Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tło za 30 zł.  (Przeczytany 1254 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
Tło za 30 zł.
« : 2003-05-23, 12:42 »
Co do steropca. Ja mam tło zrobione z niego.
Nie stać mnie na replike tyłu bo to w moim przypadku ok. 200zł
więc kupiłem za 17 zł arkusz nad gazem go pooplałem, by miał takie fajne kształty.
Koleżanka mieszka w górach (tutaj dzienks dla Sylwii) i przysłała mi parę dolomitów do upiększenia tła.
Takie tło posmarowałem klejem do tapet i posypałem korą zmiesznaą z ziemią wyszło git.
Dołożyłem suche krzenie. Powbijałem ten dolomit.
Gotowe.
Oczywiście jest to ZA szybą nie wewnątrz baniaka, ale cóż.
Do akwarium powkładałemresztę dolomitów i było super.
Wtedy miałem pod opieką C. Frontoza więc dolomit mógł alkalizować waodę. Teraz muszę mieć kwaśną i w dodatku miękką bo Anubiasy kiebsko rosną na innej więc... mam tylko na tle kamyczki....

Pomysł polecam. Jakby co to mogę zapodać jakieś fotki.
Sądzę że to jest i tak lebsze niż tapeta ;)
Ale takie profesjonalne tło bym bardziej wolał.
Tylkoze znów minus
bo zabiera objetośc baniaka i rybki mogą się gdzieś zakleszczyć
Zapisane

Asmi

  • Gość
Re: Tło za 30 zł.
« Odpowiedź #1 : 2003-05-23, 15:57 »
Cytat: Galago De Codi
Co do steropca. Ja mam tło zrobione z niego.
Nie stać mnie na replike tyłu bo to w moim przypadku ok. 200zł
więc kupiłem za 17 zł arkusz nad gazem go pooplałem, by miał takie fajne kształty.
Koleżanka mieszka w górach (tutaj dzienks dla Sylwii) i przysłała mi parę dolomitów do upiększenia tła.
Takie tło posmarowałem klejem do tapet i posypałem korą zmiesznaą z ziemią wyszło git.
Dołożyłem suche krzenie. Powbijałem ten dolomit.
Gotowe.


Gdzies w necie widzialem i czytalem jak ktos zrobil tez ze styropianu tlo, ale wewnetrzne. Tez byl wypalany i malowany farba akrylowa nietoksyczna w roznych kolorach i bajerancko wyszlo. Styropian zeby nie wyplywal wyparty byl o dno wzmocnienie poprzeczne.

Cytuj
Oczywiście jest to ZA szybą nie wewnątrz baniaka, ale cóż.


A czy nie bedzie trzeba go jakos oswietlic? Bo chyba jednak za szyba bedzie malo widoczny poprzez odbijane swiatlo ze swietlowek.



Cytuj
Ale takie profesjonalne tło bym bardziej wolał.
Tylkoze znów minus
bo zabiera objetośc baniaka i rybki mogą się gdzieś zakleszczyć


Mam takie tlo 3D. Niesamowita sprawa. Jak robilem malawi to kupilem je w sklepie netowym za jakies 170 PLN. Fakt, troche miejsca zajmuje ... w ten sposob ubywa srednio 5 cm z szerokosci akwa. Wyparlem tlo o listwy wzmacniajace, a po bokach jest siateczka. Mozna rowniez silikonem akwarystycznym przypunktowac do bocznych szyb zeby ryby za tlo nie wplywaly. Ja tego nie zrobilem i dlatego mialem problem z malymi yellowkami, bo ciagle ktorys za tlo wplywal. Ale jak podrosly to problem minal.
W tej chwili nie mam juz pyszczakow, ale tlo zostalo. Nawet z SA wyglada bardzo ladnie. Miejsce za tlem stalo sie wylegarnia dla zbrojnikow niebieskich. Skubane nauczyly sie przechodzic przez nie gora, tzn przeskakuja, przeslizguja sie nad tlem. A jak przychodzi pora karmienia to ta sama droga wracaja.
Wedlug mnie warto zainwestowac w takie tlo.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Tło za 30 zł.
« Odpowiedź #2 : 2003-05-23, 17:57 »
Jak Tobie nie zal to mozna np. połączyć to tło z kokosem na zasadzie wywiercenia otworu by sobie ryby spokojnie wpływały za tło poprzez tunel z wyrązonego kokosa.
             

Co do steropianu. Ja bym nie wkładał. A juz napewno nie pomalowane. No niby farba nietoksyczna, ale i tak bym sie bał. Ja mam opory jak musze nienaturalny nawóz wlać a co dopiero FARBA... brrr
  Co do oswietlenia NIE trzeba. Uwierz. Pofałdowanie tego steropca daje takie dajne cienie, Ja mam jeszcze lekko przesuniete osw na tył więc juz wogole super.
Poza tym mam akwa stylizowane na czarną wodę więc jak jest ciemno to i lepiej.
   ps.
Masz tło z kaskadami i piętrami do posadzenia roslin?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tło za 30 zł.
« Odpowiedz #2 : 2003-05-23, 17:57 »

Asmi

  • Gość
Tło za 30 zł.
« Odpowiedź #3 : 2003-05-23, 20:00 »
Cytat: Galago De Codi
Jak Tobie nie zal to mozna np. połączyć to tło z kokosem na zasadzie wywiercenia otworu by sobie ryby spokojnie wpływały za tło poprzez tunel z wyrązonego kokosa.
             



NA dole tla sa dwa otwory zaslepione taka sama siatka jaka jest z boku i ja moznaby wyciac, ale nie zrobilem tego. Powod jest prosty - ryby maja byc widoczne, a nie plywac za tlem :)

Cytuj
Co do steropianu. Ja bym nie wkładał. A juz napewno nie pomalowane. No niby farba nietoksyczna, ale i tak bym sie bał. Ja mam opory jak musze nienaturalny nawóz wlać a co dopiero FARBA... brrr


Ja chyba tez bym sie bal nawet z taka farba cos wetknac do baniaka.

Cytuj

  Co do oswietlenia NIE trzeba. Uwierz. Pofałdowanie tego steropca daje takie dajne cienie, Ja mam jeszcze lekko przesuniete osw na tył więc juz wogole super.
Poza tym mam akwa stylizowane na czarną wodę więc jak jest ciemno to i lepiej.


No to juz wiesz lepiej ode mnie :) bo Ty widzisz swoje dzielo a ja nie.

Cytuj

   ps.
Masz tło z kaskadami i piętrami do posadzenia roslin?


Sa takie polki, ale roslin na nich nie mam. Zreszta nie wiem czy by sie nadawaly bo nie sa za duze. Ale kto wie moze anubias by sie czepil i tego co jest.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 23 zapytaniami.