Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dżdżownice  (Przeczytany 1542 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Dżdżownice
« : 2005-12-12, 15:39 »
Od razu mówię, że jak to powinno trafić do Dzikei zwierzęta to przepraszam i proszę o przeniesienie ;)

Chodzi o to, ze na biologię miałam założyć hodowlę dżdżownic. Ok, dostałam kilka robaków, wzięłam pojemnik, ziemię itp., w miarę regularnie skraplałam im ziemię. No i okazało się, że muszę napisać, co powinno stać sie z glebą i z liścmi. A ja nie wiem! Nie mogę znaleść nic w necie, a z moich obserwacji nic nie wynika :( Naprawdę jezeli ktoś kiedyś miał podobne zadanie to proszę o pomoc :( albo jezeli ktos wie to proosze  :help: :help:
Pozdrawiam!!!
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #1 : 2005-12-13, 19:28 »
Dżdżownice nie są robakami,tylko należą do gromady skąposzczetów w obrębie typu pierścienic (Annelida).A co do samego zadania to efektem działania dżdżownic jest spulchnianie gleby i przez to szybszy rozkład materii organicznej czyli w tym przypadku liści.Odkrycie tego zjawiska zawdzięczamy Charlesowi Darwinowi.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Leloo

  • Gość
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #2 : 2005-12-14, 18:46 »
Dokaldnie... z zmiema stanie sie to ze sie spulchni i bedzie mniej ubita... a liscie .. zostana tylko takie patyczki te co biegna przes srodek liscia;) maielm mkedy hodowle dzdzownic w piwnicy:P ale to jak bykem  jeszcze malym chopcem :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dżdżownice
« Odpowiedz #2 : 2005-12-14, 18:46 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #3 : 2006-01-15, 18:15 »
ja tez mam "hohowlę dżdżownic"... tylko karmową....:D dlakędziora :P
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #4 : 2006-01-15, 19:38 »
ja tez mam "hohowlę dżdżownic"... tylko karmowa....:D dlakedziora :P
czyli rozumiem,że skoro Twój kędzior to L1 to musisz najpierw kandydata na 'obiad' pokroić , tak? :P
Swoją drogą nie wiedziałam,ze można pająkowi dawać dżdżownice, zawsze czytałam tylko o mącznikach i pinkach
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #5 : 2006-01-15, 21:11 »
zostana tylko takie patyczki te co biegna przes srodek liscia
Nerwacja...
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #6 : 2006-01-16, 11:41 »
jasne, że pokroić, on ucieka nawet przed za dużym kawałkiem :P jak kędzior głodny to zje i dżdżownice, choć nie tak chętnie jak pinki...... ale gdzie ja pinki dostanę zimą...... w każdym sklepie patrzą jak na wariatkę........ ale dżdżownice wcina........... krojenie jest mało apetyczne.......
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #7 : 2006-01-16, 16:54 »
a z jeszcze lepsza miną zje wylęg świerszcza :P
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #8 : 2006-01-16, 17:34 »
hm możliwe, ale to pewnie kłopotliwe hodować te świerszcze, hmm?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dżdżownice
« Odpowiedz #8 : 2006-01-16, 17:34 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #9 : 2006-01-18, 13:26 »
Zależy co masz na myśli mówiąc "kłopotliwe" :P Jeśli jest się odpowiednio przygotowanym to da się przeżyć :lol:
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #10 : 2006-01-18, 14:41 »
no raz, że hałasują nieziemsko...:P dwa- mój kot dostałby apopleksji...:P a po trzecie to na potrzeby L1 wystarczy tego bardzo niewele, a możnaby nie zapanować nad hodowlą....tak mi się wydaje, ngdy nie miałam takiej hodowli :P
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #11 : 2006-01-21, 10:24 »
Ja kiedyś myslałam nad swierszczami, nie jako hodowlą karmową ale ot tak sobie :P I wcale to na kłopotliwe nie wyglądało. Temperatura pokojowa im wystarcza chociaż w nieco wyższej rozwijają sie szybciej. Za podłoże starcza albo torf(samice składają do niego jaja) albo wytłaczanki po jajkach(i ten sposób praktykują u mnie w zoologicznym ) A je właściwie wszystko. Od owoców, przez warzywa, po pokarm dla rybek i kawałeczki mięsa ;)
Neirdilka jesli masz wątpliwości co do takiej hodowli to w większości sklepów można kupić takie owady na sztuki. U mnie dorosły swierszcz kosztuje 60-80 gr(ale taki to chyba sporo za duży na L1) więc jak podrośnie od czasu do czasu można by było pająkowi taki prezent sprawić.Albo złapać na łące :mrgreen:
No, dżdżownice się kroi a w przypadku swierszcza preferuje się powyrywac nóżki-bo nieraz są tak żywotne,że pająk ze schwytaniem obiadu sobie nie radzi ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Neirdilka

  • Gość
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #12 : 2006-01-21, 15:59 »
najgorszą częścią posiadania pajączka jest niestety karmienie..... u mnie na sztuki nie da rady, całe opkowanie za 12 zł..... póki co jest za mały na cokolwiek rozmiarów świerszcza...:P
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #13 : 2006-01-21, 19:15 »
Ale wystarczy złapać na łące czy gdzieś kilka /jak zasugerowała Fattyś/, a nuż się trafią różnych płci i hodowla gotowa ;)
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #14 : 2006-01-21, 20:52 »
o Karola popisałaś sie wiedzą i może jaja przez zime zimować będziesz?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dżdżownice
« Odpowiedz #14 : 2006-01-21, 20:52 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Dżdżownice
« Odpowiedź #15 : 2006-01-21, 21:02 »
Eee...? Możesz mi wytłumaczyć, o co Ci chodzi?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 25 zapytaniami.