcale nie jest trująca :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #20 : 2005-05-13, 19:39 »
Cytuj
Ja Axia nauczylam tak, jak byl jeszcze kocieciem-wrzucilam chrupkę suchego, ktore bardzo lubi do miski z woda- chcial wyciagnac, i tym sposobem sie napil
a mój zawsze wyciąga łapką :lol:
Nie wiem dlaczego, ale ze swojej miski za nic się nie napije, a z psiej nie ma problemu. Przestałam mu w ogóle nalewać do jego miski wodę, bo i tak zawsze idzie do psiej :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedz #20 : 2005-05-13, 19:39 »

Leloo

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #21 : 2005-05-13, 20:14 »
Jak to moj znajomy mowi ze to whiskas to krowy zmielone razem z obora...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #22 : 2005-05-13, 22:55 »
a mój pije albo z kranu albo jakąś brudną z proszkiem i już nie wiem jak ja mam go tego oduczyć bo w misce stoi świeża woda przegotowana mineralka a on do kranu bleh
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #23 : 2005-05-14, 20:45 »
Moja tez woli "wodę smakową" najlepsz taka z brudnych garnków ze zlewu, albo podpijana herbata ze szklanek :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

kasia8989

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #24 : 2005-05-14, 21:02 »
dokładnie byleby nie z miski tylko ciekawa jestem kiedy mu ta woda z płynem do naczyń albo wizirem zacznie szkodzić
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #25 : 2005-05-15, 00:03 »
Zobaczysz, jak mu wysiada nerki. Bo szkodzi mu caly czas.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kasia8989

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #26 : 2005-05-15, 13:43 »
no właśnie wiem i ograniczam dostęp do tej wody jak tylko moge tylk że potrafi cobie otwierać drzwi od lazienki i jeśli jest coś namaczane to nie ma szans żyby sie nie napił:(
pozatym chlor....okropieństwo
ma zawsze świeżą wodę w misce ale zlewki leprze ;(
karanie nic nie daje dalej łazi i pije oczywiście nie zawsze ale zdaża mu się.
Kiedyś w nocy do kibelka wpadł bo wody chcial się napić ;P i była akcja ratunkowa do wanny też kilak razy wleciał ogólnie kocha wodę ale tylko taką  która mu szkodzi
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #27 : 2005-05-15, 13:52 »
moze warto naiwestowac w fontannę? http://animalia.pl/produkt.php?kat=48&id=3778
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedz #27 : 2005-05-15, 13:52 »

kasia8989

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #28 : 2005-05-15, 14:02 »
wow nawe niewiedzialam że takie coś istniej
drogie ale w moim przypadku chyba warto zainwestować
Zapisane

Sagga

  • Gość
Odp: ---WHISKAS & CO.---
« Odpowiedź #29 : 2005-05-29, 11:48 »
Witam! Moja kocina najchętniej pije wodę z kwiatków. A z miski tylko jeśli najpierw zliże trochę z mojego palca... :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 29 zapytaniami.