Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Torturowane żółwie  (Przeczytany 18472 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #60 : 2007-08-14, 23:01 »
ja i tak nie polubie i nie zmnienie stosunku do chin.
kiedys był głód dobra kapuje, ale teraz tam chyba nie głoduja tak jak np. w Afryce co nie?
po za tym mi głównie chodziło o to jak traktuja zwierzęta, transport psów, a potem ich wyładunek! widziałam film dość dawno, nie znalazłam strony :( straszny był i nadal mam przed oczami te psie mordki :cry:

a to taka ciekawostka na temat okrutnych i debilnych chin : http://www.smog.pl/wideo/2854/kolorowe_kurczaki/3/#comment_920950

o znalazłam tamtą strone : http://www.smog.pl/wideo/2202/za_co_chiny_powinny_sie_wstydzic/
ostrzegam drastyczne :cry:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #61 : 2007-08-14, 23:06 »
renia, Twoje krytykanctwo jest niemiłosiernie niedojrzałe...

co do kolorowych zwierząt w polsce tez kupisz kolorowe myszki czy farbowane rybki (choćby bocje modesty). debilna polska? (idąc za Twoim tokiem rozumowania?)

a co do głodu: kiedyś był, ale był tak często i tak długo, ze wpłynął długofalowo na mentalność społeczności. takie zjawiska widać wszędzie i są naturalne. potrzeba czasu by sie to zmieniło a krytykanctwo czy ostracyzm na pewno temu nie pomagają.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #62 : 2007-08-14, 23:16 »
wiesz dla mnie prawie wszyscy ludzie są okrutni żeby nie powiedzieć inaczej a chiny to doskonale pokazuja. teraz troche mi głupio ze użyłam słowa 'debilne' aale nistety nie znalazłam innego słowa bo chinczycy zjadajac wszystko co sie rusza, zabijajac to w okrótny sposób są poprostu debilami.

ludzie chyba z natury są niewrażliwi(nie wszyscy!) więc co siedziwić ze nie przejmuja sie zwierzętami
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #62 : 2007-08-14, 23:16 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #63 : 2007-08-14, 23:19 »
hmmm... no dopsz... napiszę .

Co do tego ze młodzieńcza popędliwośc podyktowała naszym młody forumowiczom słowa dosc pochopne - prawda jest taka, ze z tzw ogólnie Kulturą dalekiego Wschodu jest tak:  nie wystarczy sobie trochę poczytać by to poczuć i zrozumieć. I nawet niekiedy rozległa wiedza nie daje tego zrozumienia - to jest zupeeełnie inny świat i wytłumaczyć w kilku postach się tego nie da. :bezsilny:
A juz nauczyc kogos na forum lub próbować by ktoś kto w ogóle nie ma pojęcia zrozumiał - to dla mnie zadanie nie do  przebrnięcia w zaden sposób. :bezsilny:
 Toteż po prostu odpuściłam nie dając się ponieśc irytacji, tem bardziej, że jako wiekowa matrona dla dziecięcych osądow więcej tolerancji mam :D

A tera musze sie odnieśc do zdania Pao, choc robię to z wielką niechęcią - bo nie mam zadnej przyjemności w pisaniu tego co mam zamiar w następnym zdaniu nasmarować
:/

Napisałaś ze masz szacunek dla Chińczyków... no ja niestety nie. :(
Mogę mówić ze mam szacunek dla Chin, które były kiedyś, dla Chińczyków - którzy po trupach nie bacząc na własne jednostkowe zycie budowali Wielkośc Cesarza, od którego cała struktura, wielkosc i wszystko w tym państwie nalezało.

