Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jakie polecacie witaminy???  (Przeczytany 6102 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kat&Seja

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« : 2004-06-03, 12:25 »
Wiem,że napewno ten temat przewinał się przez forum nie raz ale chcialam dowiedziec sie jakie polecacie witaminy dla piesków. Konkretnie chodzi mi o kropeki badz tabletki ( inne też) które by mialy full witamin niezbednych dla psa karmionego gotowanym jedzonkiem.
Pytam także o specyfiki na odrastanie sierści i ogólnie na piekna szatę i skóre.
Moja sunia jest strasznym niejadkiem...czasem je raz na 2 , 3 dni. Odbija się to na jej futrze i skórze ktorą ratuje jak mogę. Po ostatnim trymowaniu włosy nie chca jej odrastac i rwę wlosy z głowy (Własnej) jak moge jej pomóc.
A może znacie jakies specyfiki na  pobudzenie apetytu???
Zapisane

O

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #1 : 2004-06-03, 13:16 »
Ja podaje mojemu do gotowanego witaminy + mikroelementy Hill'sa (nie wiem, czy dobrze napisałam). To jest taki proszek o przyjemnym, jakby waniliowym smaku. Są też w tabletkach, ale mój niecierpi wszelkiego rodzaju tabletek. Poza tym do jedzenia dolewam odrobinę oleju słonecznikowego.
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #2 : 2004-06-03, 13:25 »
O!dzieki! A możesz powiedziec w jakiej cenie sa te Hillsowe mikroelementy?? i czy pies wyczuwa jej w karmie. Bo moja jak cos zwacha to pluje na kilometr....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedz #2 : 2004-06-03, 13:25 »

onka

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #3 : 2004-06-03, 13:39 »
mysle,że w karmie typu hills czy royal canin, czy innych "porzadnych" że tak powiem pies nie wyczuje ze tam sa witaminy ;)
ja polecałabym salvikal - w proszku jest ale pies może wyczuć (moja grzywaczka wyczuwa), na pobudzenie apetytu i sierś dodatkowo- laveta super , polecam tez siemie lniane - w Twoim przypadku kiedy sunia wyczuwa i nie chce mielone i zaparzone , żółtko jaja np co 3 dni, albo Vetriderm - tabletki,łatwo je pokruszyć i dodac do jedzeni
i jest jeszcze mnóstwo innych czasami drogich to fakt specyfików na sierśc i apetyt więc polecam wybrac sie do dobrego sklepu najlepiej przy klinice wet. i tam sie zaopatrzyć
Zapisane

Flaś

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #4 : 2004-06-03, 13:53 »
Beaphar- IRISH CAL. Super witaminki- wet nam polecił. Ładna sierść i mocne kości to efekt przyjmowania tych witaminek :mrblue:

BTW- Toffiś tego nie wyczuł :wink:
Zapisane

O

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #5 : 2004-06-03, 13:59 »
W poprzednim poście miało być o waniliowym zapachu (marzą mi się lody waniliowe, stąd pomyłka  :oops: ) Nie smakowałam ich  :oops:
Ja z racji młodego wieku psa podaję tak na oko pół łyżeczki tych witamin, ale psiak zjada wszystko, nie marudzi przy misce. Choć specjalnie wybredny nie jest, także nie wiem, jakby to było w przypadku Twojej suni.
Ceny niestety nie pamiętam, ale nie były specjalnie drogie.
Jak uda mi się kupić siemie lniane, to też spróbuję je podawać swojemu psu, bo słyszałam o nim naprawdę wiele dobrych opinii.
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #6 : 2004-06-03, 14:16 »
Cytat: Flaszeczka
BTW- Toffiś tego nie wyczuł :wink:

Co to znaczy BTW ? :oops:

Ja podaję mojemu takie w proszku :D Nie wyczuwa, ale nazwy nie pamiętam...
Zapisane
-

Flaś

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #7 : 2004-06-03, 14:32 »
Cytat: maciejka_Rocky
Co to znaczy BTW ? :oops:


BTW- By The Way - Przy okazji :)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #8 : 2004-06-03, 15:10 »
Kat, ja daję Reksiowi do żarełka witaminy w proszku który nazywają sie Can- Vit. Napisane jest na nim że jest to witaminowo- mineralny dodatek żywieniowy przeznaczony dla psów w okresie wzrostu [...] Wzmacnie układ kostny, zeby, sierść i skórę. Dawkowanie: psy młode małych ras (to o naszych :) ) jedną łyżeczkę na 10 kg masy.  Skład tego proszku to: wapń, fosfor, magnez, cynk, żelazo, mangan, miedź, kobalt, jod, wit A2, D3, E, K3, B1, B2, B5, B6, B12, C, PP, kwas foliowy, biotyna, cholina, Lizyna... uffff dużo tego :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedz #8 : 2004-06-03, 15:10 »

Kat&Seja

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #9 : 2004-06-03, 17:05 »
Byłam wlasnie u weta i udało mi się o dziwo nic nie zapłacić za wizytę...hehe... a trochę się dowiedzialam. sei rzeczywiście rośnie więcej podszerstka niz włosa okrywowego, ale wet powiedzial,ze ciąża urojona i niejedzenie mogło jak najbardziej wpłynąć na osłabienie wlosa. seja przed wyrwaniem miala włos dosyc szorstki...nie idealny napewno ale przy dupeczce yto jak szczoteczka ryżowa. Obecnie ma sam puch...no dokładnie podszerstek w jasniejszym kolorze ( jasniejszy odcien czerni).
Na niejedzenie zapisali mi preparat dla ludzi..chyba dla dzieci co się zwie Citropepsin. To o dzialaniu wzmagajacym laknienie..i na lepsze trawienie. Nie gwarantują sukcesu, na jedne psy dziala, na inne nie. A na sierść itd,  dali mi Amino biotin, taki wielowitaminowy preparat z  aminokwasami i biotyna. To jest w tabletkach i nie drogie - 9zł. Pierwsza tabletke wyplula na chodnik dalej  niz widzi, ale udało się za drugim podejsciem..próbowalam totot ..ma lekko slodki smak. No...zobaczymy

