Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: husky z padaczką proszę o pomoc  (Przeczytany 10870 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

joko

  • Gość
husky z padaczką proszę o pomoc
« : 2007-06-02, 23:19 »
mam 13 miesięcznego husky, którego po raz pierwszy 3 dni temu ''zaatakowała" padaczka. przez dwa pierwsze dni miał ataki co około 3 godziny, widok jest naprawdę straszny, szczękanie zębami, drgawki całego ciała wytrzeszcz oczu, pienienie z pyska, wydalanie kału , dopiero dziś po nafaszerowaniu go luminalum i convulexem ataki ograniczyły się do dwu słabszych. kontaktowałam się już z właścicielami psów husky z padaczką, jednak ich psy przeżywają ataki raz w miesiącu lub roku, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś przeżył już podobny przypadek lub wie coś na ten temat ( byliśmy oczywiście u wet, ten jednak przepisał ludzkie psychotropy i kazał faszerować tym psa przez dwa tyg. ) proszę o pomoc,  gdyż leki które podajemy psu sprawiają że dołownie obija się o ściany, a ataki i tak się pojawiają( każdy atak powoduje trwałe zmiany w mózgu) może ktoś zna jakiś bardziej naturalny sposób leczenia psiej padaczki, albo udało mu się wyleczyć psa psychtropami, wet. nie dają nadzieii na całkowite wyzdrowienie, jedynie na załagodzenie objawów.
marcela
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 : 2007-06-03, 08:34 »
cześć ja miałam kiedyś pieska kundelka miał na imię dżeki i miałam takie same przypadki wyglądało to tak ale oczywiście on miał nosówkę i ta nosówka wywołała takie napady padaczki tylko mój pies nie wydzielał kału tylko piana leciała mu z pyska głową walił o podłogę i ja albo mama musieliśmy mu trzymać tą głowę żeby nie walił nią o dywan takie padaczki miał około 3razy na dobę ponieważ jego padaczka łapała w nocy i mieliśmy wszyscy nie przespane noce nawet dobry weterynarz któremu zależało na życiu mojego psiaczka przyjeżdżał w nocy dawać mu zastrzyki potem przez to oślepł i wchodził w ściany wymiotował nie jadł
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 : 2007-06-03, 09:00 »
"naturalnego" sposobu na leczenie padaczki nie ma zadnego. wet nie daje nadziei na calkowite wyzdrowienie? Oczywiscie ze nie daje - padaczki nie da sie wyleczyc w zaden sposob - u ludzi tez nie - problem polega jdnak na tym, ze najwazniejsze jest ustalenie przczyny, z ktorej doszlo do uszkodzenia mozgu - a przyczyn moze byc wiele - od urazu glowy po wade genetyczna.

Powtarzam jeszcze raz - padaczki nigdy calkowicie nie wyleczysz - ani u psa, czlowieka, czy u zadnego zwierzecia - leczenie zawsze polega na lagodzeniu objawow
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedz #2 : 2007-06-03, 09:00 »

Retriva

  • Gość
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 : 2007-06-03, 10:26 »
Iras, a nie lepiej byłoby pieska uśpić, żeby się nie męczył? czy łagodzić te jego objawy? pytanie czysto teorytyczne :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 : 2007-06-03, 10:44 »
nie lepiej - padaczka to tak specyficzny objaw chorobowy, ze - choc wyglada to okropnie, pies sie nie meczy - jakies pol godziny przed atakiem pies odczuwa pewien niepokoj, potem nastepuje atak (wazne pytanie jeszcze  ile trwaly same ataki) podczas ktorego pies jest nieprzytomny, po ataku pies zazwyczaj drzemie przez jakies 15 minut (do pol godziny) - pozniej jest juz wszystko ok. U tego psa tu dopiero co sie zaczelo, dopiero zaczelo sie tez leczenie - i nie jest prawda ze kazdy atak powoduje nieodwracalne zmiany w mozgu. Zmiana w mozgu (choc niekoniecznie) juz jest - dlatego tak wane jest stwierdzenie przyczyny - jak juz pisalam padaczka nie jest choroba, to jest objaw - jesli przyczyna jest uraz mechaniczny, ktory spowodowal powstanie krwiaka - z czasem krwiak moze (chc nie musi) sie zmniejszyc - i objawy moga calkowicie ustapic, przyczyna moze byc tez zatrucie - produktami przemiany materii pasozytow wewnetrznych, toksynami watrobowymi itp. itd.

jesli ataki sa bardzo czeste - to owszem - staje sie to udreka dla wlasciciela - jednak decyzji o uspieniu nigdy nie powinno sie podejmowac zaledwie po kilku dniach od poczatku wystapienia padaczki i po tym jak dopiero co sie rozpoczelo leczenie - w tej chwili pies moze chodzi po scianach - normalka po luminalu - jednak lumina skutkuje - czestotliwosc sie zmniejszyla - podejrzewam tez ze pies dostal piorunujaca dawke - z czasem jest tak, ze dawka jest zmniejsana, a w niektorych przypadkach luminal podaje sie juz pozniej raz na miesiac, albo i rzadziej.

