Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: opaski Fundacji Lance'a Armsronga i inne...  (Przeczytany 10127 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Czy u was też zapanowała moda na takie opaski i inne tego typu- podroby?
U mnie ostanio noszą je niemal wszyscy  :P .  Mcie takie bransoletki? Może ktos wie więcej na temat tej Fundcji?
« Ostatnia zmiana: 2005-09-20, 22:18 autor Aujeszka »
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #1 : 2005-09-12, 17:26 »
U nas tez jst tego poelno. na niebieskich jest napis zbieram wode
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #2 : 2005-09-12, 17:33 »
A orginalne opaski sa tylko koloru żółtego? Bo cos ostanio słyszałam ze każdy kolor ma inną symbolikę  :mysli: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedz #2 : 2005-09-12, 17:33 »

halina

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #3 : 2005-09-12, 17:48 »
tzn. Lance'a Armstronga są chyba tylko żółte.... te z ktorych forsa idzie na wode dla ludzi z afryki są niebieskie, bialo czarne sa przeciwko rasizmowi na stadionach itp . :)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #4 : 2005-09-12, 17:50 »
no faktycznie teraz zdałam sobie sprawę,że wiele osób to nosi. Jak do tej pory najwięcej widziałam białych,czarnych i żółtych - sama nie posiadam ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #5 : 2005-09-12, 18:03 »
U nas najwiecejjest bialych czatt\rnych zoltch i niebieskich
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #6 : 2005-09-12, 18:09 »
Opaski Lance'a Armstronga są produkowane przez Nike, mają kolor żółty i napis LiveStrong. W Polsce nie można ich tak po prostu kupić, tylko w Internecie za ok. 10 czy 12 zł. (ale przy zakupie chyba trzeba podać numer karty kredytowej). W Stanach są do kupienia normalnie (nawet na stacjach benzynowych) - za 1 dolara, podobnie jak w wielu krajach Europejskich (np. Niemcy, Austria) - za 1 Euro. Ja mam taką - kupiłam sobie w wakacje, bo byłam na wycieczce autokarowej w Austrii.

Branosletki Armstronga zapoczątkowały modę na żelowe bransoletki - Nike wypuścił nowe, w innych kolorach, których zalkup oznacza wspieranie różnych innych akcji. Np. dwie splecione bransoletki - biała i czarna oznaczają sprzeciw przeciwko rasizmowi...

W Polsce swoje bransoletki wypuścił PAH chyba (Polska Akcja Humanitarna) - są niebieskie i mają napis ZBIERAM WODĘ. Kupując je wspiera się zbieranie wody pitnej dla tych rejonów Ziemi, gdzie jest z tym problem, można je kupić na pewno w sklepach Empik-u, kosztują chyba 5 zł.

No i, oczywiście, pojawiło się dużo podróbek - co moim zdaniem jest o tyle głupie, że ceny oryginałów i podróbek niewiele się od siebie różniąc, a kupując oryginalną NAPRAWDĘ coś wspierasz!

Moim zdaniem to bardzo fajna sprawa :)  
Zapisane

navel

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #7 : 2005-09-12, 19:06 »
tak, Lance'a Armstronga oryginalne są tylko żółte i wcale nie produkuje ich tylko Nike ;-) Głównie to właśnie produkuje je Fundacja Lance'a Armstronga, ale niestety u nas w Polsce w sklepie dostać ich nie można, jedynie przez internet np. na allegro. No ale oczywiście mozna też zamówić, tyle że trzeba zamawiać po 10, 100 lub 1000 sztuk na stronie fundacji www.laf.org .
Nike z kolei wypuścił na rynek opaski "Stand up, Speak up!" przeciwko rasizmowi (www.standupspeakup.com) i jeszcze powiem, zę są też opaski z napisem "ONE" w kolorze białym, które pomagają w walce z AIDS (www.one.org). ale tego wszystkiego jest masa, kazdy kolor symbolizuje coś innego, ale można też się bardzo często spotkać z podróbkami...
« Ostatnia zmiana: 2005-09-12, 19:09 autor navel »
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #8 : 2005-09-12, 19:12 »
U mnie nie zauważylam takiej mody, ale ludzie którzy ostatnio kupywali od nas psiaczka mieli takie białe opaski. Nie wiem co one oznaczają, ale ci państwo handluja sprzętem medycznym i może dlatego ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedz #8 : 2005-09-12, 19:12 »