Onko, kurczę ja mam lavetę normalna...gdybym wiedziala,że lepsza jest Super to bym ta kupiła ale w sklepie od razu mi podstawili pod nos zwykłą,że najlepsza. Siemię odpada....wyniuchuje je od razu i nie tknie michy :grr:

Flaszeczko..tez chcialam zapytac co to za cudo BTW ,że nie wyczuwalne , ale juz mnie oswieciło hihi :lol:

Marto! can-vita to gdzieś widzialam...czy to nie sa takie dosc duże pudełka proszku?? Sklad witamin interesujacy...

czekam na dalsze opinie i polecane specyfiki....
I dziekuje wszystkim za rady :cmok:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #10 : 2004-06-03, 17:13 »
Tak, Kat Can Vit to białe pudełko w ksztalcie i wielkosci szklanki pelne tajemniczego proszku ;)
Zapisane

Puppy

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #11 : 2004-06-03, 17:35 »
O kat , mialam ci właśnie napisać. My stosujemy Amino Biotyn, polecił go nam fryzjer. Tylko ja kupiłam w proszku (ok 8 zł) maluch zjada bez prblemu, a nawet (domysł) może lepiej mu z tym smakuje.
Wcześniej dawałam jakiś "DAX 20 witamin, fosforan wapnia, 12 mikroelementów" polecił nam wet. tak jak porównywałam skład moim laickim oczkiem to dużych różnic z Amino Biotyn(em) nie ma. Ale pewna nie jestem.

Do suchego codziennie właśnie daję łyżeczkę witamin (teraz już od dawna Amino biotyn- wolno wychodzi) i łyżeczkę oleju słonecznikowego.
Nie wiem czy maluch ma dzięki temu ładniejszą sierść, trudno powiedzieć. no ale może tak :roll:  ...

Gdzieś słyszałam ż żółteczko jajka jest dobre ... ale nie wiem :]
Zapisane

Elfi

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #12 : 2004-06-03, 20:13 »
Cześć Kat
Ja swojemu Eliemu do jedzonka dodaje codziennie lyżeczke witamin Salvikal f-my BOGENA
(cena 23,00zł-ale starcza na bardzo, bardzo dlugo, opakowanie 0,5 kg), oprócz tego łyżeczke oliwy z oliwek.
Zapisane

Czanga

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #13 : 2004-06-05, 08:28 »
piszecie o siemieniu...ale jakto podawac...i na co ma taki zbawienny wplyw...ma 4-mies goldenke..je wszystko..ale moze i siemie powinna...gotuje jej sama.tak dla informacji...
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #14 : 2004-06-05, 13:33 »
Ja daje z witamin w proszku FLAWITOL dr Seidla i muszę powiedzieć,że jestem bardzo zadowolona(jest dużo lepszy niż Can Vit,który wcześniej stosowałam).Kosztuje w granicach 17-18zł za 400 g i starcza mi na 13 dni (mam 30 kg collie),wiec nie wychodzi tanio...
Z tabletek na sierść stosuje też DERMATEX (dostępny również w proszku).Za 150 tabletek zapłaciłam ok.13 zł.Słyszałam,że bardzo dobry jest KERABOL,ale osobiście go jeszcze nie stosowałam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedz #14 : 2004-06-05, 13:33 »

Meggy

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #15 : 2004-06-05, 13:39 »
Czango!Moi znajomi dodają do gotowanego papu łyżeczkę siemienia lnianego.
Ja osobiście raz na tydzień mieszam siemię z goracą wodą.Czekam,aż napęcznieje i wtedy wbijam jajko.Mieszam i taką papke sunia wcina....Problem jest potem,gdyż sunia ma długa brodę,a mikstura ją skleja.Po skonsumowaniu musimy spędzić troszkę czasu na doprowadzeniu sie do ładu.
Oprócz tego podaję co drugi dzień(żeby nie przesadzić z witaminkami)biotynę firmy DOLFOS.Arika ma piękną,błyszczącą sierść! :D
Zapisane

Nicka

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #16 : 2004-06-05, 16:36 »
Ja wiem tylko, ze na siersc i wogole na wzmocnienie wspanialesa drozdze piwne (do nabycia w aptece)...ja daje 1 tabl dziennie przez 2 tyg potem 1 tydz przerwy i sa SUPER :wink:
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Jakie polecacie witaminy???
« Odpowiedź #17 : 2004-06-28, 16:58 »
Jak ktoś tu już wcześniej napisał tak samo ja, również polecam preparat witaminowy na bazie wapnia CAn- Vit - bardzo dobrze przyswajany przez psy, jest chyba z 8 rodzajów , należy oczywiście dobrać do wagi i wieku psa . W tym preparacie są wszystkie niezbęden wit i minerały, polecam również preparatuy wit firmy beaphar - mało ludzi na forum pisze o tej firmie a jej produkty są godne polecenia
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 31 zapytaniami.