Ale zupełnie nie mam szacunku dla wspóczesnych Chińczyków ( no może z jednym wyjątkiem). Komuna zniszczyła ten naród - zniszczyła ducha, zniszczyła ideę - zostalo tylko jedno - przetrwać za wszelką cenę, bo warunki są na tyle ekstremalne - no i teraz mamy do czynienia z potworami a nie ludźmi. Z Robocopami, które przeszły szkołe przetrwania zarówno fizycznego jak i psychicznego i nawet jak wylądują w normalnym cywilizowanym państwie  nie potrafią zyć normalnie - zabic, zgnębić,  by osiągnąc cel. :(
 

 I to tyle na temat Chińczyków. Nie chce mi się o nich gadac bo mi przykro - a poznalam naprawde wielu :/

Natomiast co do zółwi i Tesco... w takim tesco zółwie sa atrakcją zafundowaną przez Anglików dla innych cudoziemców. Jak myślicie, gdzie podjeżdża autokar z cudzoziemcami na wycieczce gdy zapragną zrobić zakupy? :> No pewno ze do Tesco :)


Renia - szanuję twoje zdania w wielu watkach nawet jak sie z nimi nie zgadzam ;) masz dobrą intuicję mimo ze nie masz argumentów i niekiedy Twoje słownictwo zupelnie nie oddaje tego o co Ci chodzi.
Ale proszę, zlituj się  i popraw ortografię, bo jak Pacnę Uopatkom!!!!!!! :P
« Ostatnia zmiana: 2007-08-15, 20:40 autor Nefra »
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #64 : 2007-08-14, 23:42 »
Pao zapomiałam napisać, gdzie można kupić kolorowe myszy?? nie spotkałam sięjeszcze z taką ofertą, a co do rybek to nie oriętuje się.

przeszłości chin zabardzo nie znam ale to co się teraz dzieje nie można nazwać cywilizowanym światem, nie tylko w chinach chociaż tam szczególnie

ja wysłałam list do tesko i odpowiedzi nie widać... ktoś dostał jeszcze jakaś odpowiedz?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #65 : 2007-08-15, 11:47 »
Cytuj
dla mnie prawie wszyscy ludzie są okrutni żeby nie powiedzieć inaczej a chiny to doskonale pokazuja.

nie tylko chiny. każda kultura ma niemałe okrucieństwo na sumieniu, zatem "debilne chiny" można by zamienić na "debilna ludzkość". szczególnie jeśli postrzegasz całość w tak ostrych barwach.


kolorowe myszy widziałam w zoologach w warszawie i szczecinie.  pewnie by sie jeszcze jakieś znalazły, ale nie mam zwyczaju po zoologach chodzić śmigając po miastach.

co do rybek to niestety to dużo częstsze i spotkać je można chyba w każdym większym mieście.


co do odpowiedzi to nie dostałam, ale nawet jeśli będzie to podejrzewam iż podobna jak ta, która otrzymała IBDG, bo przecież mają oni swoje szablony które sie po prostu odsyła i tyle.


Cytuj
prawda jest tak ze a tzw ogólnie Kulturą dalekiego Wschodu jest tak, ze nie wystarczy sobie trochę poczytać by to poczuć i zrozumieć. I nawet niekiedy rozległa wiedza nie daje tego zrozumienia - to jest zupeeełnie inny świat i wytłumaczyć w kilku postach się tego nie da.
mam tego pełną świadomość, stąd i moja reakcja. wiem też że nijak w postach nie przekażę wielu zależności, bo bym musiała niemała księgę spłodzić, a to i tak nic nie gwarantuje niczego, bo przecież mogła bym pisać językiem niezrozumiałym na tyle by swoją wiedzę i zrozumienie przekazać.  Stąd nie chodzi mi o to, by ludzie patrzyli na chiny jak ja, ale o to, by zanim zaczną uprawiać krytykanctwo zapoznają sie z bardziej rzeczowymi faktami.

ja bardzo cenię sobie krytykę. uwielbiam dyskutować jeśli ktoś ma odmienne zdanie, ale by to było możliwe, rozmówca powinien mieć bazę do rozmowy (jak np Nefra) a nie opierać sie na stereotypach i ogólnikach.

jedyne o co mi tu chodzi, to o powstrzymanie się od porywczych i niesprawiedliwych wypowiedzi. bo choć współczesne chiny mają wiele na sumieniu, to po pierwsze nie one jedne, a po drugie mają tez wiele rzeczy których mogli bysmy sie od nich nauczyć.

