Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Chory shih tzu??  (Przeczytany 16696 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tymon

  • Gość
Chory shih tzu??
« : 2004-12-16, 21:53 »
Witam, mam problem mój pies shih tzu ma 7 tygodni i zaniepokoiło mnie u niego to ze ciągle psika ma "smarki" w nosie (chyba ma katar), drapie sie jeszce w okolicach uszy. Czy to cos powaznego?? Iść z tym do weta??
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #1 : 2004-12-16, 22:17 »
tak naprawdę nigdy do końca nie można stwierdzić czy to coś poważnego czy nie... ja od razu bieglabym do weta...
niewiem mnie skojarzyło sie z nosówką...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #2 : 2004-12-16, 22:31 »
To może być uczulenie, zapalenie ucha, coś gorszego, lub coś zupełnie niegroźnego.
Ja tu osądów wydawać nie będę, bo nawet psa nie widzę, a Tobie radzę pójść z psem do weta.

p.s. Oddałeś w końcu swoje gryzonie? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chory shih tzu??
« Odpowiedz #2 : 2004-12-16, 22:31 »

Elfi

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #3 : 2004-12-16, 22:40 »
Czy pies był zaszczepiony ???
Nie ma na co czekać - do weterynarza ino biegiem!!!!!!!!  :roll:
Zapisane

Anka

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #4 : 2004-12-16, 23:03 »
Idź do weta i dokładnie powiedz od kiedy i skąd masz psa oraz wszystkie objawy.
Czy pies był odrobaczany, szczepiony - kiedy ??? Co je u ciebie - a co do tej pory jadł. To ważne pytania.
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #5 : 2004-12-17, 08:48 »
Po pierwsze nie wiadomo  z jakiej pies był hodowli..moze przywędrował z niej  z np.swierzbem w uchu a katar to przeziębienie wynikajace z niedostatecznego troszczenia się nad zdrowiem malca!
Mnie zawsze vet mówił ,że takie małe szczeniatko jest jak niemowle..zero wietrzenia pokoju gdy piesek w nim akurat siedzi( zwłaszcza teraz!!), nie wychodzić z nim na polko nawet na rękach ( swoją droga teraz powinien odbywac kwarantannę) i w ogóle zajmowac się psem jak z jajkiem. Przcież to jest psie niemowlę!!!!
Musisz bardzojuważac na swojego psiurka, skoro juz go masz!!!
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #6 : 2004-12-17, 10:46 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-20, 23:15 autor golden(ka) »
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #7 : 2004-12-17, 10:52 »
Tymon, do Ciebie wszystko ciężko dociera, więc skąd mamy wiedzieć, że nasze rady zostaną w ogóle przez Ciebie odczytane??  :roll:

I co z Twoimi innymi zwierzętami? Śa u Ciebie czy wylądowały na ulicy?  :?
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #8 : 2004-12-17, 12:43 »
Tymon, czy byliście z psem dzisiaj u weta? Czy dopiero pójdziecie? I czy w ogóle zamierzacie go tam zabrać?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chory shih tzu??
« Odpowiedz #8 : 2004-12-17, 12:43 »

Anka

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #9 : 2004-12-17, 16:02 »
W świetle innych tamatów mam wąty czy to jest shih tzu....
Pies kupiony byle gdzie owocuje poważnymi kosztami w utrzymaniu i leczeniu - licz się z tym
Zapisane

k_lap

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #10 : 2004-12-18, 13:22 »
I jak z tym wetem ? Byles ze swoja psinka u weterynarza ? Nie lekcewaz tego. Z takimi sprawami nie wolno zwlekac !
A wlasnie... co z Twoimi poprzednimi zwierzakami ? Sa jeszcze u Ciebie ? Czy jednak sie ich "pozbyles" ?
Zapisane

tymon

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #11 : 2004-12-18, 16:31 »
Cytuj

Czy pies był odrobaczany, szczepiony - kiedy ??? Co je u ciebie - a co do tej pory jadł. To ważne pytania

Pies był odrobaczony i szczepiony. A je u mnie jedzenie z puszki i mleczko pije !! Jak narazie przechodzi mu juz ten katarek już coraz mnie ma smarków :)







 
Cytuj

Oddałeś w końcu swoje gryzonie?

 Nie nie oddałem ich i nie oddaje !! :) przemyslałem wszystko ui mam moje zwierzaczki i psa :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #12 : 2004-12-18, 17:23 »
Rozumiem, że u weta nie byłeś, tylko sam postawiłeś 'diagnozę', że psu nic poważnego nie jest?... :roll:
Zapisane

monikaa

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #13 : 2004-12-18, 17:42 »
u takiego młodego psa nie można lekeważyc kichania, smarkania itp idz do weta!! co za brak odpowiedzialności... :roll:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #14 : 2004-12-18, 17:48 »
Litości...

