Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Liceum czy technikum?  (Przeczytany 10225 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Liceum czy technikum?
« : 2006-11-28, 15:14 »
Doradzcie mi: co jest lepsze? Jestem w trzeciej gimnazjum i trzeba w końcu wybrać co chciałabym robić. Mam dwie opcje: liceum matematyczno-informatyczne albo technikum ekonomiczne. Która z tych szkół wydaje wam się lepsza?
Odnoszę wrażenie, że ludzie uważają tachnikum za szkołę gorszego gatunku. Naprawdę tak jest? W liceum uczą lepiej?
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

thrilly

  • Gość
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #1 : 2006-11-28, 16:01 »
Ja wybrałam LO. Jeśli wiesz co chcesz w życiu to wybierz technikum bo tam w przeciwieństwie do liceum masz szansę jeździć na praktyki i zdobywać doświadczenie w konkretnym zawodzie a liceum przygotowuje do studiów i taka prawda że nauka jest tam na wyższym poziomoie.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #2 : 2006-11-28, 16:11 »
NIE PRAWDA! Technikum to teraz przyszłość narodów. Wiele osób chce wyjechać za granicę, więc idąc do technikum, zdobywasz zawód, ale jednocześnie ukończenie tego typu szkoły nie zamyka Ci drogi na studia i wyższego wykształcenia :) Natomiast LO jest dla niezdecydowanych. Masz dodatkowo 3 lata, żeby się zastanowić co chcesz w życiu robić.
Ja jestem w LO. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedz #2 : 2006-11-28, 16:11 »

kasia

  • Gość
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #3 : 2006-11-28, 21:38 »
Prawda jest taka, że kiedyś, za czasów moich rodziców do techników szli najlepsi, szczególnie do tych typowo technicznych (czyli nie jakieś gastronomiczne czy fryzjerskie :P ). I był tam naprawdę wysoki poziom.
Tata mi opowiadał, że jak się potem dostał na studia to w ciągu pierwszego roku odpadli wszyscy, któryz byli po liceum, bo np z matmą nie wyrabiali, a zostali tylko ludzie po technikum... 
Teraz jest zupełnie inaczej. Po tym, jak z mojej klasy wszyscy ludzie poszli do techników (oczywiście, jakiś procent do liceum  - ci z najlepszymi ocenami), w tym nawet koledzy, którzy na teście gimnazjalnym mieli po 17 czy 13 punktów za matmę... no to przepraszam, gdzie ten poziom? Zepsuli trochę te szkoły, niestety.
Koleżanka po tech. chemicznym nie dostała się na farmację. A była najlepsza w klasie, a nawet szkole.

Generalnie, jak już napisano - technikum daje zawód. Na wypadek róznych okoliczności, typu wyjazd za granicę, brak finansów na studia, potrzeba szybkiego usamodzielnienia się, założenie rodizny czy czegokolowiek takiego - masz zawód.
Ale w technikum 'tracisz' jeden rok.

Ja kończyłam liceum. I nawet nie przysżło mi nigdy do głowy iśc do technikum. Od małego zakładałam studia, na których jestem, więc szłam do liceum :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #4 : 2006-11-29, 13:03 »
I technikum i liceum mają swoje zalety.
W technikum jest zazwyczaj niższy poziom, ale masz przedmioty zawodowe i ogólne.
nie wiem jak sprawa wygląda teraz, ale jak ja kończyłam studia i trzeba było zdawac egzaminy na studia to dużo łatwiej było zdać egzaminy po liceum, za to po osoby po technikum miały dużo łatwiej z niektórymi przedmiotami na studiach, podczas sesji. 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #5 : 2006-11-29, 14:48 »
Jeśli masz technikum z naprawdę dobrym poziomem to idź, jeśli nie to lo.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


aneta_117

  • Gość
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #6 : 2006-11-29, 22:09 »
 U mnie technikum jest najgorszą szkołą w mieście:/ i xle mi się kojarzy. U mnie ida tam Ci co sie nie dotają do liceów, ale głupio iść do zawodówy. Nie dość, że mają wiecej przedmiotów niż w liceum to poziom niezabardzo:/
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #7 : 2006-11-29, 22:30 »
Nie wiem jak teraz, ale rzeczywiście, kiedyś technikum miało wysoki poziom zawodowy. W każdym razie u mnie w mieście. Nawet gastronomiczne :). Co do tego, że tracisz rok - zależy gdzie. Ja chodziłam do technikum 4-letniego. W niektórych miastach jeszcze się takie uchowały.
W moim wypadku okazało się to bardzo dobrym pomysłem, bo rzeczywiście niespodziewane okoliczności nie pozwoliły mi iść na studia. Oczywiście okoliczności finansowe, których nawet bym się nie spodziewała, kiedy szłam do technikum.
Przede wszystkim dowiedz się jaki poziom ma która szkoła. Co do technikum ekonomicznego - lubisz bawić się cyferkami? Dużą ilością cyfr... Najgorsze, z tego co mówiły mi koleżanki i moja mama po takiej szkole właśnie, trzeba lubić np. księgowość. Dużo osób nie daje sobie rady z tym przedmiotem
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #8 : 2006-11-29, 22:30 »
powiem tak: z jednej strony ludzie idacy do technikum ucza sie zawodu - z drugiej - nie ucza sie go dobrze, ze wzgledu na przedmioty maturalne itp. Ja skonczylam lo, sprobowalam dostac sie na studia - i po porazce poszlam na studium pomaturalne, po drodze kolejna proba na studia i skonczylam studium - wyszlam z niego z tytulem technika weterynarii - niby takiego samego jak po technikum, jednak tak naprawde mam przewage nad ludzmi po technikach. dlaczego? poniewaz podczas nauki nie musialam sie martwic polskim, matematyka i innym chlamem - uczylam sie TYLKO przedmiotow zawodowych. teoretycznie moznaby powiedziec ze stracilam dwa lata - praktycznie nie uwazam ten czas za stracony - bo gdybym musiala uczyc sie zarowno do matury jak i przedmitow zawodowych, to przynajmniej jednego bym nie zdala...