Cytuj
Ale zupełnie nie mam szacunku dla wspóczesnych Chińczyków

dalaj lama powiedział "to nie chińczycy, to komuniści"

jeśli chodzi o współczesne chiny to przeraża mnie tam bardzo wiele aspektów. są nieludzkie, okrutne po prostu koszmarne. niemniej sa konsekwencją wtrącania sie białasów bez uwzględnienia różnic kulturowych (dokładnie to samo zjawisko co teraz robi tesco: mamy sposobność to zarabiamy nie myśląc o konsekwencjach dla kultury, narodu i środowiska chińskiego)

współczesne chiny wpatrzone są ślepo w zachód, idą drogą na ślepo zatracając wszelkie człowieczeństwo w pogoni za pieniądzem. wzór jaki zachód dał chinom jest szalenie destrukcyjny a duma narodowa (przeginają w tej materii i to solidnie) jeszcze tylko to napędza do granic możliwości.

we współczesnych chinach wyburza się stare antyczne dzielnice by wybudować nowe drapacze chmur. dla mnie to barbarzyństwo. ale współczesne chiny są niebywale podobne do chin z okresu dynastii Qin. w końcu chińczycy wykreślili ze swych ksiąg pierwszego cesarza właśnie za takie działania: za palenie ksiag, wybijanie uczonych, za niszczenie kultury. komuniści przywrócili tego tyrana do łask i zrobili z niego ikonę dobra i sprawiedliwości po to by uzasadnić swe okrutne działania. ale to nie znaczy, ze wszyscy chińczycy zgadzają się z tym stanowiskiem.

oczywiście zawsze istnieje masa, jest jej najwięcej i daje sie prowadzić niczym cielęta na rzeź, ale oprócz tej masy sa tez ludzie światli. i jak to wszędzie widać: są w mniejszości.

współczesne chiny starają sie pewne rzeczy zmienić, ale w ogniu stałej krytyki mało kto dostrzega te zmiany. z drugiej strony zmiany te wynikają nie z etyczności ale z czystej chęci zysku... czyli tak czysto po zachodniemu... (choć nie tylko, bo "fala" i korupcja najsilniej właśnie w chinach sie rozwijały i to od tysięcy lat...)

zatem rozgraniczenie miedzy współczesnymi chinami a kulturą chińską i tym co niesie jest jak najbardziej wskazane.

ja uwielbiam chiny, kocham tę kulturę, ale to nie znaczy, że jestem bezkrytyczna. jednak by uzasadnić swoją krytykę mam też rzetelną wiedzę na temat tego, jak sie poszczególne zjawiska kształtowały. zresztą moi znajomi chińczycy często śmieją sie ze mnie, że jestem bardziej chińska niż niejeden chińczyk ;)  i bynajmniej nie odnoszą sie do konsumpcjonistycznego pędu współczesnej młodzieży.

z tym, ze chińczycy których ja poznałam siedzą mocno w tematach ogólnorozwojowych (tai chi, buddyzm i inne takie) i myślenie chińskie (a nie komunistyczne) jest w nich mocno widoczne. to ludzie z którymi genialnie rozmawia sie o chinach zarówno tych współczesnych jak i starych. którzy mają dużą dozę krytyki ale i wiele szacunku.


a tesco... zrobią wiele by zarobić... jak większość koncernów... ale temat etyczności zakupów jest bardzo szeroki i zasługuje na odrębny temat.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #66 : 2007-08-16, 23:45 »
kolorowe myszy widziałam w zoologach w warszawie i szczecinie.
zainteresowalo mnie to :roll: ale jak te myszy były normalnie 'przefarbowane' i w kolorach teczy? nie wyobrażam sobie jak nikt nie zareagował że sa takie myszy, że pozwolone je sprzedawać
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #67 : 2007-08-17, 09:28 »
dodaje sie bardzo silne barwniki do paszy. są zbyt mocne by zostać wydalone normalną droga i rzutuje to na futro. potem są niebieskie czy różowe zwierzaczki.

z tego co sie orientowałam zwierzaki takie z czasem albo wytracają barwnik (wtedy robią sie szare, ale wtedy właściciele często ich sie pozbywają, bo przecież kolorowe chcieli) albo umierają przez zatrucie właśnie.

