Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Filtr  (Przeczytany 1212 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morticia

  • Gość
Filtr
« : 2003-11-01, 20:00 »
Miałam taki przedpotopowy filtr i małe akwarium Teraz jak powiększę swój metraż to chcę powiększyć rybką :wink: i jakbyście mogli mi podać ceny filtrów sprzętu towarzyszącego służącego do filtracji i napowietrzniania byłabym wdzięczna :)
A i jeszcze jest taka stronka gdzie można obliczyć pojemność akwarium pewnie ją znacie a ja niestey nie pamiętam adresu
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Filtr
« Odpowiedź #1 : 2003-11-01, 22:47 »
www.malawi.pl troszke poniżej jest kalkulator.
Ja z własnego doświadczenia polecam filtry Aquael fan, są to filterki wewnętrzne (zatapialne) z napowietrzaniam, maszynka jest praktycznie nie do zatarcia ponieważ wirnik porusza sie na magnesach, nie zaciera sie, głowica ruchoma, dobra wydajność. Zależy jakie akwarium będziesz mieć, sa 3 rodzaje tych filtrów typ-1 do 50l. typ-2 do 150l. i typ-3 do 250l. Mam typ-1 i typ-3 w jednym akwarium 200l. (jedyneczka na gościnnych występach u Myszki) sprawiają sie znakomicie, nigdy sie nie zespuły (odpukać) Ten filterek ma różniaste zastosowania, jako filtr mechaniczny poruszający wode (czyszczony często) jako biologiczny oczyszczający wode (czyszczony żadko żeby nie zabić bakterii) można przerobić go na filtr podżwirowy, wystarczy wtedy dokupić kratke na dno. Ceny sa przystepne, małą jedynke kupisz już za 15-20zł. trójka to wydatek około 50zł.
Dużą zaletą jest to że przy tym filterku nie potrzebujesz pompy napowietrzającej.
Zapisane

  • Gość
Filtr
« Odpowiedź #2 : 2003-11-02, 00:55 »
:cry: to ja miałam pecha  :grr:
mi sie właśnie taka "jedyneczka wykrzachyła pare dni temu
jutro do niej zajrze, moze czyszczenie pomoże i ruszy

ale generalnie zadowolona z niego byłam
no i cena 26 zł całkiem znośna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Filtr
« Odpowiedz #2 : 2003-11-02, 00:55 »

  • Gość
Filtr
« Odpowiedź #3 : 2003-11-02, 23:48 »
zwracam honor ;)
filterek po dokładnym wyczyszczeniu chodzi jak nowy ;)

(tfu tfu odpukać, żeby nie zapeszyć)
Zapisane

Morticia

  • Gość
Filtr
« Odpowiedź #4 : 2003-11-04, 00:29 »
to muszę sobie skombinować bo mój stary tylko się nie śmiać był kiedyś zwany "brzęczkiem"  :lol:  Ale cichutko chodzi i tak w ogóle się super spisuje choć ma już pewnie z 5 latek :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.