Katarzyna

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #9 : 2005-09-12, 19:18 »
Ludzie kupują podróbki, bo albo nie rozumieją, o co chodzi w tych akcjach i dlaczego to się stało tak popularne, albo mają kłopoty z kupieniem oryginału i idą na łatwiznę...
Zapisane

iwa

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #10 : 2005-09-12, 22:17 »
Ja słyszałam o tych opaskach,ale....
Czytałam artykuł o Armstrongu. Przy okazji było pokazane na zdjęciach, jaka moda się z tego zrobiła. Każdy już nosi branzoletke- w różnych kolorach. Nie wiem,czy to tylko media mówią o modzie, czy ludzie naprawdę robią z tego gadżet, element mody- sławne osoby. Ale....jakby nie było, pomysł fajny. Szkoda,że ktoś traktuje to jako gadżet i nic za tym nie idzie. Hasło na branzoletce jest,ale dochód ze sprzedaży nie idzie na to, na co powinien :|
Wiem, że w Empiku można kupić i pomóc w budowie studni, w....Afryce? O ile dobrze pamiętam,ale mogę się mylić;)
tak wygląda branzoletka Armstronga.
sa też branzoletki "pokolenie jp2"
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #11 : 2005-09-12, 22:19 »
Moja siora przylazła do domu z różową branzoletką na łapie  - pisze na niej Twoje zycie , Twój styl :?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

iwa

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #12 : 2005-09-12, 22:22 »
a ta jest znakiem,że przyłączasz się do walki z rakiem piersi. w "twoim stylu" jest
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #13 : 2005-09-12, 22:26 »
tak, już mnie wtajemniczyła :) ja oczywiście wiele z tych kampanii popieram, ale nigdy na łapę nie włożę.... po prostu nie noszę biżuterii, ani nic w tym stylu :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #14 : 2005-09-13, 03:21 »
ja bym chętnie coś takiego kupiła, oczywiście oryginalne, tylko bym tego nie nosiła. Bardziej mi się podobały takie broszki - kokardki w różnych kolorach też były - jakoś tak lepiej wyglądały. Chciałabym sobie kupić właśnie taką symbolizującą i wspierającą akcję walki z rakiem piersi i AIDS - to są dla mnie najważniejsze akcje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedz #14 : 2005-09-13, 03:21 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #15 : 2005-09-13, 03:37 »
te opaski mozna dostać w Polsce w sklepach Nike.(a w kazdym razie rok temu i dwa były)

 Jeśli dasz pare złotych na fundację dostajesz taki paseczek....w zeszłym roku miałam ze trzy...ale gdzies poszły do lasu...juz o nich zapomniałam, chyba dzieci zgubiły, bo nosiły namiętnie... :lol:

tzn te żółte mam na mysli...
Zapisane

aleb

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #16 : 2005-09-13, 09:19 »
Moje kolezanki z klasy maja te zolte, a innych w szkole widziałam rowniez w tych niebieskich
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #17 : 2005-09-13, 13:02 »
Ja widziłąm tylko jedna osobe na ulicy i jedną w telewizji. No i w gazecie na gwiazdach ale nie Polskich.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

irmina

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #18 : 2005-09-13, 13:55 »
U mnie bardzo dużo osób je nosi. Ostatnio koleżanka kupiła sobie różową z napisem love i mówiła, że to z Nike :roll:...
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #19 : 2005-09-13, 14:21 »
:/ Podobno "podróbki" czy bransoletki nie związane z żadną akcją, są często droższe od "prawdziwych". Bez sensu :/

Cytat: iwa
Wiem, że w Empiku można kupić i pomóc w budowie studni, w....Afryce? O ile dobrze pamiętam,ale mogę się mylić;)

To nie budowa studni w Afryce, a chyba dostarczanie wody pitnej wszędzie tam, gdzie jest potrzebna... Najbiedniejsze kraje afrykańskie, ale nie tylko...