farbowane ryby są jednak częstsze bo tutaj wiele osób po prostu nie wie, że są farbowane. farbowane myszki z tego co wiem spotkały się z dość ostrą reakcją stąd też nie są zbyt powszechne. niemniej nadal można takie kupić...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #68 : 2007-08-17, 10:17 »
Ja widziałam kolorowe myszki, papużki faliste, rybki akwariowe - żadna nowość...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #68 : 2007-08-17, 10:17 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #69 : 2007-08-17, 12:22 »
co do rybek to nie znam naturalnych kolorów i tak jak napisałaś nie wiem czy są farbowane czy nie. ja miałam papużki faliste w kolorach tęczy ale one chyba takie są, miałam białą, niebieską żółtą, zieloną przez 8 lat miałam non stop 2 papugi, jak jedna zdychała to kupowaliśmy drógą zeby nie była samotna...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #70 : 2007-08-18, 11:06 »
Cytuj
dodaje sie bardzo silne barwniki do paszy. są zbyt mocne by zostać wydalone normalną droga i rzutuje to na futro. potem są niebieskie czy różowe zwierzaczki.

A skąd! Nie da się tak ufarbować ssaka. Po prostu farbuje się futerko farbą do włosów, albo tleni.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #71 : 2007-08-18, 15:55 »
wiem jedynie ze flamingi w zoo aby były różowe daje sie jakieś pożywienie (oni mówili o papryce) i one z pożywienia uzyskują kolor

no cóż nie pomyślałam wcześniej ale pituophis ma chyba racje
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #72 : 2007-08-18, 18:55 »
jeśli by tak było to nie było by tyle afer z farbowanymi myszami :)

a czytając posty pituophis2 widzę, że często podważa pewne opinie nie podając faktów.

niewątpliwie też zdarzają sie farbowane w sposób konwencjonalny, jednak ja czytałam o farbowaniu poprzez zatrucie pigmentami.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #73 : 2007-08-18, 19:16 »
przypuszczam że farbami jest taniej niż kupować specjalne pigmenty i podawać je myszom
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #74 : 2007-08-18, 20:02 »
obawiam sie że nie: myszy namnażają sie szybko a karmienie toksynami jest mniej pracochłonne. nawet jak 70% faszerowanych myszy padnie to i tak wiele przetrwa i biznes sie opłaca. farbowanie standardowymi metodami jest zbyt pracochłonne i przez to nieopłacalne.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #74 : 2007-08-18, 20:02 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #75 : 2007-08-18, 20:07 »
nie wiem nie znam sięna tym, nie wiemjak można takie coś zrobić i nie rozumiem tego, znaczy wiem- kasa :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #76 : 2007-08-18, 20:53 »
ja czytałam artykuł o tym, bo mnie zainteresowało to zjawisko. ale nie jest to mój konik, zatem wnikać i roztrząsać nie będę. mam tylko wyrobione zdanie i zwierzakom hybrydowym, farbowanym itp mówię NIE. i nie przez pogardę dla zwierzaków, bo tych mi szkoda, ale przez bunt na tak koszmarną bezczelność ludzi.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #77 : 2007-08-19, 14:40 »
Ssaków nie da się "farbować" doustnie, bo po prostu nie są w stanie wbudować barwnika we włosy ( z jednym może wyjątkiem - białe psy lekko w pewnych miejscach przebarwiają się na diecie z dużą ilością karotenoidów). Nie "podważam opinii" tylko po prostu tak się zrobić nie da. Da się za to szczura wrzucić do henny albo oblać 30% wodą utlenioną... ;(.

