Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pielęgnacja ciała  (Przeczytany 1311 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiolqa94

  • Gość
Pielęgnacja ciała
« : 2006-03-19, 10:46 »
Chciałam się dowiedzieć, jak pielęgnujecie ciało... Tzn. czego używacie do mycia ciała, jakiego peelingu, mleczka, czy też może masła używacie i czy macie jakieś problemy z wybraniem odpowiedniego kosmetyku??  Pozdro =)   :wink:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #1 : 2006-03-19, 11:02 »
Cytuj
czy też może masła używacie
eee ? :P
Ja mam stertę balsamów... orchideowy,jagodowy,melonowy,mandarynkowy,migdałowy, żurawinowy i żółtego Garniera :D  Używam okazyjnie, jakoś nie mam za bardzo głowy do dbania o siebie, ale lubię mieć pełny stan :lol:
Z tego co wiem, to Alyś jest guru w dziedzinie kosmetyków i peelengów robionych metodą domową.. moze zarzuci jakimś przepisem :D
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

wiolqa94

  • Gość
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #2 : 2006-03-19, 11:07 »
==))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedz #2 : 2006-03-19, 11:07 »

wiolqa94

  • Gość
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #3 : 2006-03-19, 11:08 »
Ja najczęściej z AVONU, bo slicznie pachną
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #4 : 2006-03-19, 11:10 »
do mycia ciała pod prysznicem używam nawilżającego żelu pod prysznic (ostatnio palmolive z ekstraktem z oliwek)
peeling do całego ciała (1x/tyg)- kawowo-muszkatałowo-cynamonowo-mleczno-solny domowej roboty - nie ma lepszego
mleczka nie używam, bo za bardzo natłuszcza mi skórę i pryszcze mi się robią
balsam nawilżająco-kojący co ciała
na łokcie i dłonie supertłusty krem
na twarz raz w tyg. maseczka cytrusowa lub ogórkowa z zieloną herbatą,
 codziennie żel do mycia,tonik,krem matująco-nawilżający
na włosy 2x w tyg maseczka cytrynowo-jajeczno-naftowa

Większych problemów z doborem kosmetyków nie mam, patrzę tylko, aby nie przeholować ( a o to naprawdę łatwo) i aby wszystkie możliwe były nawilżające, a do twarzy matujące dodatkowo.
do tego wymyśliłam przepis na prawie głądkie nogi przy goleniu maszynką - po goleniu zrobić ostry kawowy peeling. ja sobie robię woskiem, który i tak jest najlepszy, ale wszystkich włosków nigdy nie da się usunąć, więc peeling wskazany każdemu, kto nie ma alergicznej czy za delikatnej albo za bardzo opalonej (ha haha.. ) skóry :D
Zapisane

wiolqa94

  • Gość
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #5 : 2006-03-19, 11:16 »
Ja mam problemy, bo mam delikatna cerę, i po nie sprawdzonym kosmetyku mam uczulenie może na jakiś składnik??
Zapisane

wiolqa94

  • Gość
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #6 : 2006-03-19, 11:17 »
THRILLY jak ty o siebie dbasz, boze święty ==))) Jak ty na to wszystko znajdujesz czas???
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #7 : 2006-03-19, 11:20 »
wiolqa na to nie trzeba tak wiele czasu! :) peeling, maseczka na twarz i włosy to wszystko 1x w tygodniu to nie jest tak wiele, a daje naprawdę dużo :)
Zapisane

wiolqa94

  • Gość
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #8 : 2006-03-19, 11:28 »
W sumie to masz rację... =) Pozdro
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedz #8 : 2006-03-19, 11:28 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #9 : 2006-03-19, 11:53 »
Z tego co wiem, to Alyś jest guru w dziedzinie kosmetyków i peelengów robionych metodą domową.. moze zarzuci jakimś przepisem :D
:D
więc najpierw ogólnie : ja właściwie nie przywiązuję do tego strasznie wagi, czasem mam tylko "napad" i wtedy w ruch idą oliwka dla dzieci lub balsam oliwkowy Ziaja [wcześniej miałam taki z olejkiem z pestek winogron] :D a teraz mam żel Palmolive mleczny dla delikatnej skóry - spełnia swoje zadanie dosyć przyzwoicie :D
teraz ten peeling :
składniki : kawa mielona, płatki owsiane, miód , cukier, woda, suszone, mielone algi morskie [jak ktoś ma]
jak zrobić : wszystko zmieszać.. proporcji nigdy nie liczyłam, ale płatków i kawy ma być najwięcej, miód i cukier około 1-2 łyżeczki, a alg to tak na oko troszkę.. wody tyle, żeby dało się z tego kulkę ulepić :D kulką tą się masujemy, potem spłukujemy ;)
moje obserwacje : skóra jest absolutnie gładka, miękka i nawilżona przez około 3 dni [do trzech dni tak naprawdę zuuuuupełnie się efekt utrzymuje :D], no i pozostaje piękny zapach [zależy - ja tam lubię] do następnego mycia ciała :D
na twarz też używam - efekt podobny i nie jestem pewna, ale zdaje się, że on też pomaga w walce z pryszczami :chytry:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odp: Pielęgnacja ciała
« Odpowiedź #10 : 2006-03-20, 10:57 »
ja mam kosmetyki Lirena albo Lirene - nie pamietam jak sie pisze :P wszystkie ujedrniajace - peeling, balsam, zel pod prysznic, mam jeszcze garniera ujedrniajacego, mam peeling i balsam do stop - rzeczywiscie nie czuc potu stopy :) no i krem garniera do rak :P - a jesli chodzi o uzywanie, jak mi sie przypomni to zastosuje :lol: :lol: :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.207 sekund z 25 zapytaniami.