Data wysłania: 2005-09-13, 14:09
Informacje, które znalazłam na stronie PAHu:

Celem Kampanii Wodnej jest zebranie funduszy na pomoc ludziom nie mającym dostępu do wody pitnej. Na całym świecie jest ich ponad miliard! Dramatyczny brak wody pitnej sprawia, że Sudan, Sri Lanka, Afganistan i Czeczenia są dla setek tysięcy ludzi prawdziwym obozem przetrwania. A wystarczy 5 zł, by zaspokoić pragnienie jednego człowieka przez cały miesiąc!
Partnerami "opaski wodnej" są : BP, Empik, Cropp Town i Inmedio.
Zapraszamy na oficjalną stronę kampanii: www.wodapitna.pl




Data wysłania: 2005-09-13, 14:18
- a tak wyglądają opaski...
« Ostatnia zmiana: 2005-09-13, 14:36 autor Katarzyna »
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #20 : 2005-09-13, 20:17 »
moja kumpela ma taką opakę "zbieram wodę". a co do rozowych branzoletek- nigdy w zyciu! na widok rozu jest mi niefdobrze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedz #20 : 2005-09-13, 20:17 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #21 : 2005-09-13, 20:29 »
ale przecież nigdzie nie jest powiedziane, że jak kupisz to nie masz innego wyjścia tylko musisz nosić, to nie o to chodzi, ważne że wspierasz daną akcję, ja pomimo tego, że też nie lubie różu kupię sobie chyba w najbliższym czasie taką bransoletkę - będzie leżała gdzieś na dnie szafki, ale co tam
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #22 : 2005-09-13, 20:46 »
moja kumpela ma Zbieram wodę ale chyba nie nosi, a ja chcę sobie kupić LiveStrong tylko nie mam jeszcze pomysłu jak ją kupić, zy na allegro, czy jakoś inaczej jak sie da, ale najpierw poszumam w mieście, choć szczerze mówiąc wątpię żebyum gdzieś znalazła :?
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #23 : 2005-09-14, 18:11 »
Ja bym chciała Pokolenie JPII . ale na jaki cel to idze???
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #24 : 2005-09-14, 19:04 »
Na żaden? Mi się nie podobają te "pokolenie jp2" , choćby z tego wzgledu, że JP jest napisane z malej litery.
Nam dzis wlasnie ksiadz mowil o tych "zbieram wode". Wiecie, ze z powodu braku wody i chorob a tym zwiazanych codziennie umiera ok 6000 dzieci?
Na pewno zakupię sobie 1-2 takie bransoletki, co nie znaczy, że będę je nosić :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #25 : 2005-09-14, 22:51 »
Ale czy w necie mozna je kupić dając pieniadze na pewno na Fundację? Czy też sprzedają je ludzie którzy wrzucili 3 zł do puszki w sklepie i wzieli za to opaskę? A teraz sobie nimi handlują aby trochę kasy zarobić???
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #26 : 2005-09-14, 23:08 »
Takei bransoletki widziąłam najpierw w Kolonii na Światowym DNiu Młodzieży. Miały napis "WELTJUGENDTAG" i kosztowąły chyba 1,50 euro. Były niebieskie, czerwone i żółte.
Zapisane

KikerS

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #27 : 2005-09-15, 08:55 »
u nas pełno ludzi ma to.. tylko że... podróby :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedz #27 : 2005-09-15, 08:55 »

iwa

  • Gość
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #28 : 2005-09-15, 12:07 »
studnia, nie studnia, jakieś źródło wody, z którego można będzie czerpać wode do picia. z nieba nie będzie napewno padać;) o ile sie nie myle, to tak to nazwali:)
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: opaski Fundacji Lance'a Armsronga
« Odpowiedź #29 : 2005-09-15, 19:43 »
Chyba sobie kupię jakąś... Za kilka dni bedzie kieszonkowe więc...
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.198 sekund z 27 zapytaniami.