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Retriva

  • Gość
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 : 2007-06-03, 10:48 »
a może być tak że te ataki przestaną się zdarzać lub będą się zdarzać raz na rok?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 : 2007-06-03, 11:00 »
moze sie tak zdarzyc - wlasnie dlatego nie nalezy podejmowac pochopnych decyzji o uspieniu. tyle ze wlasnie jest cos takiego, ze nawet jesli ataki przestana wystepowac - nie uwaza sie psa za wyleczonego - bo zawsze jednak moze wystapic. Moze ale nie musi.

jedna z suk z mojej hodowli trafila kiedys do faceta, ktory mial konie - zdarzylo sie kiedys ze ktorys z koni kopnal ja w glowe - nikt o tym nie wiedzial - jakis czas pozniej zaczely sie ataki padaczkowe - tez po kilka razy dziennie, zaczelo sie leczenie - w te chwili leki zostaly juz odstawione - nie dostaje ich od poltora rou, a od dwoch lat nie miala atakow.

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 : 2007-06-04, 23:40 »
pisze posta pod postem, jako ze mam swieze informacje - a dokladniej - prawdopodobna przczyne - psa trzeba odrobaczyc - niewazne, ze juz byl, bo standardowe srodki tak naprawde nie dzialaja na wszystkie robaki - srodek nazywa sie panacur - skad przypuszcznie co do przczyny? zbyt gwaltownie to sie zaczelo i zbyt czesto sie zdarzaly ataki.

ps. jak znajde chwile czasu napisze o padaczce w topiku "choroby psow"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Klaudusia

  • Gość
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 : 2007-06-05, 21:17 »
 Witam ja też mam psa chorego na padaczkę ma na imie sara i jest rasy bulterier codziennie dostaje lek o nazwie MIZODIN.
Iras opisałam wszystko tak jak p[rosiłaś proszę jak znajdziesz chwile odpowiedz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedz #8 : 2007-06-05, 21:17 »

Spyro

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 : 2012-11-27, 10:33 »
mialem kiedys husky-ego z padaczka tamten nie mial atakow tak do 2 lat po 2 latach nastompil 1 i pozniej sie nasilaly potrafil miec po 4/5 dziennie po kilku tygodniach nic nie dajacego leczenia weterynarz powiedzial ze psa najlepiej uspic bo padaczka jest nieuleczalna a leki nic nie pomagaja teraz mam drugiego huskiego  wabi sie bonzo napoczatku tak samo jak tamten nie mial atakow kiedys zdazyl mu sie jeden ale potem przez okolo pol roku byl spokoj ataki zdarzaly mu sie co kilka miesiecy ale teraz jestem zalamany czuje ze skonczy sie jak z poprzednim wczoraj moj pies mial 4 ataki a dzis obudzil mnie waleniem glowa w drzwi o 7  rano a kolo 9;30 mial juz nastepnyjezeli ma ktos wie jak to chociaz zalagodzic niech da znac a ja swoja droga bede dzwonil do weterynarza
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #10 : 2012-11-27, 13:16 »
przerwanie ataku padaczki wymaga silnych leków dostępnych na receptę nie możesz ich przerwać w inny sposób :-(
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: husky z padaczką proszę o pomoc
« Odpowiedź #11 : 2012-11-27, 18:51 »
pisze posta pod postem, jako ze mam swieze informacje - a dokladniej - prawdopodobna przczyne - psa trzeba odrobaczyc - niewazne, ze juz byl, bo standardowe srodki tak naprawde nie dzialaja na wszystkie robaki - srodek nazywa sie panacur - skad przypuszcznie co do przczyny? zbyt gwaltownie to sie zaczelo i zbyt czesto sie zdarzaly ataki.

ps. jak znajde chwile czasu napisze o padaczce w topiku "choroby psow"

 Doklsdnie. Czasem przyczyną atakow przypominających padaczkę jest silne zarobaczenie.

Spyro , u ciebie to jakiś pech, 2 psy i każdy z padaczką. A jak wyglada sprawa odrobaczenia obu psow?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 26 zapytaniami.