Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..  (Przeczytany 11497 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gabi_d

  • Gość
hej :) moj chlopak niedlugo ma urodziny i zamierzam kupic mu akwarium i rybki.... i w zwiazku z tym prosze o jakies sugestie (jakie rybki, jak duze akwarium itp). bylambym wdzieczna gdybyscie mi jeszcze napisali ile to wszystko bedzie razem kosztowac. Z gory dziekuje :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #1 : 2007-06-05, 20:38 »
On tego w ogóle chce? ;)

Tak naprawdę opłaca się min. 50-60l, a nie wiadomo czy się wciągnie. Przecież też musi mieć na to miejsce, dobrą szafkę o odpowiednich wymiarach. Troche taki prezent trudny do wykonania. ;) No i co on chce - czy jakiś biotop czy misz-masz? Do akwa i rybek dochodzi podłoże, roślinko, grzałka, filtr... SPory wydatek.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #2 : 2007-06-05, 20:47 »
Raczej mu nie kupuj rybek, zywych prezentow sie nie kupuje, bo jesli nie zechce? albo nie bedzei mu sie chcialo wody zmieniac... albo? jest duzo albo. i ale.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedz #2 : 2007-06-05, 20:47 »

Gabi_d

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #3 : 2007-06-05, 22:03 »
o to czy mu sie spodoba i czy zechce to nie ma co sie martwic, bo sam powiedzial ze chcialby rybki... Nie wiem czym sie rozni biotop od misz-maszu, ale to ma byc takie zwykle akwarium :) wiec jakie mam kupic rybki zeby byly w miare ladne i nie za drogie?? i w jakiej cenia sa akwaria?? i ta cala reszta czyli jakis tam termometr itp??
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #4 : 2007-06-05, 22:36 »
gabi, to sa spore koszta.

potrzeba kupić akwarium, najlepiej nie mniej niż 60 litrów
do tego pokrywa i szafka, bo inaczej bedzie kłopot gdzie to postawić i jak oświetlić (zrobienie oświetlenia wychodzi podobie, albo i drożej niz kupno gotowej pokrywy)

do tego zakup żwiru, korzeni, kamieni, filtra, grzałki. to kolejny poważny wydatek

potem kwestia przygotowania wody, odczekania bo przecież rybki daje sie do dojrzałego zbiornika a nie od razu, zatem trzeba pomyśleć jak to zrobić by miało to sens.

a co do biotopów:
sa różne i są to ukierunkowania zbiornika. ja mam na przykład Amerykę poludniową.

każdy biotop ma inne warunki, potrzeby, twardosć wody, roślinność zwierzęta. zatem nie mozna podejśc do tego przypadkowo. szczegołnie ze każde zwierze ma swoje wymagania.

a misz masz, to innymi słowy takie zestawienia jakie sa najmniej kłopotliwe, ale i najmniej efektowne. łaczenie rybek pod względem wymagań ale nie tworząc im biotopu

co do biotopów to w linkowni dałam link, można poczytać.


a co do kosztów: weź poprawkę, ze nawet jakbyś chciała kupić mu małe akwarium dla jednego bojownika to sumaryczny koszt przekroczył by 100 a moze sięgnąć nawet 200 złotych. a to tylko jedna rybka...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Gabi_d

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #5 : 2007-06-05, 22:48 »
dziekuje serdecznie za pomoc pao :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #6 : 2007-06-05, 23:16 »
Ja niedawno sobie wyliczyłam ile by mnie kosztował cały zestaw akwariowy, bez żwiru, rybek, roślin, piaskowców itp... w koszty wliczylam akwa z pokrywą 50l, grzałka, filtr, siteczko, odmulacz, termometr, testy CO2. (jesus jescze coś, skleroza) i pamiętam wynioslo by mnie to około 300zł minimum.
« Ostatnia zmiana: 2007-06-25, 15:58 autor mysa »
Zapisane

Gabi_d

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #7 : 2007-06-06, 15:23 »
oj......... :( wez mnie nie dołuj......
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #8 : 2007-06-06, 18:20 »
gabi, a to tylko część wydatków.

akwa to poważna sprawa, zatem nie bardzo nadaje sie na prezent.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedz #8 : 2007-06-06, 18:20 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #9 : 2007-06-06, 18:28 »
Moglabyś fundnośćsam zbiornik, tylko pytanie czy on będzie miał chęć wydać kasę na wyposażenie go, i czy odpowiada mu litraż.
Zapisane

Gabi_d

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #10 : 2007-06-06, 18:54 »
czyli musze jeszcze sobie wszystko przemyslec........ dziekuje wszystkim za pomoc :)
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #11 : 2007-06-06, 23:10 »
gdy ja sobie wyliczylam wszystko odnośnie nowego akwarium 160-200 L to koszta wyszły troche poza 1000zł. (ale to byloby kupowane wszystko czyli akwa+pokrywa + szafka + żwir + filtr + grzalka +.....  a i tak jeszcze wydatek na rybki ;) )
Zapisane

laciatka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 184
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #12 : 2007-06-24, 11:53 »
Ja dostałam bojownika w kuli więc pojechałam 2 tygodnie temu i kupiłam akwarium, żeby sie tam biedak nie męczył. Całość kosztowała 369 zł (mam 45 litrowe akwarium). Więc to jednak trochę kosztuje.
Zapisane
Ludzie zabijają czas...
Ale zapominają ,że to czas zabija ich...

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #13 : 2007-06-25, 16:14 »
chciałam jeszcze dodać że wyposarzenie mojego 10l akwarium wynosi mnie 300zł...
Zapisane

magda687

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #14 : 2007-06-29, 20:03 »
niezbyt dobre jest kupowanie komuś "żywych prezentów" ale jak wiesz, że on by chciał rybki to czemu nie.Ja miałam bojownika w zwykłym plastikowym akwarium i nie kosztowało tak dużo.Miał roślinkę, kamyk, w którym lubił spać, kolorowy żwirek i to chyba wszystko.
ALE nie można trzymać dwóch bojowników w jednym akwarium.Jedno akwarium-jeden bojownik bo mogą się nawet zabić więc nie polecam 2 w 1
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedz #14 : 2007-06-29, 20:03 »

kareena

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #15 : 2007-06-29, 22:28 »
kolorowy żwirek nie jest polecany bo:
- nie jest naturalny
- z barwnika mogą sie uwalniac szkodliwe substancje
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #16 : 2007-06-30, 11:17 »
magda odradzasz 2 w 1 ?? nie wiem dlaczego, przecierz bojowniki nie rozmnazaja sie przez podzial ^^ 3 samiczki 1 samiec i akwa akie z 50/60l+ to weglug mnie najlepsze akwa
Zapisane
The Beatles

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #17 : 2007-06-30, 14:44 »
Właściwie to do przyjaznego kontaktu pomiędzy samcem i samicą bojownika dochodzi tylko podczas tarła, po złożeniu jaj samica zostaje przegoniona przez samca, który następnie sam troszczy się o maluchy.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jakie rybki i akwarium i za ile?? na prezent..
« Odpowiedź #18 : 2007-06-30, 15:54 »
bo trzeba pamiętać, ze samice tez sa terytorialne i wcale nie mniej bojowe od samców. kwestia jednak stworzenia dobrych warunków i będzie dobrze:)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 28 zapytaniami.