To jest forum miłośników zwierząt? Bo mam wątpliwości...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chory shih tzu??
« Odpowiedz #14 : 2004-12-18, 17:48 »

k_lap

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #15 : 2004-12-18, 19:00 »
Hmmmm, Tymon weterynarzem ? Sam postawil diagnoze ?
Jak moj Rocky byl maluski, podawalam mu mleczko i tez sie drapal, a przy tym mial biegunke i raz zwymiotowal, poszlam z nim do weta kiedy to zauwazylam i wlasnie lekarka kazala przestac dawac mu mleko. Przestalam i pomoglo, dolegliwosci ustapily. I jeszcze jedna rzecza, ktorej nie moze jesc jest kasza (zamiast tego ryz). Wiec drapanie moze wynikac ze zlego doboru pokarmu. Ale takie wnioskowanie nie jest powodem do tego, zeby nie pojsc do weterynarza z piesiem (do tego jeszcze katar, ktory ma Twoj zwierzak), przeciez piesek przy tym sie tez meczy, weterynarz moze mu podac antybiotyki itd., szybciej mu ulzy i choroba ustapi.
A jeszcze jedno... czy ta karma z puszki, ktora karmisz psinke to jest jakies Chappi itd. ? Bo moze to byc wina wlasnie zlej jakosci karmy. Jaka jest to karma ? Mozesz podac nazwe ?
I jeszcze witaminki.. Jesli dobralbys dla piesia dobry pokarm (np. Nutra Nuggets Puppy) - dla szczeniat, w pokarmie zwierzak mialby caly dobor witamin, bialek, skladnikow mineralnych, bo drapanie moze byc tez wynikiem niedoboru tych skladnikow.
Zreszta... powodow moze byc milion... Idz z psinka do weterynarza, nawet sie nie zastanawiaj. Dzis jest lepiej... jutro moze byc tragicznie (odpukac).
Zapisane

tymon

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #16 : 2004-12-18, 19:07 »
Ale juz nic mu nie jest bo ta pani z hodowli mi powiedziała ze te psy tak jakoś......bo maja takie nosy.....i nie powiedziałem ze sam postawiłem diagnoze
Zapisane

k_lap

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #17 : 2004-12-18, 19:14 »
Tymon, czy Ty jaja sobie robisz na tym Forum ?
Pies ma katar, drapie sie, kicha... i nagle wszystko ustepuje... cudowne uzdrowienie ? Nie mowie, ze psiaczkowi bylo cos powaznego (oby nie), ale nie mogles tego zignorowac ! Jestes nieodpowiedzialny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ta "pani z hodowli"... to z prawdziwej hodowli ? Masz rodowod tego Twojego psiaka ? Podaj strone internetowa hodowli... Czy to moze jest "hodowla" polegajaca na niepotrzebnym rozmnazaniu kundli, bez papierow ?
A poza tym... przez nos pies sie drapie, kicha i ma katar ? A co ma z tym nosem ? Ta rasa ma inne ksztalty czy co ? :lol:
Powtarzam swoje pytanie : czym karmisz swoja psinke ?
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #18 : 2004-12-18, 21:51 »
Pani 'hodowczyni' (w cudzysłów z wiadomych względów..) Ci powiedziała, że te psy mają takie nosy i dlatego mają katar, tak? Albo lepiej, jak Ty to mówisz, i dlatego im się gormadzą smarki w nosku?.... :roll: Albo ta pani 'hodowczyni' naopowiadała Ci bzdur, albo Ty źle zrozumiałeś, albo trzecia możliwość - w ogóle się z ową kobietą nie kontaktowałeś, a nam tak tylko piszesz, żebyśmy myśleli, że jednak coś w tej sprawie zrobiłeś...
Zastanawia mnie jedna rzecz... po co zakładałeś temat z pytaniem o to, czy masz z psem się wybrać do weta, jeśli mimo naszych namawiań, byś tak właśnie zrobił, do weta nie poszedłeś? :roll:  :? Chyba tylko po to temat został założony, żebyś Ty mógł sobie nabić posta...