Co to jest "zwierzak hybrydowy"?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #78 : 2007-08-19, 15:11 »
Hybryda (mieszaniec, hybryd) - osobnik powstały w wyniku skrzyżowania dwóch organizmów rodzicielskich należących do odrębnych taksonów (ras, odmian, podgatunków a nawet gatunków).

są to zwierzaki nie występujące w naturze i najczęściej niezdolne do funkcjonowania w niej.

generalnie najczęściej są wytworzone dla czystej fanaberii człowieka i z chęci zysku i bynajmniej nie myśli sie o zwierzęciu. choć zdarza się że poprzez tworzenie hybryd próbuje sie odnowić wymarłe gatunki. częściej jednak, szczególnie odnośnie zwierzaków ozdobnych, chodzi tylko od zachciewajkę potencjalnych klientów

z wikipedii:
#  skrzekot- naturalna hybryda cietrzewia i głuszca
# żubroń - hybryda żubra i bydła domowego
# beefalo - hybryda bizona i bydła domowego
# dzo - hybryda jaka i bydła domowego
# Yakalo - hybryda jaka i bizona
# lygrys - hybryda lwa i tygrysicy
# tigon - hybryda lwicy i tygrysa (najczęściej syberyjskiego)
# leopon - hybryda lwicy i lamparta
# kot bengalski (Prionailurus bengalensis bengalensis)- hybryda leoparda azjatyckiego z kotem domowym
# muł - hybryda klaczy konia domowego i ogiera osła domowego
# osłomuł (oślik) - hybryda klaczy osła domowego i ogiera konia domowego
# birtugan (wielbłąd mieszany)- hybryda dromadera i baktriana
# żaba wodna (Rana esculenta) - naturalna hybryda żaby śmieszki (Rana ridibunda) i żaby jeziorkowej (Rana lessonae)
# zeedonk - krzyżówka zebry i osła
# zebroid - hybryda między zebrą a innym koniowatym (np. koniem, osłem).
# cama - hybryda lamy i dromadera


charakterystyczne jest to, że większość hybryd zatraca zdolność rozmnażania, zatem produkuje się je stale. są jednak tez i takie, które nie zatracają tej zdolności i tworzą nowy gatunek. ja pisząc o zwierzakach hybrydowych raczej tę niepłodną ich część mam na myśli, bowiem te zwierzęta produkuje się niemal taśmowo :/ tego nawet hodowlą przemysłową nazwać nie można.

Cytuj
Nie "podważam opinii" tylko po prostu tak się zrobić nie da.

najwyraźniej już się da...

jeszcze kilka lat temu wszyscy zgodnie twierdzili, że nie da sie modyfikować genetycznie truskawek (jako jednych z nielicznych...), teraz Chińczycy (no niestety właśnie oni) pokazali, że można... (afera truskawkowa sprzed dwóch lat)

generalnie proces farbowania zwierzaków nie jest tylko paszowy, ale bierze czynny udział w tym procesie. bo nie jest to myszka która będzie miała odrosty, ale zwierzak, który albo umrze od zatoksynienia albo będzie dalej miał sierść w nienaturalnej barwie (tyle, ze z czasem będzie blaknąć)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #79 : 2007-08-19, 15:37 »
Cytuj
eneralnie proces farbowania zwierzaków nie jest tylko paszowy, ale bierze czynny udział w tym procesie. bo nie jest to myszka która będzie miała odrosty, ale zwierzak, który albo umrze od zatoksynienia albo będzie dalej miał sierść w nienaturalnej barwie (tyle, ze z czasem będzie blaknąć)

Nie "już się da". Znam historie z truskawkami, i nie ma co porównywać- modyfikacje genetyczne to kwestia techniki,  a tutaj po prostu brak mechanizmu fizjologicznego powzwalającego na wbudowanie barwnika we włosy. Ponadto np. farbowane myszy nie są całe ufarbowane, tylko mają np. liliowy tył ciała, środek różowy, resztę białą- ewidentne "pomalowanie zwierzęcia z zewnątrz> Przykłady widziałem...
Gdzie wyczytałaś o tej farbującej paszy?
Ja znam niestety kilka szczurów w młodości ufarbowanych - 1 padł, ale padł na zapalenie płuc. Reszta przy zmianie sierści stała się normalnymi szczurami.

