Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Odrobaczanie  (Przeczytany 2233 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asinka 22

  • Gość
Odrobaczanie
« : 2003-07-16, 09:05 »
Jakimi preparatami odrobaczacie swoje psy i co ile ?
Zapisane

Siva

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #1 : 2003-07-16, 09:36 »
pratel, teoretycznie mialo  byc co pol roku, ale sie okazalo ze siedzi chyba jakis robal, wiec bylo wczesniej :)
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #2 : 2003-07-16, 09:46 »
moj wet mi kaze przychodzic raz do roku. jak narazie taka czestotliwosc wystarcza ;) a co do preparatow to ten sie jakos na P nazywal  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odrobaczanie
« Odpowiedz #2 : 2003-07-16, 09:46 »

lila

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #3 : 2003-07-16, 11:01 »
Pratel lub Cestal plus
Co 3-4 miesiące , bo Rufusek mimo ze ma prawie 3 lata to zdarza mu sie podżerać różne rzeczy na pscerku , więc tak profilaktycznie częściej zeby problemów nie było


lila i Rufus
_______________________________________________________
Labrador to więcej niż pies to wielkie serce na czterech łapach  :D
Zapisane

onka

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #4 : 2003-07-16, 12:37 »
też odrobaczamy Pratelem co pół roku
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odrobaczanie
« Odpowiedź #5 : 2003-07-16, 12:38 »
Pratel - właśnie się będziemy szprycować, bo se kotek do domu bande zwierzątek przywlókł :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asinka 22

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #6 : 2003-07-16, 13:24 »
Ja właśnie wczoraj zakupiłam Pratel - bo mi psina zaczęła podróżować na pupie po mieszkaniu.
Wcześniej odrobaczałam Drontalem Plus , ale podobno Pratel jest podobny w działaniu.

Pytałam jak często bo ja muszę co 4 miesiące i trochę mnie to przeraziło - miałam obawy czy nie zaszkodzi.

A tak przy okazji - czy to normalne żeby 9 miesięcznemu psu śmierdziało z pyska? Myślałam że jest to przypadłość wieku starszego !
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #7 : 2003-07-16, 16:04 »
To może z powodu robaków sunia co jakiś czas siada i próbuje "podgryzać" się tam z tyłu ???
A czy mogą być z tego powodu jakieś "sensacje" żołądkowe ????
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #8 : 2003-07-16, 16:33 »
moja Tina odrobaczana jest co pół roku choć nie zawsze czasami wcześniej  :P  i nie pamiętam jaka nazwa jest tych tabletek, ale są zazwyczaj w takim pomarańczowym opakowaniu, takim jak kiedyś witC
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odrobaczanie
« Odpowiedz #8 : 2003-07-16, 16:33 »

onka

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #9 : 2003-07-16, 19:22 »
Cytat: Asinka 22
Ja właśnie wczoraj zakupiłam Pratel - bo mi psina zaczęła podróżować na pupie po mieszkaniu.
Wcześniej odrobaczałam Drontalem Plus , ale podobno Pratel jest podobny w działaniu.

Pytałam jak często bo ja muszę co 4 miesiące i trochę mnie to przeraziło - miałam obawy czy nie zaszkodzi.

A tak przy okazji - czy to normalne żeby 9 miesięcznemu psu śmierdziało z pyska? Myślałam że jest to przypadłość wieku starszego !


Asinko to,ze pies jeździ dupskiem po podłodze to bardziej by mi pasowało na zatkane gruczoły odbytowe a nie robaki!!!!
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #10 : 2003-07-16, 19:24 »
mi wet powiedział, że to dupsko jeżdżące po podłożu (nieważne jakim :P ) to właśnie jest od robali, zawsze jak dostała tabletki na odrobaczenie to więcej tak nie robiła  8)
Zapisane

onka

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #11 : 2003-07-16, 19:28 »
Cytat: DorotaP
To może z powodu robaków sunia co jakiś czas siada i próbuje "podgryzać" się tam z tyłu ???
A czy mogą być z tego powodu jakieś "sensacje" żołądkowe ????


