Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co ludzie przynoszą do zoo  (Przeczytany 1207 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZEMAT

  • Gość
Co ludzie przynoszą do zoo
« : 2003-04-24, 10:24 »
Źródło Gazeta Wyborcza
11-02-2003,


W wakacje nie tylko do schroniska mieszkańcy podrzucają niechciane psy i koty. Niemal co dzień do ogrodu zoologicznego ludzie przynoszą różne zwierzęta, w tym egzotyczne, jak choćby... krokodyl

Latem w zoo znalazło schronienie kilkanaście legwanów oddanych przez mieszkańców, pająków ptaszników, parę węży i cała masa żółwi. Tych mieszkańcy pozbywają się najchętniej, wrzucając nieraz do Odry lub fosy. - To czerwonolice missisipijskie. Mamy ich bardzo dużo, ale mimo to przyjmiemy każdego nowego żółwia - zapewnia Antoni Gucwiński, dyrektor zoo.

Czerwonolice missisipijskie są najczęściej kupowanymi do domów i mieszkań żółwiami. Niestety, rosną szybko, brudzą i trzeba im często wymieniać wodę, dlatego ludzie się ich pozbywają. Póki jest ciepło, żółwie w zoo trzymane są w terrarium na zewnątrz. Zimą - jak uspokaja dyrektor - zostają przenoszone do wielkiego pomieszczenia. Przy portierni działa całodobowy punkt, w którym mieszkańcy mogą oddać nie tylko kłopotliwego gada, ale np. znalezione w lesie lub na polu ranne zwierzątko czy ptaka. - Przyjmujemy wszystkie z wyjątkiem domowych, bo od tego jest schronisko. Ostatnio ludzie przynoszą oprócz żółwi sporo ptaków, zwłaszcza szpaków i jeżyków, przedtem był "sezon" na młode sowy, które wypadły z gniazd - wyjaśnia Antoni Gucwiński.
Zapisane

Sword

  • Gość
Co ludzie przynoszą do zoo
« Odpowiedź #1 : 2003-04-26, 08:18 »
Szkoda mi żółwie które do odry wrzucają  :(
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Co ludzie przynoszą do zoo
« Odpowiedź #2 : 2003-04-26, 10:21 »
Ja dziś widziałem małpki :) takie śliczne (małe) ruski wiózł do Warszawy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co ludzie przynoszą do zoo
« Odpowiedz #2 : 2003-04-26, 10:21 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co ludzie przynoszą do zoo
« Odpowiedź #3 : 2003-04-26, 11:11 »
''ruski wiózł do Warszawy''          
Dobre. Ja często widziałam w zoo fretki, węże przeważnie pytony, papugi, zawsze jak moge to podjeżdzam do zoo i odbieram paputki. Ale ludzie wyobraźni nie mają lub mają jej za dużo.
Zapisane

Sword

  • Gość
Co ludzie przynoszą do zoo
« Odpowiedź #4 : 2003-04-26, 11:26 »
Ja kiedyś widziałem jak facet chodził z małpką na smyczy :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Co ludzie przynoszą do zoo
« Odpowiedź #5 : 2003-08-06, 22:45 »
W Warszawie w Centrum Onkologii jest spory basenik, w ktorym zyja sobie zolwie czerwonolice. Pacjenci bardzo lubia w tym miejscu spedzac czas i obserwowac zwierzaki, mysle, ze ktos mial swietny pomysl!
Gdyby wiecej tego typu smutnych raczej miejsc mialo ochote cos takiego zrobic w porozumieniu z ogrodami zoologicznymi, to mysle, ze byloby fajnie: zolwie znalazlyby dom, zoo pozbylyby sie ich nadmiaru, a chorzy mieli jakis promyk radosci!
Tylko kto mialby sie tym zajac i podsunac taki pomysl :(
Zapisane

Annn

  • Gość
Co ludzie przynoszą do zoo
« Odpowiedź #6 : 2003-08-07, 09:47 »
Brak słow  :(
Zapisane

Essi

  • Gość
Co ludzie przynoszą do zoo
« Odpowiedź #7 : 2003-08-08, 14:54 »
Cytat: harpia
zawsze jak moge to podjeżdzam do zoo i odbieram paputki. Ale ludzie wyobraźni nie mają lub mają jej za dużo.


I co potem z nimi robisz? Pamiętam, że jesteś kucharką, więc aż mi się włos na głowie jeży... :?
Fakt, niektórzy to mają wyobraźnię.... :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 23 zapytaniami.