Cytuj
eneralnie najczęściej są wytworzone dla czystej fanaberii człowieka i z chęci zysku i bynajmniej nie myśli sie o zwierzęciu. choć zdarza się że poprzez tworzenie hybryd próbuje sie odnowić wymarłe gatunki. częściej jednak, szczególnie odnośnie zwierzaków ozdobnych, chodzi tylko od zachciewajkę potencjalnych klientów

Ale pojechałaś :).
Tak się składa, że mam trochę mieszańców węży, w tym wyhodowanych przeze mnie. Bynajmniej nie chodziło mi o kasę ani o własne zachciewajki- ale o połączenie korzystnych cech obu gatunków, lub przeniesienie mutacji z jednego z gat. wyjściowych na mieszańca. Akurat te kundle są doskonale płodne, i mają się świetnie...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #80 : 2007-08-19, 20:00 »
Cytuj
Gdzie wyczytałaś o tej farbującej paszy?
około trzy lata temu u moich teściów (hodowcy psów) w jakimś magazynie tematycznym. nie śledzę sama takowych zatem tytułu nie podam.

kundel to jedno a hybryda to drugie. są wyraźne różnice w tej materii. masz kundle i niechaj dobrze sobie żyją. hybrydy to zwierzęta produkowane i to mieszane w bardzo nienaturalnych połączeniach by uzyskać dany efekt.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #80 : 2007-08-19, 20:00 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #81 : 2007-08-20, 15:24 »
był temat o zebroidzie, ale nie wiedziałam ze to sięnazywa hybryda, tak samo słyszałam o mułach, ludzie łączą dwa dobre gatunki by uzyskać maszyne(muł jest zwierzęciem pociągowym)

pao ale pituophis2 miała na myśli kundle z węży, tak mi się wydaje
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #82 : 2007-08-20, 18:06 »
ano kundle z węży czy tez inszych gadów. niemniej to kundle.

aby zwierze określić jako nową rasę, czy też hybrydę potrzeba krzyżówkę powtórzyć wielokrotnie, często wsobnie, aby daną cechę utrwalić. do tego dochodzą właściwe dla zwierzaka związki, (dla psów kynologiczny na przykład) które to albo zatwierdza albo nie a aby mogły zatwierdzić przeprowadzają szereg testów i różnych badań.  nie wiem jednak kto i na jakich zasadach zatwierdza hybrydy.

 to nie jest tak, że coś sobie skrzyżujesz i masz. taka samowolna krzyżówka to po prostu kundel i tyle.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #83 : 2007-08-20, 20:28 »
Cytuj
aby zwierze określić jako [...] hybrydę

Aby zwierzę było hybrydą wystarczy, że jest mieszańcem dwóch taksonów. Tyle. Chyba, że tworzy się rasę gatunku udomowionego domieszkując go innym dążąc do określonego wzorca i uwydatnienia pewnych cech a zmniejszenia innych ( np. czechosłowacki wilczak), wtedy faktycznie potrzebna jest selekcja, praca hodowlana, itp. Są też po prostu wolfdogi o różnorodnym typie, ale nikt tego nie próbuje określać jako rasy, choć niewątpliwie hybrydami są.

"Kundelki" to taka pieszczotliwa nazwa mieszańców między różnymi taksonami węży używana w środowisku hodowców. Węże jak na razie nie doczekały się standardów gatunków i odmian i każdy może sobie prowadzić hodowlę, selekcję i krzyżówki pod takim kątem, jakim chce. Nie ma odmian "uznanych" ani "nieuznanych".
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #84 : 2007-08-21, 10:44 »
wiesz, przypomina mi to rozmowę na psach z jedną taką co to ma huskiego i nie może zrozumieć ze to też jest kundelek :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #85 : 2007-08-21, 12:59 »
Chodzi o "husky" ale bez rodowodu?  Bo nie rozumiem?

Faktem jest, że hybryda= mieszaniec międzytaksonowy, a nie
Cytuj
rzyżówkę powtórzyć wielokrotnie, często wsobnie, aby daną cechę utrwalić. do tego dochodzą właściwe dla zwierzaka związki, (dla psów kynologiczny na przykład) które to albo zatwierdza albo nie a aby mogły zatwierdzić przeprowadzają szereg testów i różnych badań.  nie wiem jednak kto i na jakich zasadach zatwierdza hybrydy.
I nikt ich nie zatwierdza, nioe musi.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 26 zapytaniami.