według mnie to nie z powodu robaków (to nie owsiki ,że pupa swędzi  :P )
i raczej sensacje żołądkowe z tego wyniknąć nie mogą - to psia toaleta  ;)

a i jeszcze do Asinki coś :
jesli psiak nie jest chory to po prostu jego urok jest  :)  zależy jeszcze co je :wink:
Zapisane

onka

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #12 : 2003-07-16, 19:33 »
Cytat: Gerda
mi wet powiedział, że to dupsko jeżdżące po podłożu (nieważne jakim :P ) to właśnie jest od robali, zawsze jak dostała tabletki na odrobaczenie to więcej tak nie robiła  8)


no będe sie upierać przy swoim , zatkane gruczoły bardziej niz robale
chyba,ze by było ich tam mega duzo ,że juz by tyłem wychodziły wtedy tak
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #13 : 2003-07-16, 19:42 »
heh no to jakie objawy pokazują, że psy mają robale  :?: (jakieś problemy z żołądkiem, wymioty  :?: ) mi tak zawsze wet mówił że to od robali i gdy dostała tabletki to wszystko ustało  ;)
Zapisane

onka

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #14 : 2003-07-16, 19:56 »
no objawy sa rózne - ja nie wykluczam tych o których piszesz Ty  :D
ale najczęściej łzawienie z oczu
brak albo mega apetyt
bąki okrutne - gazy , wzdęcia
wogole w ostrych przypadkach gorączka i osłabienie psiaka

jak już są wymioty - mogą być a w nich robale to jest ich tyle,że fuj fuj fuj :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odrobaczanie
« Odpowiedz #14 : 2003-07-16, 19:56 »

Asinka 22

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #15 : 2003-07-16, 22:17 »
Ja osobiście zauważyłam, że jak pojawiają się robale to mój pies jeździ dupcią i go czyści, nawet ze dwa razy zabłakał się jakiś kolega w guwienku. Wet powiedział mi że to normalne objawy. A bąki - smrodliwki też są !
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #16 : 2003-07-16, 23:59 »
Cytat: Asinka 22
A tak przy okazji - czy to normalne żeby 9 miesięcznemu psu śmierdziało z pyska? Myślałam że jest to przypadłość wieku starszego !


Nieprzyjemny zapach z pyska dotyczy wszystkich psow, ktore juz maja "drugie" zabki. Powodem jest zwykle kamien nazebny. Kup swojemu psu kosc wolowa, ugotuj i daj mu do obgryzania. Zdziwisz sie jak biale sie zrobia jego zabki. Mojej suni tez niezle "dawalo z paszczy", lecz teraz regularnie jej kupuje kosteczki, zabki sa bielutkie, a zapaszek poszedl precz :wink:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #17 : 2003-07-17, 08:33 »
moja siostra kupiła Tinie 7 takich kosteczek do usuwania kamienia nazębngo, Tina dostaje je codziennie i mam nadzieję, że jej troszkę ten osad zniknie, w sumie nie ma go tak bardzo dużo (jak na 10-letniego psa), ale zawsze to zapach inny z mordki jest i w ogóle  8)
Zapisane

Siva

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #18 : 2003-07-17, 10:55 »
zbaczajac z tematu, Onka, czemu masz pudelko na glowie??? :?:
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #19 : 2003-07-17, 12:16 »
Cytat: Jennifer
[..]Nieprzyjemny zapach z pyska dotyczy wszystkich psow, ktore juz maja "drugie" zabki. Powodem jest zwykle kamien nazebny. Kup swojemu psu kosc wolowa, ugotuj i daj mu do obgryzania. :wink:


Dostaje takie kosteczki, ale to też mało pomaga, nie wiem czy to nie jest coś związane z żołądkiem i on i jego mama mają często problemy.  Np. muszą jeść tylko suche pożywienie, bo jak tylko coś pływa w misce to pawik murowany.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #20 : 2003-07-17, 13:10 »
Moze dodam ze te wszystkie "specjalne" kosci ze sklepow zoologicznych, jakies Pedigree Rask i inne swinstwa NIC nie pomagaja. Musi byc wolowe ugotowane.  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odrobaczanie
« Odpowiedz #20 : 2003-07-17, 13:10 »

onka

  • Gość
Odrobaczanie
« Odpowiedź #21 : 2003-07-17, 15:19 »
Cytat: Siva
zbaczajac z tematu, Onka, czemu masz pudelko na glowie??? :?:


to pokuta jest
jestem niedobrą dziewczynką :oops:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 27 zapytaniami.