ogolnie rzecz biorac - lepiej isc do lo i probowac na studia, jesli sie nie uda - poszukac jakiego studium pomaturalnego, albo prywatnej uczelni (jesli kogos na to stac...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedz #8 : 2006-11-29, 22:30 »

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #9 : 2006-11-29, 23:13 »
A ja mam pytanie odnośnie matury i studiów. Z tego co się orientuje to teraz o dostaniu na studia decyduje wynik matury. A co jeśli ktoś chciałby wcześniej czy pozniej pojsc na jakis kierunek niezwiązany z przedmiotami zdanymi na maturze? (np. ktoś by poszedł na studia biologiczne i pod tym katem by zdawał mature, ale potem chciałby studiowac cos zupełnie innego, chociażby prawo) Jest to w ogóle możliwe?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #10 : 2006-11-29, 23:43 »
zdaje sie ze w takiej sytuacji jest ponowne zdawanie przedmiotu na studia - nie wiem, bo mnie to nie dotyczy (stary system)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #11 : 2006-11-30, 07:31 »
A ja mam pytanie odnośnie matury i studiów. Z tego co się orientuje to teraz o dostaniu na studia decyduje wynik matury. A co jeśli ktoś chciałby wcześniej czy pozniej pojsc na jakis kierunek niezwiązany z przedmiotami zdanymi na maturze? (np. ktoś by poszedł na studia biologiczne i pod tym katem by zdawał mature, ale potem chciałby studiowac cos zupełnie innego, chociażby prawo) Jest to w ogóle możliwe?

Każda uczelnia ma wymogi jaki przedmiot masz mieć zdany i na jakim poziomie. Trzeba po prostu wejść na stronę uczelni i się dowiedzieć.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #12 : 2006-11-30, 07:43 »
Grzesiek tyle to wiem. Ale boję się, że przykładowo zdam na maturze rozszerzoną matmę i fizę, a potem, może nawet juz jako drugi kierunek, będę chciała pojsc na studia gdzie wymagana jest rozszerzona historia. I jestem ciekawa czy to w ogóle jest możliwe w nowym systemie.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #13 : 2006-11-30, 08:12 »
Grzesiek tyle to wiem. Ale boję się, że przykładowo zdam na maturze rozszerzoną matmę i fizę, a potem, może nawet juz jako drugi kierunek, będę chciała pojsc na studia gdzie wymagana jest rozszerzona historia. I jestem ciekawa czy to w ogóle jest możliwe w nowym systemie.
kiedy ja się ostatnio orientowałam na jednej uczelni to było tak,że albo brano pod uwagę ocenę z danego im przedmiotu, albo egzamin z owego przedmiotu się pisało(gdzieś na weterynarii, gdy ktoś np.: z chemii nie zdawał, musiał pisać egzamin). Ale jeszcze się zorientuję, bo coś mgliście mi w umyśle ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #14 : 2006-11-30, 13:35 »
Grzesiek tyle to wiem. Ale boję się, że przykładowo zdam na maturze rozszerzoną matmę i fizę, a potem, może nawet juz jako drugi kierunek, będę chciała pojsc na studia gdzie wymagana jest rozszerzona historia. I jestem ciekawa czy to w ogóle jest możliwe w nowym systemie.

Jest to możliwe, trzeba napisać jeszcze raz maturę z przedmiotów które są wymagane.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedz #14 : 2006-11-30, 13:35 »

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #15 : 2006-11-30, 15:18 »
Cytuj
Jest to możliwe, trzeba napisać jeszcze raz maturę z przedmiotów które są wymagane.

Nie zawsze, niektóre uczelnie po prostu organizują rozmowy kwalifikacyjne, jeżeli nie zdawałeś na maturze określonych przedmiotów.
Kolega mojego brata był w liceum o profilu mtematycznym, zdawał mature z fizyki i matematyki a poszedł na studia chemiczne  ;p I nie musiał pisać matury z przedmiotów które są rozszerzone na studiach
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #16 : 2006-12-01, 07:40 »
Nie zawsze, niektóre uczelnie po prostu organizują rozmowy kwalifikacyjne, jeżeli nie zdawałeś na maturze określonych przedmiotów.
Kolega mojego brata był w liceum o profilu mtematycznym, zdawał mature z fizyki i matematyki a poszedł na studia chemiczne  ;p I nie musiał pisać matury z przedmiotów które są rozszerzone na studiach

Może prywatne? Mój kuzyn pisał jeszcze raz.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #17 : 2006-12-01, 14:14 »
Nie, państwowe.
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #18 : 2010-04-08, 20:56 »
Mam pytanie, czy istnieje możliwość zapisania się na studium weterynaryjne, ale nie jako na studium, lecz korepetycje?
Chciałabym się przepisać do technikum weterynaryjnego i nie chcę powtarzać klasy pierwszej. :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #19 : 2010-04-26, 18:11 »
Cytuj
Witam Nie ma takiej możliwości. Szkoła nie ma wolnych słuchaczy. Aby sie zapisac na technik weterynarii trzeba miec ukończona szkołe średnia. Koszt czesnego to 150 zł co miesiąc. Zapraszamy
szkóda
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedź #20 : 2011-04-18, 13:24 »
a jest sens isc do technikum weterynaryjnego?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Liceum czy technikum?
« Odpowiedz #20 : 2011-04-18, 13:24 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 26 zapytaniami.