Ja nie powiem Ci, że dobrze zrobiłeś... bo zrobiłeś źle i powienieneś pójść z psiakiem do weta... a jak tego nie zrobisz to Twoja sprawa, zaniedbasz zdrowie Twojego psa to on przez to ucierpi... przecież nie my... :roll:
Radzę Ci, zmień zdanie i odwiedź weta.

p.s. Jeśli istnieje ktoś taki jak hodowca Twojego psa to z jakiej hodowli jest Twój pies?
Albo jakie jest jego imię rodowodowe? :hmmm:

Dalma&Maja
Zapisane

Anka

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #19 : 2004-12-19, 13:25 »
Chwila- shih tzu potrafią mieć taki katar (skrócony nos)  ale trzeba to ZAWSZE sprawdzić.
Następna sprawa - puszki to mój drogi wyrzuć do śmietnika, bo w Polsce wszystkie znane mi firmy produkujące "puszki" wkładają w nie śmiecie.
Dobra karma sucha (ANF, Royal Canin, Nutra, Acana) dostosowana dla psów małych długowłosych o wrażliwych żoładkach lub naturalne mięso (najlepiej cielęcina lub drób - nie podroby i nie wieprzowe), jaja (gotowane), ser biały, ryz, makarony + witaminy.
Inaczej jak nie teraz to później będziesz biegał do weta - bo pies nie rozwinie sie na "puszkach" jak należy - w nich nie ma nic oprócz "pysznych" odpadków nadzianych konserwantami i dodatkami smakowo-zapachowymi - pieskom to niestety smakuje  :grr:  tak jak nam cola i chipsy   :grr:
Zapisane

tymon

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #20 : 2004-12-20, 12:11 »
Dzisiaj jade z nim do weta pasuje wam?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chory shih tzu??
« Odpowiedz #20 : 2004-12-20, 12:11 »

k_lap

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #21 : 2004-12-20, 13:08 »
Nikomu łaski nie robisz... To dla dobra Twojego zwierzaka !!! Zrozum to w koncu !!!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #22 : 2004-12-20, 13:55 »
ludzie, naprawde, dajcie sobie spokoj. szkoda psa, ale do tego dziecka to tak jakbyscie rozmawiali ze sciana.
Zapisane

tymon

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #23 : 2004-12-21, 07:25 »
VioaoiV a ty ile masz lat?? 14!! I nie dziecka bo sobie tego nie życze bo dzieckiem już nie jestem!!
Cytuj

Nikomu łaski nie robisz...

 wiem że nikomu łaski nie robie tylko niektórzy na tym forum są dziwni!!!!!!!!!!!!! :evill:  :twisted:
Zapisane

k_lap

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #24 : 2004-12-21, 07:35 »
Dzieckiem jestes zawsze, skoro masz rodzicow, to jestes ich dzieckiem i nie wstydz sie tego - to zadna hanba.
Ale tak jak pisalam - wszyscy ludzie na forum maja racje co do Ciebie, nie ma co sie wysilac. Na szczescie juz czesc Twoich tematow zostala poblokowana, bo widac, ze tlumaczenie Tobie czegokolwiek nie ma sensu, Ty i tak robisz swoje.
A w strzelanego ( :evill: ) baw sie z bratem w domu ... dzieciaczku i przestan obrazac Forumowiczow !!!
Ja rowniez przylaczam sie do wielu osob tutaj i nie zamierzam wiecej odpisywac na Twoje posty, skoro Twoim argumentem jedynym jest: "Sami sie oddajcie", "Jestescie dziwni", albo ":evill:  :twisted:". Powiem jedno: dopoki nie dojrzejesz, wspolczuje Twoim zwierzakom.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #25 : 2004-12-21, 14:39 »
Cytuj

I nie dziecka bo sobie tego nie życze bo dzieckiem już nie jestem!!


fizycznie moze nie, psychicznie na pewno.

k_lap, naprawde, daj sobie spokoj..
Zapisane

tymon

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #26 : 2004-12-21, 15:35 »
Narazie nie bede już na tym forum!! I nie bede nikomu o nim mówił ono jest.......fajne.......ale forumowicze są.......jak zlikwidowac profil??
Zapisane

k_lap

  • Gość
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #27 : 2004-12-22, 12:33 »
VioaoiV... wiem, juz sobie dalam spokoj i nie zamierzam sie wysilac i denerwowac z powodu Tymona.
Ale chyba juz nikt nie bedzie musial, bo on postanowil zlikwidowac profil  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chory shih tzu??
« Odpowiedz #27 : 2004-12-22, 12:33 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #28 : 2004-12-22, 13:58 »
mleko dla psa = biegunka... zadziwiające, że mało kto o tym wie... moja koleżanka chciała leczyć psa mlekiem... :(
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Chory shih tzu??
« Odpowiedź #29 : 2004-12-22, 14:01 »
Cytuj
VioaoiV a ty ile masz lat?? 14!! I nie dziecka bo sobie tego nie życze bo dzieckiem już nie jestem!!


Ty też masz 14 lat, ale z Twoich postów wynika raczej, że masz ich 4  :lol:  Śmieszny jesteś  :roll:

Cytuj
Ale chyba juz nikt nie bedzie musial, bo on postanowil zlikwidowac profil


K_lap, on nie umie tego zrobić  :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 29 zapytaniami.